Skocz do zawartości
Gość sfaragdas

zacisk hamulca cieknie pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sfaragdas

Witam

otorz osstatnio zauwazylem ze z tylnego prawego zacisku hamulcowego przy lince hamulca recznego wydostaje sie plyn hamulcowy. i moje pytanie brzmi:

 

czy trzeba szukac nowego/innego zacisku??

czy tez sie zdejmuje stary zmienia jakies tuleje i montuje??

 

mial ktos kiedys cos podobnego z zaciskiem??

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

to mowisz ze to tloczki?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie na nich puscilo. Musisz to rozebrac. Reszta jak pisalem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

i to jak poszlo uszczelnienie to ucieka przy lince?? pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies znajdzie ujscie. Przewod masz caly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

powinien byc ;-) zajze tam jak bedzie cieplo ;-) a da sie kupic nowe uszczelniacze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Da sie to zrobic,koszt uszczelek jakies 20zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da sie to zrobic,koszt uszczelek jakies 20zl.

Do 50 pln. Za zaciski u mpeg-a placilem po 50 pln/szt. U nas stoja po 100-120pln/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami cieknie z oski od linki recznego. Tam taz da sie wymienic uszczelniacz, z tym tylko ze jesli oska jest mocno skorodowana(ma duze wrzery , to zmiana uszczelniacza pomoze na krotka mete. W takim wypadku trzeba szukac innego zacisku, szukac oski , lub probowac ja jakos regenerowac. Dodam tylko ze rozbiorka juz nie jest taka prosta, a przynajmniej pozniejsze zlozenie wszystkiego do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami cieknie z oski od linki recznego. Tam taz da sie wymienic uszczelniacz, z tym tylko ze jesli oska jest mocno skorodowana(ma duze wrzery , to zmiana uszczelniacza pomoze na krotka mete. W takim wypadku trzeba szukac innego zacisku, szukac oski , lub probowac ja jakos regenerowac. Dodam tylko ze rozbiorka juz nie jest taka prosta, a przynajmniej pozniejsze zlozenie wszystkiego do kupy.

 

właśnie chciałem to samo napisać , jeden koleś mówił mi że można dotoczyć tą ośkę ale tokarz bierze 100 czy 150 zł:eek: mi też cieknie tylny zacisk ale tylko wtedy jak zaciągnę ręczy więc go nie zaciągam :D, a tak swoją drogą może ktoś jest bardziej zorientowany; od jakich pojazd pasują na 100% zaciski tylne do passatów B4 bo nie wierze że tylko były dedykowane do B4, bo jak szukam na alledrogo zacisków do b4 to ceny powalają

 

PS.ale jak sie dobrze zregeneruje to ma sie pewność że będzie działał długo sprawnie, a jak sie kupi używkę to nie wiadomo co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2318nora

Takie same zaciski smigaja w golfach II gti po 89 roku srednica tloczka 38mm. Uszczelniacz tej oski jest tylko dfa smaru w ktorej ona pracuje. Pojawianie sie tam plynu swiadczy o tym ze oring ktory uszczelna ta przestrzen od tej gdzie jest plyn hamulcowy i tloczek puszcza. Nalezy kupic zestaw naprawczy i wymienic wszystkie gumki. Skorodowana oska nie ma na puszczanie plynu wplywu. jesli w b4 smigaja te same zaciski co w b3, ale podejrzewam ze tak wlasnie jest.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hee ;-) no wlansie kolega wspomnial ze to na osce od recznego i mi sie wlasnie tez tak wydaje ze u mnie tak bedzie ;/

po kolejne jak auto ma dalej jezdzic u mnie to wole sobie zregenerowac moja oske niz kupic uzywany zacisk i niewiadomo czy po paru miechach sie nie stanie to samo ;/ czy sam bylbym w stanie to sobie wymienic czy musze miec jakies wyspecjalizowane narzedzia?? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

AUTOFREN Reperaturka zacisku T AUDI

80/90/100/200/A4/A6/A8, VW, SEAT 88- 38mm (LUCAS)

 

cos takiego??

 

czy 535698671 zestaw naprawczy cylinderka hamulcowego

producent: HANS PRIES

 

i do czego sa te dwa elementy po lewej (foto zalacznik)?? czy tu sa juz czesci do tej oski od recznego?? pzodrawiam

301_6676.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dwa po lewej to oslony prowadnikow zacisku hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

a to oslony prowadnikow zacisku hamulcowego to jest przy tej tulejce przy lince z recznego?? czy mam jeszcze czego innego szukac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin75-m1

witam ,moze pomoge z korozja tej oski ,problem rozwiazalem przez napawanie a nastepnie tokarka i byla jak nowa tylko jak ktos ci bedzie napawal to niech psiknie tym specjalnym sprayem aby nie zespawac tego razem ale da sie to uratowac i smigasz kolejne tys km, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam takie pytanie - gdzie można kupić cylinderek hamulcowy? bo przy wymianie klocków (przednich) zauważyłem że jest cały zardzewiały, to go papierkiem ściernym przetarłem i założyłem, po założeniu zaczęło przeciekać, więc chciałbym wymienić ten cylinderek na nowy ale nigdzie nie mogę dostać zestawu naprawczego z cylinderkiem

z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności