Skocz do zawartości
marena

Stop ciągle świeci

Rekomendowane odpowiedzi

Stop ciągle świeci co radzicie,wyczytałem coś że to czujnik HALLA,proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stop ciągle świec

 

A nie czujnik położenia pedału hamulca ???

 

I sprecyzuj temat np "stop ciągle świeci" , w przyszłości ułatwi to poszukiwania w wyszukiwarce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale STOP na wyświetlaczu komputera, czy ten z tyłu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jakby ten temat sprecyzować,świecą sie tylne lampy stopu ciągle,jak podciągnę pedał hamulca do tyłu to gasną choć tam niema prawie żadnego luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie będzie to włącznik STOP-u :?: Skoro pociągniesz pedał do końca w góre to rozłącza obwód :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie nie będzie to włącznik STOP-u :?: Skoro pociągniesz pedał do końca w góre to rozłącza obwód :cool:

 

 

Danek75 wydaje mi się że się mylisz żarówki przecież mają zaświecić po naciśnięciu pedału hamulca (włącznika świateł hamowania) - wygląda na to że powinien być lekki luz pomiędzy pedałem hamulca a włącznikem lub sam włącznik jest uszkodzony (cały czas zwarty ):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Czujnik hamulca. Przyjedź to wymienimy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim panom dziękuję za pomoc,ok Hani podjadę na wymianę.

POZDRWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik hamulca. Przyjedź to wymienimy.
Wszystkim panom dziękuję za pomoc,ok Hani podjadę na wymianę.

 

I to mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam praktycznie taki sam problem. Z tym, że u mnie stop nie świeci się ciągle tylko dziwnym trafem sam zapala się w nocy, tak jakby po dłuższym postoju. Dosłownie lekkie dotknięcie pedału i gaśnie. Dodam, że passat jest w automacie. Wydaje mi się, że w znacznym stopniu przyczynił się do tego mróz. Jeżeli ktoś wie jak usunąć tą usterkę będę wdzięczny za poradę. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszukiwałem forum i to jedyne miejsce gdzie znalazłem problem jak mój więc odświeżę pytanie bo nie padła na nie odpowiedz.

 

Mam B5 fl w automacie i tak samo jak powyżej w poście mianowicie:

1. Pedał hamulca jest super czuły, delikatne dotknięcie (0,1-0,5cm) i już zapalają się światła lub wyłącza tempomat na trasie

2. Zdarza się że podczas jazdy światła stop się świecą a gdy próbuję "podnieść" pedał hamulca do góry stopą, nie wyczuwam żadnego luz.

3. Ostatnio auto stało 3dni nie ruszane i w nocy światła same się zapaliły (musiałem odpalić auto pod pompować pedał hamulca żeby zgasły)

 

Jak sądzicie czy to może być wina czujnika? Dodam że nie mam w nim regulacji jak czytałem w innych postach i kod włącznika to 3B0 945 511A

 

Będę wdzięczny za radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik i zapomnisz o problemie, tylko nie żałuj kasy i kup oryginał w ASO, nie kosztuje majatku. Zwróc uwage na prawidłowy montaż.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja u siebie włożyłem jakiś zamiennik ale chyba dobry bo parę lat jest spokój,znaczy raz na ruski czas wyskoczy sporadyczny błąd tego czujnika(włącznika) ale na razie nie dokucza to:P

Wydaje mi się że właśnie z nim jest coś nie tak bo też coś mi świta że po zamontowaniu on się sam wyreguluje do pewnego skoku pedała i już tak zostaje, chyba że się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) czujnik już zamówiony :) mam nadzieje że to pomoże :)

A co do montażu to czytałem że najpierw wcisnąć pedał włożyć czujnik puścić pedał i dopiero go przekręcić. Uściślając, czyli w momencie puszczania hamulca mam go trzymać ręką (dociskać)? Bo inaczej przecież wyskoczy z tego profilu...chyba że w wyczytanych instrukcjach czegoś nie zrozumiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności