Skocz do zawartości
Gość mr_simon

Indeks prędkości w Passacie B2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mr_simon

Jaki jest indeks prędkości w Passacie B2 z silnikiem 1.6D? Wujek zrobił przekładkę z benzyny, teraz chce zamienić licznik z benzyny na licznik od Diesela. Posiada licznik od VW Golfa z obrotomierzem z indeksem prędkości 950 i prędkościomierzem wyskalowanym do 200km/h. Czy ten prędkościomierz z indeksem prędkości 950 będzie działał poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B2 z dieselkiem pod maską(bez turbo) miałem licznik do 200 km/h a indeks w nim to 975. Fotos jak to szło :cool:

 

pawel055by3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie, słaby jakiś :D kolegi 1,6D idzie 160 po płaskim (tylko nikt nie wie dlaczego ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

W takim bądź razie jeżeli mam prędkściomierz z indeksem prędkości 950 do jakie przekładmywania względem 975?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
licznik od VW Golfa z obrotomierzem z indeksem prędkości 950 i prędkościomierzem wyskalowanym do 200km/h

Indeks prędkości dla oryginalnego zestawu z silnikiem 1,6D to 975. Licznik jest wyskalowany do 200 km/h. Wydaje mi się, że nie powinno to mieć większego wpływu jeśli chodzi o wskazania prędkości, ale, przynajmniej w moim Passku, nie ma obrotomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panie, słaby jakiś :D kolegi 1,6D idzie 160 po płaskim (tylko nikt nie wie dlaczego ;) )

 

Jak wymieni na sprawny , to bedzie o wiele mniej pokazywal. Mialem takie cos w benzyniaku po wymianie na dobry predkosc spadla okolo 60 km/h. a prawidlowy indeks w pasku to 975.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o to idzie ze pokazuje dobrze - swego czasu niestety sprawdzone z radarem policyjnym :( 103/50... licznik pokazywal miedzy 100 a 105 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzio

U mnie w 1.6D jest prędkosciomierz do 220. I równierz idzie prawie 160 na płaskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na płaskim też jest w stanie pojechać 160 km/h, ale potrzebuje do tego pasa startowego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

Prędkościomierz jest od benzynowego z indeksem 975 i jest wyskalowany do 220km/h, czy po tej zamianie silnika i skrzyni z Diesela, będą inne wskazania czy takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bundy84

U mnie jest licznik wyskalowany na 220 a indeks 975.

To że założyłeś licznik od benzyniaka nie robi problemu, na poprzednim liczniku który miał indeks 950 przekłamania byłoby minimalne.

Sam założyłem niedawno licznik z b4 gdzie indeks też jest minimalnie mniejszy i przy prędkości 60 km/h przekłamuje o 3 kilometry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności