Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

UC na lakierze w vw nic nie zdziałasz..

chyba, że masz obroty w łapie na poziomie polerki..

 

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:52 ----------

 

UC na lakierze w vw nic nie zdziałasz..

chyba, że masz obroty w łapie na poziomie polerki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uc praktycznie nie pyli a praca z nim polega na jego całkowitym wypracowaniu czyli nakładasz niewielką ilość na aplikator i polerujesz niewielki fragment lakieru aż do zniknięcia UC i powtarzasz czynność do uzyskania zadawalającego efektu. Ja użyłem maszyny więc było mi znacznie łatwiej, ręcznie zrobiłem tylko błotnik i dałem sobie spokój, za ciężko. Na plastiki trzeba uważać a jak pobrudzisz od razu zmywaj. Z plamami po kupach UC sobie napewno poradzi :-D. Co do wosku pisałem parę postów wyżej. Najlepiej to wpadnij do mnie przy okazji to sobie potestujesz różne środki bo mam trochę tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! trochę poczytałem na temat wosków ale dla pewności proszę o info czy ten wosk oraz ta glinka będzie ok na mój czarny lakier? http://aukcja.interia.pl/item1185874414_turtle_wax_platinum_car_wax_wosk_samochodowy.html

http://aukcja.interia.pl/item1194323307_glinka_do_lakieru_clay_bar_100g_temachem.html

Z góry dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wosk w miarę.

glinka nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wosk w miarę.

glinka nie polecam.

A jaką glinkę polecasz? myślałem iż ta będzie ok! Pierwszy raz chciałem zrobić auto glinką a potem woskiem , wspominałeś na forum iż ten wosk jest lepszy niż T-CUT (używałem go do tej chwili).

Znalazłem jeszcze taki wosk http://aukcja.interia.pl/item1189098171_valvoline_nano_wax_wosk_do_lakieru_mikrofibra_ss.html

będzie lepszy od tego co podałem wyżej :)

Edytowane przez genas2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dlaczego chcesz użyć glinki masz bardzo chropowaty lakier tak?

glinka, która spełni twoje oczekiwania jak na początek np. monster shine, droższa ale jest jest 200 g nie 100g

jakiś lubrykant do poślizgu np. Prima

cleaner do oczyszczenia lakieru i nadania skrzypienia np. Meqs UC, Prima Amigo, Wolfgang Polish Cleaner

na koniec dobry wosk nawet ten turtle wax, ogółem ja wosków nie lubię wole sealenty łatwość nakładania i trwałość

w/w etap jest oczywiście trochę skrócony, ale lakier będzie się napewno ładnie błyszczał, bo sama glinka i wosk coś tam da, ale to nie będzie to.

zrobisz jak zechcesz;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na koniec dobry wosk nawet ten turtle wax, ogółem ja wosków nie lubię wole sealenty łatwość nakładania i trwałość

Co to są te sealenty? to coś w rodzaju wosku? jak tego szukać? mają jakieś nazwy?

Powiem tak , ogólnie lakier nie jest za bardzo chropowaty ale myślałem iż tak będzie lepiej :) To na koniec jedno pytanko , chciałbym dać w miarę dobrą ochronę na mój lakier czy wystarczy turtle czy podasz mi jakiś inny w miarę przystępnej cenie a może coś innego . Dzięki za pomoc i sorry,że tak gitarę zawracam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym poelcił zastosować glinkę, zawsze te osady smoły itp przy błotnikach czy progach pozmywa. A jako poślizg dla glinki wystarczy woda badź też woda z szamponem samochodym.

Jako wosk to poleciłbym Ci Dodo Juice. Masz dwa rodzaje, w zalezności czy ciemny czy jasny lakier i cena około 35zł. Jest tego niewielka ilość ale spokojnie starczy na te 3-4 woskowania :) No i pod ten wosk przydałby się jakiś cleaner, np Dodo Juice Lite Prime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich :)

A więc tak wznawiam ten temat bo przeczytałem go cały ale niestety dużo linków wygasło.

 

MOje pytania są następujące:

 

1. jaki polecacie szampon do srebrnego auta, oczywiście w rozsądnych granicach. no powiedzmy do +/- 30 zł

2.Co proponujecie do KOKPITU, chodzi mi o czarny kokpit lecz pod ręcznym mam trochę rys od paznokci, dlatego chciał bym jakiś środek nie matowy lecz z połyskiem dlatego że właściciel przede mną juz stosował z połyskiem i nie chce zrobić plam a auto mam nie cały tydzień. Jezeli chodzi o cene to również +/- 30 zł

3.Co polecacie do elementów plastikowych(mianowicie chodzi mi głownie o czarną listwę wzdłuż passata b5) cena również w tych granicach.

4.No i oczywiście jakiś dobry wosk, do srebrnego auta cena w okolicach 50 zł

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze post pod postem ale nie uzyskałem jakiej kolwiek odpowiedzi :P

 

http://moto.allegro.pl/turtle-wax-wosk-nano-technologia-super-polysk-i1204863388.html#gallery

 

Co myślicie o tym wosku? polecacie/odradzacie?, czy ten wosk byłby dobry na srebrnego passat'a 96 oraz na 01 rok? podaje rok bo wiem ze jest wosk co do ''jakości'' lakieru na aucie. co z tymi dwoma autami to wiadomo ten starszy ma troszke gorszy lakier.

Czy może jest jakiś lepszy za tą samą cenę?

I czy spokojnie starczy na wywoskowanie dwóch aut? (nie miałem nigdy styczności z woskami więc nie jestem zorientowany ile sie tak zużyje na jedno woskowanie auta, bo chciałbym żeby ten wosk starczył mi na nawoskowanie drugiego passat'a)

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze dlaczego chcesz użyć glinki masz bardzo chropowaty lakier tak?

glinka, która spełni twoje oczekiwania jak na początek np. monster shine, droższa ale jest jest 200 g nie 100g

jakiś lubrykant do poślizgu np. Prima

cleaner do oczyszczenia lakieru i nadania skrzypienia np. Meqs UC, Prima Amigo, Wolfgang Polish Cleaner

na koniec dobry wosk nawet ten turtle wax, ogółem ja wosków nie lubię wole sealenty łatwość nakładania i trwałość

w/w etap jest oczywiście trochę skrócony, ale lakier będzie się napewno ładnie błyszczał, bo sama glinka i wosk coś tam da, ale to nie będzie to.

zrobisz jak zechcesz

 

Śmiało możesz kupić glinkę 100g to w zupełności wystarczy no chyba że czyścisz tira. Jako środek do poślizgu możesz zastosować wodę z szamponem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było jaki wosk...wg mnie nie ma dużej różnicy w woskach, stosowałem już kilka. Nie dawno nawoskowałem mojego B5 woskiem Platinum CAR WAX, niestety bardzo drogi (około 40zł) i szczerze polecam tańsze, skoro nie widać różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie było jaki wosk...wg mnie nie ma dużej różnicy w woskach, stosowałem już kilka. Nie dawno nawoskowałem mojego B5 woskiem Platinum CAR WAX, niestety bardzo drogi (około 40zł) i szczerze polecam tańsze, skoro nie widać różnicy

Widzisz kolego...

Widocznie używałeś wosków z tej samej półki skoro nie widziałeś różnicy po ich stosowaniu, różne woski dają różne efekty niezauważalne przez niektórych;) Jedne są trwalsze bardziej, inne mniej, niektóre nadają ładnego blasku jeszcze inne głębi koloru.

Przetestuj kiedyś wosk naprawdę dobry wysokiej klasy, nie trzeba wcale wydawać od razu kupę kasy, ponieważ dobre woski przeważnie są sprzedawane też jako testery w małych ilościach, które śmiało wystarczają na 3-4 woskowania:)

Piszesz, że wosk za 40zł jest bardzo drogi to chyba jeszcze nie widziałeś bardzo drogich wosków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Meguiars Mirror Glaze #16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:zecoJa pier...!!!:debil:debil:debil puszka za 11k??? Nie wiem czy dobrze widziałem:zeco Ja uzywam wosk koloryzujący sonax, i jestem zadowolony jak do tej pory. koszt o ile dobrze pamietam to ok. 30pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, 11 tys to nie mało :D

ciekawe ile tego jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za TE WOSKI też trzeba ładnie zabecalować 40.800zł razem ok 1litr wosku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za TE WOSKI też trzeba ładnie zabecalować 40.800zł razem ok 1litr wosku

jakbyś jakimś cudem trafił 1l tego wosku to starczył by on na minimum 66 aut..

także wydajność jest niezła

cena też, ale to dla majętnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbyś jakimś cudem trafił 1l tego wosku to starczył by on na minimum 66 aut..

także wydajność jest niezła

cena też, ale to dla majętnych

to i tak wychodzi ponad 600zł za jedno woskowanie :D

a niech przypadkiem pies Ci przewróci flaszkę z woskiem (u mnie zawsze się kręci blisko mnie i często to mu się przytrafia:D ) to chyba <killer> :D

 

teraz doczytałem że to taka troche ściema :D

tego nie jest 1l tylko "Zymöl Royale jest dożywotnio uzupełniany.Woski Zymöl"

czy mam rozumieć że płacisz raz te 40000pln i zawsze masz pełną tubkę ? :D

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja plecam autoglym albo smartcar to firmy ktorych srodki uzywane sa do czyszczenia vw audi i mercu w salonach na wystawie;)

Ja uzywam szmponu smarta i dodatkowo raz na tydzien wosku do polerowania autoglym.

Takiego polysku nie ma nawet po turtlewax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności