Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja śmigałem na gwincie Ta i był "ping pong" - teraz na kw czuć różnice. Trzyma się jak zły drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kitcie Weitec Ultra GT? Obniżenie o 45mm przód/tył zawieszenie jest do passata od 2000 roku, myślę, że do mojego powinno pasować?

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka jest między nimi różnica w charakterystyce pracy? po czym je rozróżnić wizualnie (w przypadku kupna używki)?

 

zolte sprezyny i amory to niska polka FK i zazwyczaj na naklejce FK edition

 

fk te dobre maja sprezyny niebieskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby podniesc troche to warto kupic nowe seryjne sprezyny jak sa stare, dodatkowo kupic bilstina B6 ktory z jednej strony bardzie rozpycha sprezyny i powinien z 1 cm podskoczyc z drugiej strony na dziurach nie bedzie dobijal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadzac po cenie i braku informacji w sieci to najwiecej mieli do czynienia Chinczycy, ktorzy skopiowali uklad sprezyny eibacha, tylko ze w sprezynie najwazniejszy jest material a ten pewnie jest kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , macie auto które jest coś cenne ,to decydując się na nie liczcie się z kosztami że nie kupicie sprężyn za 150zł jak w przypadku mk3. Tyle z mojej strony, ale ja się nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tak myślałem żeby wyjąć te gumy które są pod i nad tylnymi sprężynami ... teraz moje pytanie czy jest to dobry pomysł czy lepiej je tam zostawić ???? pozdro Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie tak myślałem żeby wyjąć te gumy które są pod i nad tylnymi sprężynami ... teraz moje pytanie czy jest to dobry pomysł czy lepiej je tam zostawić ???? pozdro Arek

Zostaw je tam,w końcu pełnią określone zadanie... :)

Pzdr.

 

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

 

Ktoś miał styczność ze sprężynami BETATEC??

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=979247894

O takim wynalazku właśnie się dowiedziałem,ciekawi mnie jakość wykonania i trwałość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie tak myślałem żeby wyjąć te gumy które są pod i nad tylnymi sprężynami ... teraz moje pytanie czy jest to dobry pomysł czy lepiej je tam zostawić ???? pozdro Arek

 

nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zarówno po wyjęciu gum, jak i przy wyjęciu tależyka z gwintem sprężynę można wyjąć ręką bez problemów -czyli jakaś hopka, podrzuci Cię, spręzyna wypadkie i dopiero będzie gleba. chyba wystarczająca odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niedawno kupiłem Passata b5fl, poprzedni właściciel zamontował sprężyny Weitec o symbolu VW538VA/DDD i amortyzatory Sachsa. Samochód nie prowadzi się pewnie na takim zestawie. Trzeba uważać na poprzeczne nierówności w jezdni i przejeżdżać po takich albo powoli, albo stosunkowo szybko, wtedy przód się tak bardzo nie buja i nie obciera o asfalt. I teraz moje pytanie do Was, czy na sprężynach H&R było by twardziej, czy może do weitec-ów dokupić amortyzatory bilsteina B6 albo B8 żeby zmniejszyć efekt bujania się na dziurach? Czy możecie mi powiedzieć o ile mam obniżone autko? Teraz pomiędzy oponą a rantem błotnika mam ok 4 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba uważać na poprzeczne nierówności w jezdni i przejeżdżać po takich albo powoli, albo stosunkowo szybko, wtedy przód się tak bardzo nie buja i nie obciera o asfalt.
Teraz pomiędzy oponą a rantem błotnika mam ok 4 cm

chyba pomyliłeś poprzeczne nierówności z krawężnikami :D

 

Czy możecie mi powiedzieć o ile mam obniżone autko? Teraz pomiędzy oponą a rantem błotnika mam ok 4 cm

nie masz obniżonego :P (a tak poważnie to może masz z 3cm, a problem podejrzewam tkwi nie w tym, że obnizony tylko w złej charakterystyce pracy sprężyny z amorem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może moje sprężyny nie nadają się do TDI i dlatego tak przodem buja(po przesiadce z focusa trochę dziwne uczujcie), z tyłu jest OK, wszystkie amortyzatory są sprawne. Pan google nie znajduje nic na temat sprężyn :dupablada, Czy jest sens zakładać jakieś twardsze amortyzatory? Nie ukrywam, że podobają mi się bilsteiny, boję się, żeby nie wyrzucić kasy w błoto. A może się przyzwyczaję:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o kitcie Weitec Ultra GT? Obniżenie o 45mm przód/tył zawieszenie jest do passata od 2000 roku, myślę, że do mojego powinno pasować?

 

Jeszce raz się pytam co sądzicie o tym kitcie?

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny kit ;) sprzedalem wczoraj 2 takie :) tyle ze do mk4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno masz cos nie tak, mozliwe, ze sprezyny nie do diesla, albo te Sachsy to troche juz przelatane. Inna sprawa, ze tak jak focus to passat nie moze sie prowadzic, bo jest debilnie zaprojektowany. Ja ciagle pracuje nad prowadzeniem (obecnie seria sprezyny, bilstein b6 i kola 17, nowe wahacze lmf) i jest juz niebo lepiej niz seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te sachsy sport czy seria?

jak seria to normalne ze jest kijowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sachs seria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co sie dziwisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajny kit sprzedalem wczoraj 2 takie tyle ze do mk4

 

Łukasz, a i cenisz sobie za taki kit do passata?

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz zapytanie na [email protected] to sie sprawdzi ;) dokaldne dane auta itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności