Skocz do zawartości
Gość Sylwester

kłopot z otwieraniem drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

bry. podpinam się tu. przepraszam jak źle :D

otóż dziś wspaniałomyślnie chciałem naprawić drzwi u siebie. było tak że centralny nie otwierał jednych drzwi (tył od strony kierowcy) ale wystarczyło pociągnąć od środka i było otwarte. potem zrobiło się tak że nawet ciągnąc od środka nic. ten "patyczek" (czy jak to się nazywa xD) (to co się chowa jak drzwi są zamknięte) odsuwa się do góry ale zaraz wraca z powrotem. no i dziś rozebrałem z tatą boczek od środka i próbowaliśmy coś zaradzić, z marnym skutkiem... ale najgorsze jest to że zepsuliśmy okno... nie działa podświetlenie klawisza do otwierania okna. i sam mechanizm też nie. co zepsuliśmy i jak to naprawić?

pozdrawiam

p.s dodam że drugie drzwi tylne działają dobrze. tym przyciskiem na drzwiach kierowcy też nie działa ;x (nie działał już szybciej)

psuj Jurek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek jeżeli przy składaniu podłaczyłeś napewno wtyczki i nie działa to może być przyczyna że masz kable pekniete w gumie co przechodzi miedzy drzwiami a karoserią. Najlepiej otwórz drzwi kierowcy zobaczysz tą gumę i ściśnij ją w rękach i zobacz czy coś to pomogło. Jeżeli nie to tylko komp cię czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra. w poniedziałek popróbuję, a te drzwi? gdzieś tu wyczytałem żeby przesunąć blokadę dla dzieci. ale to chyba niemożliwe żeby tam się dostać od środka. a co do tych kabli, przymusowa wizyta u elektryka, czy da rade samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bys mial ustawione na blokade dla dzieci to bys mogl otworzyc drzwi od zwe. mimo wszystko. A jak chodzi o kable to powinnens sobie poradzic bo wszystko polaczysz kolorami. Milej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak je odblokować? ;x bo nie mogę jeździć z zamkniętymi drzwiami. no to z kabelkami moooże sobie dam radę ;pp tylko te durne drzwi.. pomocy! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mimo sciskania tej gumy tez sie nie odblokowały?? zlap ta gume i nacisnij przysik w drzwiach kierowcy od otwierania, a masz mozliwosc sie podlaczenia do kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ściskałem gumy. (dopiero w poniedziałek spróbuję) ale chodzi o to że drzwi się nie otwierają. znaczy centralka nie otwiera, "ręcznie" też nie otwiera. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle udało sie wam wyciągnąć zamek?? czy tylko tapicerkę sciagaliscie bez blachy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega Jurek chyba nie może otworzyć w ogóle drzwi... Więc zamka na pewno nie wyjmą, tym bardziej nie poruszają przelotką gumową pomiędzy słupkiem, a drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blachę odgiąłem kawałek ale różni się troszkę przód od tyłu. nie udało mi się wyjąć szyby żeby wyciągnąć tą blachę. jak wyjąć szybę tylnią? tam jest plastik . w przodzie była dziura przez którą odkręcało się śrubę i szyba szła na zewnątrz. a z tyłu sam plastik. takie 2 łapki i w szybie tkwi kołek i się trzyma. właśnie myślałem żeby od środka jakoś to otworzyć ale nie wyszło. :D

Edytowane przez jurek422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylna szyba jest na 2 plastikowych kolkach ktore musisz wbic do srodka plaskim srubokretem , nie trzeba duzej sily na to:-) jezeli te kolki wybijesz to daj szybe w rekach na sama gore i przyklej ja tasma do drzwi aby nie spadla poniewaz tylna szyba sie nie wyciaga jak z przodu. Wiec juz blache bedziesz mogl sciaganac. Pozniej przy zakładaniu najpierw włoz duzy kolek a pozniej ten maly w duzy najlepiej robic to w dwie osoby.:danek

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozniej przy zakładaniu najpierw włoz duzy kolek a pozniej ten maly w duzy najlepiej robic to w dwie osoby.

zapomniałęś dodac że na szybę przed włożeniem blachy, a szybę opuścic w dół po jej przykręceniu i mocniej wcisnąc w dół aby się wpięła. Co do otwarcia zamka najprostsza metoda to postukac w niego czasami załapuje w przypadku zimnych lutów. Jeżeli nie trzeba go rozdzielic przy zamkniętch drzwach. Ostatnio przerabiałem temat u klienta w FL zacięło się mechanicznie ryglowanie. Przy próbie otwierania musi byc podłączony silnik podnoszenie szyby bo inaczej zamek nie będzie reagował zdemontuj go z blachy i zabezpiecz mechanizm aby linka nie wypadła ze ślimaka. Jest jeszcze jedna opcja, zamek nie otworzy się też jeżeli jest za mocno nacięgnięta linka od klamki zew. lub wew. Ale jeżeli nikt przed zablokowaniem zamka nie grzebał nie zwracaj na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie próbowałem uderzać lekko pięścią.. ale nie będę walił z całej siły bo zegnę blachę. nic to nie dało. ;x a to ciekawe że się nie da wyciągnąć szyby :D dobrze wiedzieć bo byłbym mocno zdziwiony dzięki :D ciężki ten passat... w fordzie naprawa takiej usterki drzwi to było 5 minut xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrajesK nie chciałem tego już pisać bo można sie domyslic co trzeba ale dzieki za poprawke:-) jurek nie boj sie uderzyc dosc sporo sily trzeba zeby sie to ruszylo. Tak jak kolega KrajesK pisał uderz w drzwi zew strony w okolicy zamka pare razy i powinno sie otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma zdjętą blachę wew. to niech stuka bezpośrednio w zamek w różne miejsca, nie mocno tylko często np. 5-10 uderzeń i próba otwarcia ... :) Jeżeli załapie zdemontuj i sprawdź luty wewnątrz niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem świeżym właścicielem passka z 2005 (auto ma dołożony alarm)

Problem jest taki:

-gdy drzwi są zamknięte i obojętne czy otwieram z fabrycznego czy dołożonego pilota - nie otwierają się drzwi lewe tylne (ten bolec nie wyskakuje do góry). Jeżeli zamknę auto i otworzę ponownie, wszystkie drzwi się otwierają. Ewentualnie, gdy otworze najpierw dodatkowym pilotem, a potem fabrycznym - też się otwierają. Problem z zamykaniem jest dokładnie analogiczny.

Czego to może być przyczyna? Czy to modół komfort czy te wtyczki w słupku pomiędzy drzwiami? I jak to sprawdzić??

 

Za porady serdecznie dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze oswietlenie masz po otwarciu tylnych lewy drzwi?? Jezeli jest oswietlenie itd.... to otworz gume pomiedzy drzwiamy a karoserja i tam znajduja sie kostki polaczeniowe. Moze wystarczy je przeczyscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze oswietlenie masz po otwarciu tylnych lewy drzwi??

Tak, oświetlenie normalnie jest, działa poprawnie po otwarciu drzwi.

 

Moze wystarczy je przeczyscic

Bardzo chętnie przeczyszcze kostki, ale nie bardzo wiem jak je wypiąć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierasz drzwi lewe tylne na maks poczym łapisz za gume i ciagniesz ja do drzwi, on jest na takich zatrzaskach wiec nie ma strachu i zobaczysz kostki to biało-czerwona jest od głośników a czarna od modułu w drzwiach itd...... kostki normalnie sie rozlaczaja i nie trzeba nic podwazac wyszystko w rekami rozczepisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś troszkę mróz puścił. ładnie słonko grzało. i postanowiłem zabrać się wreszcie za te swoje drzwi. muszę powiedzieć że post Roberta był bardzo pomocny. nawet nie odkręcałem boczka tylko od razu otworzyłem tą gumę okazało się że pękły wszystkie przewody w tej wtyczce! nie do wiary że nie zrobiło zwarcia. polutowałem, zakleiłem taśmą izolacyjną. od drzwi kierowcy otworzyłem centralkę. i bach działa jak nowe! :D niewiarygodne że to było tak proste ;p i od środka otwiera i od zewnątrz :D

 

mam teraz problem z drzwiami od kierowcy. często przychodzę i się nie otwierają ani od środka ani od zewnątrz często walnę, tak jak mówiliście w klamkę i się otworzą. ale czasami muszę wchodzić od pasażera co mnie już denerwuje. parę razy zahaczyłem o radio! jak jest ciepło to widzę że to nie występuje, ale myślę że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa bo dziś już śnieg od nowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności