Skocz do zawartości
Jaszczur

Wycieraczki.Gdzie kupic tańsze zamienniki????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy i mam pytanko czy ktoś może sie orientuje gdzie mogę kupić takie wycieraczki z tym samym mocowaniem ale tańsze???

http://www.allegro.pl/item315219749_wycieraczki_bosch_skoda_superb_vw_passat_varian_.html

Cena tych to 106 zł!!Najtańsze jakie znalazłem w necie z tym mocowanie to 93zł i to chyba były valeo.W sklepach mówią że zamienników nie ma tylko oryginały!! Może ktoś z was ma może jakieś namiary gdzie mogę takie kupić w rozsądnej cenie bo dla mnie dac 100zł za wycieraczki to troszkę za drogo.A zastanawiałem sie też nad zmiana ramion wycieraczek na takie standardowe z takim haczykiem na końcu i tu pada moje pytanie czy trzeba wymienić całe ramie czy można coś podziałać z samą końcówką?? Dzięki za odpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Chyba niestety będzisz zmuszony do wydatkowania tych 100zł na wycieraczki. Nawet najtańsze zamienniki na ten typ zaczepu to Trico PinType kosztują 90zł. Bosch to 105zł a za Valeo trzeba dać ze 110zł

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pytałem jeszcze o zamianę ramion lub przeróbkę końcówek?? Mozna jakoś przerobić te końcówki czy pozostaje mi tylko wymiana całych ramion lub oczywiście kupno za 100zł wycieraczek!!! :(???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramiona wycieraczek zawsze możesz wymienić - Twój wybór, Twoja kasa.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie kolego ile takie ramiona mogą kosztować grzebałem na allegro ale chyba niezbyt dokładnie ale nic nie znalazłem a jak mówi reklama TAM JEST WSZYSTKO więc chyba przeoczyłem!!! Poza tym to lekkie przegięcie żeby nie robić tanich zamienników z takim mocowaniem chodzi mi oczywiście o wycieraczki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a orientujesz sie kolego ile takie ramiona mogą kosztować grzebałem na allegro ale chyba niezbyt dokładnie ale nic nie znalazłem a jak mówi reklama TAM JEST WSZYSTKO więc chyba przeoczyłem!!! Poza tym to lekkie przegięcie żeby nie robić tanich zamienników z takim mocowaniem chodzi mi oczywiście o wycieraczki!!!

 

kolego ramiona do wycieraczek aero twin w aso kosztuja niecale 90pln/szt wiec NIE OPŁACA się kupować używek (na allegro bywają w granicach 150-200pln za komplet z piórami, które zazwyczaj nadają się od razu na śmietnik)

jakiś czas temu kupiłem sobie takie ramionka (razem z tylną również aero) i wiosną montuje je w aucie :)

aha komplet piór aero twin w aso kosztuje około 120pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy i mam pytanko czy ktoś może sie orientuje gdzie mogę kupić takie wycieraczki z tym samym mocowaniem ale tańsze???

Cena tych to 106 zł!!. Może ktoś z was ma może jakieś namiary gdzie mogę takie kupić w rozsądnej cenie bo dla mnie dac 100zł za wycieraczki to troszkę za drogo.

A zastanawiałem sie też nad zmiana ramion wycieraczek na takie standardowe z takim haczykiem na końcu i tu pada moje pytanie czy trzeba wymienić całe ramie czy można coś podziałać z samą końcówką?? Dzięki za odpowiedzi!!![/quote

 

To dla Ciebie 106PLN za pióra wycieraczek to drogo ??:eek: A co powiesz na rozrząd wymianę płynów,pasków i całej masy innych rzeczy które Cię czekają (hamulce i żarówki to pikuś).

Kolego to Passat jest więc się czas pogodzić z cenami części zamiennych.

 

Nie rozumiem masz auto z 2002 roku i chcesz przerabiać ramiona wycieraczek żeby włożyć jakieś zakichane pióra za 12PLN ??

 

W najbliższym ASO VW dostaniesz komplet oryginalnych piór AeroTwin w cenie 118PLN wiem bo w ubiegłym tygodniu wymieniałem.

 

P.S. Mobil 1 0w40(4litry),filtr oleju,filtr powietrza,filtr kabinowy kosztował mnie dziś 233PLN-dla mnie to mało jak na klasę auta które posiadam - już nie wspomnę ile zapłaciłem dla mechanika za wymianę tego bo i tak mi nikt nie uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem, że ostatnio kupiłem w Selgorsie tego typu wycieraczki z normalnym mocowaniem, guma z grafitem w cenie 17 zł za sztukę.

Początkowo myślałem, że nie będą wiele warte, ale okazały się naprawdę bardzo dobre. Nie słychać ich zupełnie, a wodę zbierają znakomicie. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zmianą ramion.

 

To dla Ciebie 106PLN za pióra wycieraczek to drogo ??:szok: A co powiesz na rozrząd wymianę płynów,pasków i całej masy innych rzeczy które Cię czekają (hamulce i żarówki to pikuś).

Kolego to Passat jest więc się czas pogodzić z cenami części zamiennych.

Kolego, nie przesadzaj. To, że ktoś jeździ Passatem nie oznacza, że ma ochotę kupować pióro wycieraczki za 120 zł sztuka. Z całym szacunkiem, ale Passat B5 to nie jest synonim bogactwa i nie każdego stać na takie wydatki.

Nie porównuj rozrządu do pióra wycieraczki. Wycieraczka jak się zepsuje nie zniszczy Ci silnika :-)

 

P.S. Mobil 1 0w40(4litry),filtr oleju,filtr powietrza,filtr kabinowy kosztował mnie dziś 233PLN-dla mnie to mało
Znakomicie, ale dla niektórych może to być dużo i właśnie dlatego nie mogą pozwolić sobie na zakup piór wycieraczek po 120 zł szt :-)

 

Dobrze by było, aby forum służyło pomocy, a nie zaglądaniu komuś do portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gobi to że mam Passata to nie znaczy że w takie części jak wycieraczki muszę ładować 100zł za parę.W poprzednim passacie który niestety jakieś kur...y mi ukradły miałem zwykłe ramiona wycieraczek do tego wycieraczki Alca za 15 zł i dla mnie zbierały wodę rewelacyjnie.Np kasę którą zaoszczędzę z wycieraczek mogę przeznaczyć na olej, rozrząd itd a na tych rzeczach nie oszczędzam.Jeśli mam do wyboru wycieraczki np Valeo i Alca to wybiorę Alca bo są 80zł tańsze a różnicy w ściąganiu wody z szyby żadnej no może za Valeo przemawia trwałość ale za cenę 1 pary Valeo będę miał 2 pary Alca a jak dobrze poszukam to i może 3 pary.Każdy patrzy na swój portfel to że mam Passata nie znaczy że wszystko muszę kupować z górnej półki.Podam przykład np opn chce kupić nowe letnie i mój wybór padł na Fulda Carat Progresso cena 253zł są rewelacyjne za tą cenę ma je moich dwóch kolegów którzy je bardzo chwalą a mógłbym kupić np Michelin ale niestety jedna kosztuje ze 400zł więc różnica duża.Pozdrawiam kolegę Doc który myśli podobnie jak ja.....Na wycieraczkach można zaoszczędzić ale na takich rzeczach jak rozrząd,oleje itd nie warto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobil 1 0w40(4litry)
kolego gobi kolega jaszczur30 musi za olej wydac więcej niż ty za swój olej bo ma motor PD a tam wchodzi olej do pompowtryskiwaczy. A nawiasem mówiąc nie każdy ma pieniążki tylko na utrzymanie auta, niektórzy mają inne priorytety (np. rodzina). Nie wszystkim się powodzi w życiu i dlatego rozumiem ludzi którzy szukają oszczędności na każdym kroku. A wracając do tematu to propozycja kolegi irek30 jest wporzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość melu

kolego , nie kojarze dokładnie tego mocowania ale wydaje misie ze jest to standardowe mocowanie jak u mnie w 3B6 2003, ja placiłem za oryginał w ASO 110 za kpl ( strona kier+pasaż)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Irek30 odezwj sie na gg może ubijemy interes z tymi ramionami!!Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna rozrzad porownac do wycieraczek?!nie porównuj oka do dupy!!w zyciu nie dalbym 100 zl za wycieraczki bo wole dac 20 i reszte dac chociazby na bajure! kazdy ma swoje priorytety i wg mnie kupno wycieraczek za 100zl jest na ostatnim miejscu mojej listy zakupow jak juz nei bede wiedzial co z pieniedzmi robic(dam predzej dziewczynie na waciki niz na te wycieraczki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem swego czasu temat wycieraczek i tak samo jak niektórzy uznałem że jeżdżenie passatem nie oznacza wcale że mam bulić co najmniej100 za wycieraczki kiedy zwykłe można mieć za 15 zeta przełożyłem ze zwykłych gumy i działają bez problemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferd

Ja kupiłem w jakimś hipermarkecie chyba za 4 albo 5 złotych.

15 minut sie męczyłem by je zmienić.

Działają dobrze tak jak auto czyli do 120km/h :) Jak sie jedzie szybciej to juz pojawiają się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, nie przesadzaj. To, że ktoś jeździ Passatem nie oznacza, że ma ochotę kupować pióro wycieraczki za 120 zł sztuka.

 

A kto powiedział że 120 PLN kosztuje jedna sztuka??Czytaj ze zrozumieniem.

 

Z całym szacunkiem, ale Passat B5 to nie jest synonim bogactwa i nie każdego stać na takie wydatki.

 

Z szacunkiem jak mnie stać na Passata to i stać go utrzymać.

 

Nie porównuj rozrządu do pióra wycieraczki.

 

Tu chodzi o koszty.

 

 

Znakomicie, ale dla niektórych może to być dużo i właśnie dlatego nie mogą pozwolić sobie na zakup piór wycieraczek po 120 zł szt :-)

 

To wyjściem jest wymiana ramion i kupno do nich piór - to niby co jest za darmo też kosztuje pieniądze więc lepiej oszpecić sobie auto .

 

 

 

Dobrze by było, aby forum służyło pomocy, a nie zaglądaniu komuś do portfela.

 

Właśnie chcę pomóc człowiekowi zrozumieć że nie warto robić ze swojego auta druciarni .Osobiście za mało zarabiam i nie stać mnie marnowanie ciężko zarobionych pieniędzy żebym musiał kombinować tak jak kolego któremu kończą się wycieraczki.

 

Na wycieraczkach można zaoszczędzić ale na takich rzeczach jak rozrząd,oleje itd nie warto!!!

 

Ja wszystko rozumiem ale nie szkoda Ci Twojego własnego auta na które wydałeś kupę kasy które to auto zostało wyposażone seryjnie w wycieraczki Aero Twin i chcesz zamienić je na jakieś - nie czarujmy się gorsze.

Pamiętaj że cena skądś się bierze.

To ludzie kombinują jak w jakimś starym ręplu wstawić coś co chociaż jest podobne wyglądem do Twojej wycieraczki a Ty odwrotnie .

 

A nawiasem mówiąc nie każdy ma pieniążki tylko na utrzymanie auta, niektórzy mają inne priorytety (np. rodzina). Nie wszystkim się powodzi w życiu i dlatego rozumiem ludzi którzy szukają oszczędności na każdym kroku.

 

Morał jest z tego taki że "kto mie ma miedzi ten w domu siedzi" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupic piura za 10zl i wymienic stare piura ? 10min roboty i zrobione wystarczy pilnik do paznokci i wlozyc tam gdzie trzeba i wyciagnac stare nowe wlozyc i gotowe... ja tez nie dam 100zl za wycieraczki wole ta stowke przejebac na cos innego niz na glupie wycieraczki ktore moge kupic za 10zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gobi w realu widzialem takie 25 zl za sztuke,na gieldzie we wrocku 30 zl sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności