Skocz do zawartości
Jaszczur

Egr po czyszczeniu??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

To w sumie pierwszy raz kiedy będę sie wypowiadał. Ja mam VW Passata mniej więcej 6-7 miesięcy przez ten czas zrobiłem tylko rozrząd. Silnik 1,9 TDI.

Ale wczoraj przyszedł czas na wyczyszczenie EGR to juz robiłem sam z pomocą forum oczywiście.

Faktycznie syf był niesamowity w środku, wyczysciłem benzyną-pędzelkiem, szmatką i śróbokrętu płaskiego sie nie obeszło.

Powodem wykonania czyszczenia był właśnie wspomniany wcześniej dźwięk takiego jak by kwakania które ustepowało po tak mi sie wydaje rozgrzaniu silnika oraz syf wydobywający się z EGR.

Dzisiaj po uruchomieniu nie słyszałem dźwięku kwakania. wiec widocznie pomogło zobaczymy jak zrobie 1000 km. A to pewnie do przyszłego tygodnia.

Dzisiaj zabieram sie za wymianę prawego przegubu. Bo sie już kończy.

 

Co do spostrzeżeń w wymontowaniu:

Ja nie odkręcałem tej osłony aluminiowej.

 

1. Zdjąłem 2 wężyki jeden gumowy, drugi w oplocie.

2. Odkręciłem 2 śruby mocujące te rurke do kolektora. (nasadka 12)

3. Następnie 2 śruby wkręcone od dołu EGR (od tej samej rurki tylko mocujące je do EGR-a) (imbus chyba to była 8, zwykły imbus, beż grzechotki łatwiej było dojść)

4. Wtedy odkręciłem 2 śruby od EGR od góry. (imbus chyba to była 6)

5. Następnie ostatnia trzecia śruba od dołu po stronie silnika ( imbus chyba 6 z krótka przedłużką i grzechotką).

Ciężko szło ale sie dało, jak nie chciało iść lekko popukałem małym młoteczkiem bez rzadnych środków typu WD 40)

6. Kolejnym krokiem jaki wykonałem było odkręcenie dolotu i wyciagnięcie EGR.

 

Oskrobałem śrubokrętem nagar, wymyłem benzyną i powycierałem do czysta szmatką.

Nie czyściłem kolektora ani dolotu, były w miare czyste przetarłem je tylko szmatką.

 

Poskładanie tego oczywiście odworotnie.

 

Samóchd odpalił i jak na razie śmiga :)

 

Oczywiście trzeba ściągnąć osłonę silnika najpierw , powyciagać zaślepki i uzyć nasadki 10 do odkręcenia trzech śrub, wyciagnąć bagnet od oleju i mozna zdejmować osłonę.

 

Pozdrawiam

 

Mam nadzieję , że pomoże komuś. Bo serwisy są zdecydowanie za drogie :)

Edytowane przez kogut1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów, zabieram się za czyszczenie egr bo jest strasznie zawalony olejem i przy okazji za wymianę uszczelki pod pokrywą zaworów bo z niej też chyba cieknie to zrobię przy okazji dodam że silnik od strony egr jest mokry od oleju,dużo go nie cieknie bo na 4 tyś. prawie nic nie ubyło ale silnik zafajdany i muszę zrobić z tym porządek. Moje pytania to; ile uszczelek i jakie zamówić żeby egr i pokrywę rozebrać wyczyścić i złożyć do kupy. Czy mogę dodatkowo sylikonu użyć dla pewności?. i najważniejsze czy w moim silniku jest to trudne i czy mogę coś popsuć robiąc to sam w garażu. Proszę o porady czytałem już wszystko na forum o egr ale proszę o jakąś poradę dla mnie i tego silnika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko odnośnie EGRa. Można dokupić samą tą plastikową gruszkę z cięgnem? Ułamało mi się te cięgno i na dodatek zginął ten bolec łączący cięgno z Egr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego nie kupisz... pozostaje allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowego nie kupisz... pozostaje allegro

 

No właśnie znalazłem na allegro i egr z gaszakiem i same gaszaki używane. Same gaszaki są droższe niż egr kompletny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności