Skocz do zawartości
Gość szpieg

Klamka drzi tylnych, B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szpieg

Witam wszystkich.

Mam problem z klamką tylnych prawych drzi w moim B4. Z zewnątrz niemożliwe jest otwarcie drzwi, może ktoś będzie wiedział czy dam sobie radę z naprawą czy będę musiał kupić nową część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nowa :) niestety do norma w paskach B3, B4 - klamki były właściwie nienaprawialne :/ łamią sie takie metalowe elementy w klamce. wymiana nie musi być droga - są dość tanie zamienniki ale... ta awaria jest powtarzalna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szpieg

Dzięki, a może pomożesz mi jeszcze z pobraniem pliku?

Dostaję taki oto komunikat:

Nie możesz ściągnąć pliku bezpośrednio z innego adresu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajb
Witam wszystkich.

Mam problem z klamką tylnych prawych drzi w moim B4. Z zewnątrz niemożliwe jest otwarcie drzwi, może ktoś będzie wiedział czy dam sobie radę z naprawą czy będę musiał kupić nową część.

 

Naprawiłem taką klamkę i działa do dzisiaj.

Pękło mocowanie trzpienia odchylającego dźwignę sterującą zamkiem.

Naprawa polegała na:

- wymontowaniu zamka wewnątrz drzwi (trzeba zdjąć bok i dostać się do środka drzwi, tam jest zamek integralnie z klamką, który podtrzymywany jest na śrubie wykręcaną od strony zamka, wyciągasz cały zespół zamkowo- klamkowy);

- naprawie zespołu zamkowo- klamkowego (dobrać śrubkę zastępującą trzpień i wkręcić ją w dźwignę razem z podkładkami i wkręcić ją pamiętając o dobraniu odpowiedniej dłudości);

- zamontowaniu zespołu zamkowo- klamkowego ( trzeba działać odwrotnie jak przy wymontowaniu pamiętając o odpowiedniu ustawieniu sterowania zamka zewnętrznego, po tych wszystkich zabiegach powinno być dobrze, u mnie działa kuż jakieś 5 miesięcy)

Oczywiście można kupić drugą, ale lepiej spróbować ją naprawić.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :637: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym naprawiał. Naprawa jest dośc prosta, a co oryginalna klamka to oryginalna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności