Skocz do zawartości
Jotes

Felgi 6Jx14 ET:38 do Passata od Opla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Słyszałem, że do Passata B-4 pasują felgi "14" od Opla? Podobno trzeba tylko przetoczyć otwór centralny na większy wymiar. W których Oplach występują felgi 6Jx14 ET:38? Co o tym myslicie? Może mi ktoś jeszcze wytłumaczyć, co oznacza symbol 6J? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

witam te twoje 6J to szerokosc felgi w calach z tego co wiem do passata idzie 7J. od kadeta napewno podejda bo mialem z tylu a jesli od niego to od astry tez pewnie ogolnie opel mial rozstaw taki sam na szpilkach jak vw. tylko ze otwor centrujacy mniiejszy. szczerze to wiekszosc oplowskich felg kiczowato wyglada na vw. poszukaj orginalnych uzywek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w standardzie w passku były albo 6 albo 6.5J

Wejdą większe szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o felgę w rozmiarze 6Jx14 ET:38. Nie chcę eksperymentować z innymi rozmiarami, szerszymi czy węższymi bądź o innym ET.

W których Oplach były montowane takie felgi - może ktoś z was wie?

A z przetaczaniem otworu centralnego to też jest pewien problem. Jak się dokładnie nie przetoczy tego otworu na większy wymiar, to mogą być problemy z wyważeniem koła - bo przecież otwór centralny felgi odgrywa decydującą rolę w centrowaniu felgi i zarazem koła (nie otwory na śruby tylko właśnie otwór centralny). Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze felgi od passka B3 pasuja do astry II i nie ma problemu z zadnymi ET itp wszystko pasuje elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mak002

mam zalozone aluski od opla i sa rewelayjne,polecam napewno pacują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ze felgi od passka B3 pasuja do astry II i nie ma problemu z zadnymi ET itp wszystko pasuje elegancko

 

mam zalozone aluski od opla i sa rewelayjne,polecam napewno pacują

 

 

Jakie parametry mają te felgi, o których wspomnieliście - 6Jx14 ET:38 czy inne?

Szczególnie ważna jest szerokość felgi (6 cali w przypadku Passata) i głębokość osadzenia płaszczyzny mocującej felgę, czyli ET.

A pasować na śruby to może nawet i koło od wozu, jak się weźmie mniejsze.

Felga do danego samochodu ma być taka jaką przewidział producent, a nie jakiś wynalazek, który tylko pasuje otworami na śruby. Jeśli się założy niewłaściwą felgę, mogą być problemy z geometrią i z zużywaniem się opon. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mak002

nic nie przerabialem w felgach jak tu ktos pisal,wariatem nie jestem, pasują normalnie. jutro odpisze na zadane pytanie ....jaki rozmiar itp. bo dzisiaj juz autkiem nie bede jezdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od golfa II i III tylko na 4 srubach nie podejda?? tzn czy ET jest odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Et czy 38, 35, 30 - to wiele nie zmienia przy tak waskiej feldze - na pewno nie zachaczy ona o amorek a juz na bank nie bedzie tarło o nadkola- nie ma sie tu czego obawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności