Skocz do zawartości
Gość marekire

Drzenie przodu powyzej 120km/godz

Rekomendowane odpowiedzi

FELE mam fabryczne, powierzchnie od wewnątrz oczyszczone - wiec to raczej nie wina braku czegos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... jakis ciezki przypadek :)

poszukaj luzow w elementach przedniego zawieszenia i ukladu kierowniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm... jakis ciezki przypadek :)

poszukaj luzow w elementach przedniego zawieszenia i ukladu kierowniczego.

To niestety też już sprawdzałem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zostaje zamowic egzorcyzmy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to zostaje zamowic egzorcyzmy :(

 

Preziu jest jak na razie zajęty :hyhy:

 

Zmienię przeguby i będę wiedział.... bo nic innego do wymiany bądź sprawdzenia - nie zostalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem jeszcze o wywazaniu dynamicznym kol - poszukaj oponiarza ze sprzetem do wywazania na autku.

moze wtedy cos wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekire
pomyslalem jeszcze o wywazaniu dynamicznym kol - poszukaj oponiarza ze sprzetem do wywazania na autku.

moze wtedy cos wyjdzie.

 

Dynamiczne wywazanie to jest chyba juz ostatnia rzecz ktora mozna zrobic dla sprawdzenia ale ja sie chyba przychylam do wczesniejszych opini ze to jest wina wewnetrznych przegubow.juz sie powoli rozgladam gdzie i za ile mozna kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marqomark

kolego miałem ten sam problem w moim aucie. jeżeli masz felgi ORI niezajmuj sobie głowy jakimiś pierścieniami. to wytłumaczył ci któryś z poprzednich kolegów :) Ja po założeniu nowych kółek wymieniłem mnóstwo rzeczy: wahacze dolne, łączniki stabilizatora, tarcze przednie i klocki, prawy przegub. I nic im szybciej jechałem tym bardziej trzęsło. Nawet te pierścienie nie pomogły. Co się okazało! Felgi z oponami, które kupiłem niby nowe, wyważone i gotowe do załozenia były wadliwe. Więc na twoim miejscu spróbowałbym jeszcze raz zrobić najprostrza rzecz i u jakiegoś dobrego fachowca wyważyć jeszcze raz te kułeczka a dopiero potem kombinować 23_33_6.gif Ewenetualnie dobry fachowiec może sprawdzić ci czy oponki nie są wadliwe fabrycznie. I tak się zdarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekire
kolego miałem ten sam problem w moim aucie. jeżeli masz felgi ORI niezajmuj sobie głowy jakimiś pierścieniami. to wytłumaczył ci któryś z poprzednich kolegów :) Ja po założeniu nowych kółek wymieniłem mnóstwo rzeczy: wahacze dolne, łączniki stabilizatora, tarcze przednie i klocki, prawy przegub. I nic im szybciej jechałem tym bardziej trzęsło. Nawet te pierścienie nie pomogły. Co się okazało! Felgi z oponami, które kupiłem niby nowe, wyważone i gotowe do załozenia były wadliwe. Więc na twoim miejscu spróbowałbym jeszcze raz zrobić najprostrza rzecz i u jakiegoś dobrego fachowca wyważyć jeszcze raz te kułeczka a dopiero potem kombinować 23_33_6.gif Ewenetualnie dobry fachowiec może sprawdzić ci czy oponki nie są wadliwe fabrycznie. I tak się zdarza ;)

 

Po Twojej opinii mam juz plan, wywaze je jeszcze raz na aucie i zobacze czy pomoze.Jesli nie to znaczy ze to przeguby wew.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekire

Chce dokonczyc ten moj watek, poniewaz pozbylem sie juz problemu.Przyczyna tkwila jak sadze zarowno w oponach jak i w zawieszeniu.

Wymienilem komplet zawieszenia na przodzie oraz tylne tuleje oraz zakupilem 4 nowe opony.Po zalozeniu i wywazeniu opon zrobilem na dobrym sprzecie geometrie i teraz nic nawet nie drgnie obojetnie jak szybko jade.

Moze to bedzie wskazowka dla kogos kto ma podobny problem.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie jest to samo

bylem dzis na stacji dagnostycznej i sie okazalo ze do wymiany mam gorne wachacze i laczniki stabilizatorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość puczi

ja miałem podobny problem, wymieniłem tarcze chamulcowe i problem znikł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chamulcowe

 

Proszę sprawdzajcie pisownie przecież to aż w oczy bije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.

Na badaniu technicznyp powiedzieli ze dolny tylny wahacz ma luzy.

Wiec wydaje mi sie ze własnie to jest przyczyna tego problemu (u mnie)

 

mam zamiar wymienic wahacz taki jak w linku:

 

http://allegro.pl/item591845250_wahacz_dolny_tyl_audi_a4_a6_passat_superb.html

http://allegro.pl/item593686385_wahacz_dolny_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_skoda.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daree, jak wahacze sa bardzo padniete to moze to miec wplyw na lekkie drganie kierownicy, przerabialem to 2 lata temu i zmienialem wahacze, a dzis wyskoczylem na letnich oponkach na autostrade i przy 120km lekko drzy kierownica, mam nadzieje ze wywazenie kol zalatwi temat...:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deree, nie kupuj chociaż tego z pierwszego linka :eek: HansPreis to shit totalny, szkoda kasy. Kup Febi lub Lamfordera i będziesz zadowolony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

 

Wymieniłem opony na nowe i problem z drganiem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie chyba skończył się przegub wewnętrzny i chciałbym zakupić tą część. Wiem, że przegub występuje tylko z półosią. Czy mógłby ktoś podać numer części z programu bądź katalogu do Passata 1,9 TDi 115KM AJM 99'.

Od jakich modeli pasowałaby do mnie półoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy u mnie chyba skończył się przegub wewnętrzny i chciałbym zakupić tą część. Wiem, że przegub występuje tylko z półosią. Czy mógłby ktoś podać numer części z programu bądź katalogu do Passata 1,9 TDi 115KM AJM 99'.

Od jakich modeli pasowałaby do mnie półoś ?

 

AJM '99.

 

8D0 407417E - półoś str. lewa (z przegubem)

8D0 407418E - półoś str. prawa (z przegubem)

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprzedał tego strucla odrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności