Skocz do zawartości
Gość tomekmm

ALARM-ZDALNE ODPALANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekmm

witam !!!

jeszcze raz ponawiam posta z prośbą o pomoc, może tym razem trochę bardziej wyjaśnie oco chodzi.

zamontowałem alarm exus 9000full control z opcją odpalania

 

wszystkie styki stacyjki podpięte

alarm powinien odpalić silnik po dokononaniu procedury przygotowującej przed zgaszeniem silnika ,tnz po zaparkowaniu ,ręczny - luz - i pedał chamulca- i wyłączenie zapłonu, silnik wciąż pracuje bez kluczyka aż do momentu wyjscia z auta i uzbrojenia alarmu i zamknięciu centralnego zamka.

 

przy nie udanej prubie odpalania ,mruga dwa razy kierunkami i odpalenie jest nie mozliwe,

dzieje się tak ponieważ nie podpiołem jednego wyjscia z alarmu czym jest fioletowy przewód na kontrolke oleju . bez tego silnik nieodpali ponieważ nie ma kontroli czy przypadkiem silnik nie jest już załączony. problem polega na tym że niewiem gdzie się wpiąć z tym kablem . z zegarów troche kabli wychodzi ale tam się doszukać kontrolki to jak igły w stogu siana, może pod któryś czujnik oleju (ciśnienia ,poziomu ,temperatury )???

 

drugi problem to w silniku diesla trzeba podpiąć jak wiadomo świece żarowe . instrukjca montażu ogranicza się do opisu że jest to wyjście bezpośrednio na świece. dwa przewody czerwony i zielony (cieniutkie jak słuchawki do walkmana) więc wątpie że to o to chodzi .

podejżewam że chodzi o kontrolke ,(podpięcię jednego z tych przewodów + ,- w zależności czym jest sterowana) podgrzanie świec i tak się odbywa po przekręceniu kluczyka na zapłon a system ten steruje stacyjką bez kluczyka.

 

nie mam pojęcia o co cho.. może namieszałem ale zapraszam do rozmyślań na ten temat może coś z tego wyjdzie . licze na pomoc o kogoś kto założył w pełni taki alarm .

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czolem. jak poczekasz do poniedzilku to podesle ci zdjecia schematow elektrycznych do paska.

2 sprawa mam tez taki alarm ale odpalania nie montowalem poniewaz jak powiedzial elektryk "pewnego pieknego poranka wyjdziesz do samochodu a ten bedzie zaparkowany w bagazniku sasiada" i druga sprawa z tego co mi wiadomo to bedziesz musial przykleic immo z kluczyka kolo czytnika zeby Ci silnik odpalil a wtedy to zlodziej bedzie mial ulatwione zadanie podprowadzenia i fury.

Pozdrawiam

z tego co wyczytalem w mojej ksiazce czujnik jest zaraz obok filtra oleju to moze Ci pomoze

a kable znajduja sie tu:

-instrument control module- wtyczka T32b pin numer 18 (kolor kabla- zielono/czarnu) polaryzacja (+)

-a kabel o polaryzacji (-) idzie prosto do masy ma kolor brozawy oznaczenie masy to 28- ground connection in engine compartment left side

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekmm
:) nie mam immo... mam odcięcie zapłonu ukryte a do odpalania zdalnego jest podpięcię za odcięciem więc odpali bez problemu, a co do parkowaniu w bagażniku sąsiada to nie ma takiej odpcji ponieważ jak (czytaj wyżej ) zostawiasz auto i chcesz zeby potem odpaliło to musisz zostawić na luzie i nacisnąć pedał hamulca potem wyciągnąć kluczyk.silnik pozostaje włączony i gaśnie dopiero jak uzbroisz alarm. dzięki za te kabelki moze się przydadzą . pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności