Skocz do zawartości
Gość wacho_czk

Swap 1,6 benzyna na 1,6 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wacho_czk

Witam,

 

W moim Passkudzie mam silnik 1,6 benzynka ostatnio zakupiłem 1,6 dieselka na przekładkę ale zastanawiam się czy skrzynia od benzyny będzie pasowała, wiem że dieslowska ma inne przełożenia ale na razie chce żeby Passkud zaczął w ogóle jeździć.

 

I jeszcze przy okazji co muszę zmienić, dieselka kupiłem razem z całym osprzętem i łapami więc teoretycznie nie powinno być problemu z montażem tego, chyba że się mylę :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepniesz zasilanie cewki na zasilanie elektrozaworu ;)

weze od chlodzenia ztcw pasuja

łapy od passata w dieslu, skrzynia pasuje, rozrusznik raczej tez

bedziesz musial zalozyc przekaznik do swiec zarowych, generalnie wszystko pasowac powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacho_czk

Dzięki za odpowiedź, rozrusznik mam też od diesla więc ogólnie nie powinno być problemu choć nie jestem pewien czy się samemu za to zabierać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj . W tym autku nie ma zbyt wiele przerabiania, ale skrzynke tez niestety trzeba wymienic, bo na tej nie rozwiniesz zbyt wielkiej predkosci za to bedzie silniejszy he he cos za cos. pozostaje jeszcze instalacja elektryczna ( swiece zarowe + przekaznik ) no i zasilanie paliwa, niestety tez jest troszke inne, trzeba zapodac filterek paliwa i przewody sa o ile pamietam metalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sa metalowe, w plastiku są normalne, smok z benzyniaka pasuje... tylko filtr paliwa dieslowski i po sprawie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacho_czk

Co do skrzyni to chwilowo zostaje ta co jest, na jazde po mieście musi wystarczyć, a w trasę mam Chryslera :D. Chwilowo nie mam dostępu do garażu więc sprawa nieco się odwleka w czasie.

 

Czyli podsumujmy to co już wiem:

 

Skrzynia zostaje, przewody, zbiornik zostają, muszę dorobić instalację do świec, filtr paliwa od diesla, a co z linkami sprzęgła i gazu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynię zostawisz, to i sprzęgło zostawisz w spokoju ale z linką gazu będzie trzeba modzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ztcw styknie poprostu linka z diesla/rzezba wlasna, sprzeglo to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności