Skocz do zawartości
kopisek

Problem z szybami elektrycznymi

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie jak moduł rozpoznaje zamknięcie szyby,a jakąś przeszkodę po której (tak mi się wydaje) cofa szybe spowrotem na dół ??Tak przynajmniej ma szyberdach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem Tobie przeciez jak to dziala. Modul komfortu steruje szybami, ale skoro silniczek jak to okreslono "pyka" to znaczy ze modul podaje sygnal, problemu nalezy szukac w drzwiach. Co innego jesli wogole sie nic nie odzywa, znaczy ze modul nie steruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku dosyć że pyka to szyba chodzi !!! Chciałbym się dowiedzieć to jak moduł konfortu rozpoznaje przeszkodę(wtedy cofa szybę ),a kiedy szyba całkiem się zamknie i zatrzyma ją.Tu i tu jest zatrzymanie szyby ,czyli poznaje że jest obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według książki moduł rozpoznaje przeszkodę w zakresie 4-200mm od górnej uszczelki drzwi. Ochrona przed zaciśnięciem składa sie z czujnika Halla + elektronika który podczas napotkanego oporu wykrywa zmniejszenie predkości obrotowej silnika i zmienia kierunek obrotów opuszczjąc szybe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według książki moduł rozpoznaje przeszkodę w zakresie 4-200mm od górnej uszczelki drzwi.

 

No właśnie :) ale musi być jakiś element,który mówi mu,że jest w tym zakresie,tylko jaki ?? Potencjometr ,krańcówka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego już w książce nie podają :).

Ale jest jeszcze napisane że - "Po przerwaniu zasilania sterownika drzwi, np. przez odłaczenie akumulatora, sterownik musi na nowo zapamietać skrajne położenie szyby" więc myśle że być może czujnik Halla zlicza obroty i na tej podstawie wie w jakim położeniu znajduje się szyba, chociaż to są tylko moje domysły, bo gdyby miał potencjometr lub krańcówke nie musiałby zapamiętywać skrajnych położeń szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma to jakiś logiczny sens :) tylko czy ten czujnik który zliczałby impulsy byłby aż tak dokładny,żeby się nie pomylić w całym użytkowaniu ?!:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, bo tak jest w sterowaniu urządzeń przez silniki krokowe - układ po resecie (tutaj odłączenie aku) zawsze stratuje z pozycji zerowej(czyli to może być to skrajne położenie szyby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cudzilo2
Problem jest na pewno w kablach dochodzacych do modulu komfort.Tam lubia kable ugnic.Sprawdz ja juz mialem taki przypadek w 3 passatach

 

 

gdzie dokładnie tego szukac i jak się do tego zabrac Chodzi mi op dokładny opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ci pisalem kable na odcinku słupek a modul komfort przegladnij je poruszaj nimi a napewno cos zobaczysz.Objawy wskazuja wlasnie na te kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cudzilo2

ok tylko który słupek i gdzię jest ten moduł komfortu:confused: bo nie bardzo jestem w temacie z Góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok tylko który słupek i gdzię jest ten moduł komfortu:confused: bo nie bardzo jestem w temacie z Góry dzięki

 

cudzilo2 ;

 

Moduł komfortu jest w podłodze pod wykładziną przed fotelem kierowcy, a słupek obok lewej nogi kierowcy - jest tam kilka kolorowych wtyczek inst el., warto również zdjąć "harmonijkę" pomiędzy słupkiem a drzwiami ; być może któryś przewód jest przetarty lub przerwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności