Skocz do zawartości
Jaszczur

Egr po czyszczeniu??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diabloo

ja w swiom passacie mam to samo słychać jakby "kwakanie" mechanik wyczyścił i było dobrze przez tydzień.teraz znowu "kwacze".Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Nie wiem co robić zaślepiać czy wymieniać na nowy.Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w swiom passacie mam to samo słychać jakby "kwakanie" mechanik wyczyścił i było dobrze przez tydzień.teraz znowu "kwacze".Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Nie wiem co robić zaślepiać czy wymieniać na nowy.Pomóżcie

Tak jak piszesz, masz dwa wyjścia.

Ja miałem tak samo. Najpierw zaślepiłem a po roku kupiłem nowy(używany w b.dobrym stanie). Teraz mam na nim zrobione około 3 tyś.km i jak na razie (odpukać) jest OK :) Decyzje musisz podjąć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabloo

Dzięki za poradę i chyba narazie go zaślepie bo chcę odwlec koszty wymiany.Napisz mi jeszcze taką rzecz czy to nie ma żadnych ujemnych skutków dla auta??A i jeszcze jedno czy jak go zaślepie to czy komputer będzie mi wyświetlał jakiś błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczyscilem swoj i mm spokoj tylko ze nowe uszczelki zalozylem. Czesto jest tak ze cosik syfi a okazuje sie ze oring przepuszcza. Ja osobiscie takze silikonem potraktowalem:))\

Jesli to nie pomoze i wylatuje tymi dziurkami to kicha wymiana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za poradę i chyba narazie go zaślepie bo chcę odwlec koszty wymiany.Napisz mi jeszcze taką rzecz czy to nie ma żadnych ujemnych skutków dla auta??A i jeszcze jedno czy jak go zaślepie to czy komputer będzie mi wyświetlał jakiś błąd?

Ja, tak jak pisałem, jeździłem z zaślepionym egrem jakiś rok czasu. Nic mi się z autem nie działo. Jak bedziesz potrzebował szczegółów co do samego zaślepienia to daj znać na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czyściłem swój zawór wraz z całym dolotem blisko 2 tygodnie temu. EGR-a wyczyściłem rozpuszczalnikiem toluen (http://pl.wikipedia.org/wiki/Toluen)

i zabrudzenia puszczały po paru minutach mocenia. Mój EGR był w nadzwyczaj dobrym stanie bo mały było w nim brudu. Wymieniłem wszystkie oringi i do dziś mam sucho. Jednak jak kiedyś przyjdzie na niego czas to poleci w odstawię i kupię nowy. Dolot moczyłem 2h a też nie był mocno zasyfiony. Wszystko wyczyściełem jak należy i jet OK.

 

HHA

 

witam HHA dolot moczyłeś też w tym rozpuszczalniku "toulen" ???

 

pytam bo ten dolot jest z plastiku i nie wiem czy można go tym rozpuszczalnikiem potraktować, a ostatnio czyściłem EGR-a i widziałem w dolocie trochę osadu.

 

PZDR..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam HHA dolot moczyłeś też w tym rozpuszczalniku "toulen" ???

 

pytam bo ten dolot jest z plastiku i nie wiem czy można go tym rozpuszczalnikiem potraktować, a ostatnio czyściłem EGR-a i widziałem w dolocie trochę osadu.

 

PZDR..

Dolot z plastiku??!! Chyba coś Ci się pomyliło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolot z plastiku??!! Chyba coś Ci się pomyliło!

 

 

nie chodziło mi o kolektor dolotowy tylko o plastikową rurę, która jest od strony podszybia i łączy się z EGR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam HHA dolot moczyłeś też w tym rozpuszczalniku "toulen" ???

 

pytam bo ten dolot jest z plastiku i nie wiem czy można go tym rozpuszczalnikiem potraktować, a ostatnio czyściłem EGR-a i widziałem w dolocie trochę osadu.

 

PZDR..

 

Odpowiem za kolegę. Do tego plastiku nie stosuj TOLUEN-u (to jest prawidłowa nazwa). Jak chcesz wyczyścić plastik zrób to naftą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzis po czyszczeniu EGRa :) te zdjęcia w warsztacie przedstawiające zabrudzony zawór to pikuś w porównaniu z tym co znalazłem u siebie, syf totalny na maxa :D, przeczyściłem w rozcieńczalniku tuolenowym (czy jakoś tak) 4,99 zł za pół litra w Castoramie (starczyło ale mogłem kupić 1 L :) ) założyłem nowy oring i uszczelkę i skręciłem. Za pare di zobacze czy cieknie dalej czy nie :)

 

P.S. nie czyściłem węża czy tez rury co idzie do IC bo było tam ciutke oleju który wytarłem.

 

P.S. padało pytenie czy zaślepiać EGR w silnikach na pompowtryskach więc dzis rozmawiałem z fachowcem i powiedział, że śmiało można i nic złego się nie stanie także panowie do roboty i zaślepiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. padało pytenie czy zaślepiać EGR w silnikach na pompowtryskach więc dzis rozmawiałem z fachowcem i powiedział, że śmiało można i nic złego się nie stanie także panowie do roboty i zaślepiać :)

Nie jest zalecane w PD zaślepiać EGR. Nawet jeśli zaślepisz to w niczym nie pomaga. W VP możesz odczuć różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest zalecane w PD zaślepiać EGR. Nawet jeśli zaślepisz to w niczym nie pomaga. W VP możesz odczuć różnicę.

 

moje źródło to www.tune-up.pl Krystian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szatruch

moj EGR nie puszcza ani kropelki oleju. Ale tak jak u kolegoi "kwacze"

auto mi czasami przerywa czy to jest powodem tego ze EGR jest zepsuty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy opisywałem, że jak sie wyczyści i dalej lleci olej to i nawet nowy EGR niewiele pomoże. Należy najpierw sprawdzić dlaczego cieknie (oczywiście jasli cieknie dużo)

Ja wyczysciłem skteciłem tam gdzie orngdałem tez troszke silikonu i juz 20 000 tys km i nic:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanie sie po zaślepieniu. EGR ma nie tylko za zadanie zmniejszać emisję toksycznych związków ale rówinież dzięki temu że dostarczana jest mniejsza ilość tlenu maleje temperatura w komorze spalania po zaślepieniu silnik dostaje więcej tlenu i temperatura wzrośnie a co za tym idzie wszelakie uszczelniacze i tłoki dostają po ,,dupie". każdy fachowiec zajmujący się tuningiem tdi wam to powie. także lepiej naprawić wyczyścić niż zaślepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos czyscil moze EGR w silniku 1.6 AHL. Mam objawy stukania powyzej 1200 rpm i podejrzewam ze to przez ten zawor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko czy mogł by mi ktos powiedziec gdzie siedzi ten Egr bo tez chciałem przeczyscic a niemam zielonego pojcia gdzie to iedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zabieram się za czyszczenie EGR, ma pytanko czy odpowiednia do tego bedzie benzyna ekstrakcyjna ? Czy musze mieć cos silniejszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro zabieram się za czyszczenie EGR, ma pytanko czy odpowiednia do tego bedzie benzyna ekstrakcyjna ? Czy musze mieć cos silniejszego ?

 

 

1Użyj preparatu K2 lub innego nieagresywnego środka do mycia silnika

 

2Zastanow sie czy warto czyscic egr , ja wyczyscilem i nie dalo to zadanego efektu i tak musialem kupic nowy

 

3Jesli pokusi bys sie na czysczenie to przy okazji warto wyczyscic dolot i skrecic to na nowe uszczelki

 

powodzienie w dzialaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy duzo jest roboty z odkreceniem dolotu ???

moze ma ktos jakies zdjecia z demontazu dolotu???

dodam ze tez zabieraz sie za czyszczenie, chlapie i to strasznie.

z tego co wyczytalem to nie w kazdej sytułacji pomaga czyszczenie egr-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności