Skocz do zawartości
killer666

Klimatronic - przekaźnik od sprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

SZUKAŁEM

 

Nie załącza się sprężarka. Układ jest napełniony. Po załączeniu "na krótko" działa klima i reszta - regulacja nawiewów i temperatury.

Klima automat z wyświetlaczem dwucyfrowym z "ECON" - montowana w 96 roku (samochód 92) i nie wiem czy jest dedykowana do Paska, ale panel pasuje.

 

Podejrzewam:

- przekaźnik sprężarki - są jakieś 2 przy zbiorniku spryskiwaczy i obok nich bezpiecznik 7,5 A (chyba) - brązowy. Jak sprawdzić przekaźnik???

- spalony bezpiecznik (ten od sprężarki ma ponoć 30 A - nie mogę go znaleźć)

- czujnik ciśnienia (przy osuszaczu) - jak go sprawdzić i czy się da metodą "gospodarczą" tzn. miernikiem?

 

Gdzie jeszcze mogę szukać? Klima nie miga, żadnych błędów nie pokazuje ( nie wiem, czy ma taką funkcję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- spalony bezpiecznik (ten od sprężarki ma ponoć 30 A - nie mogę go znaleźć)

jest że tak powiem w tym samym miejscu co dwa wspomniane przez ciebie przekaźniki i ma postać blaszki przykreconej na dwie śrubki.Jutro zrobie zdjęcie.

A panel masz jaki porównaj z tym tutaj,tak wygląda mój panel.

Jeszcze jedno jak długo działa klima?10 sek czy 10 min?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpiecznika, to obejrzę go rano.

 

>A panel masz jaki porównaj z tym tutaj,tak wygląda mój panel.

 

Mam inny - świecące cyferki takie, jak w kalkulatorze (ale nie LCD). Mogę zrobić jutro fotkę.

 

>Jeszcze jedno jak długo działa klima?10 sek czy 10 min?

 

"Na krótko" czyli po podaniu bezpośrednio z akumulatora 12V na sprzęgło sprężarki.Chodzi mi o to, że chłodzi i wszystko inne jest OK, tylko ELEKTRONIKA NIE ZAŁĄCZA SPRĘŻARKI.

 

>Pozdrawiam

 

Ja również:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego elektronika miałaby załączyć sprężarkę? Minimalna temperatura jaką możesz ustawić w klimatroniku to 18 stopni - przynajmniej tak jest w B5 - sprężarka załączy się dopiero wtedy, gdy w środku będzie temperatura wyższa od zadanej, po to by schłodzić powietrze wewnątrz. Ustaw panel na jak najwyższą temperaturę, poczekaj aż wnętrze się nagrzeje, ustaw temp. na jak najniższą, i jeśli masz to ustaw obieg wewnętrzny, po chwili sprężarka powinna się włączyć by schłodzić powietrze wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Minimalna temperatura jaką możesz ustawić w klimatroniku to 18 stopni - przynajmniej tak jest w B5 -

 

U mnie minimum to 16 stopni. Poniżej jest "LO" czyli maxymalne schładzanie. Sprawdzałem przy temperaturze wnętrza ok. 20-22 stopnie i nadal nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domowym sposobem możesz sprawdzić przekaźniki - wyjmij przekaźnik, w podstawie masz 4 nóżki - dwie z nich to + i - podajesz napięcie, powinno słychać ciche stuknięcie i wtedy dwie pozostałe nóżki są zwarte, tzn. może płynąć przez nie prąd. Nie pamiętam oznaczeń, ale możesz próbować metodą prób i błędów, podając napięcie na kolejne nóżki, nie zepsujesz tak przekaźnika, lub miernikiem- ta para która wskaże opór to cewka, tam trzeba podać napięcie. Czujnik ciśnienia ciężko sprawdzić domowym sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności