Skocz do zawartości
Gość ikceduh

ZAWÓR STUKA regulować ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ikceduh

Przed chwilą zauważyłem , że słychać stukający zawór na zimnym silniku :(:(

 

Ostre metaliczne stukanie, silnik 1,9 tdi 110 koni 99r prawie 100 tys przebiegu, auto stało ponad 3 lata nie używane podobno odpalane ale tego nie wiem na 100% Czy to się ustawia?

Czy lepiej wymienić całość czyli wszystkie zaworki? Na mocy chyba nie spadł? Ciężko to stwierdzić bo to 4motion a z tym silniczkiem to do szybkich nie należy.

Prosze poradzci co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym roczniku i przebiegu to chyba babcia jeździła tylko do kościoła . A teraz na poważnie , przerabiałem ostatnio wymianę uszczelki pod głowicą . Nie wiem jak w innych silnikach ale w AFN są samoregulatory i jak słyszysz że Ci stuka to pewnie będzie do wymiany razem ze szklanką i nic tam nie ustawisz . Sprawdził bym na twoim miejscu jeszcze prowadnice tych zaworów bo może są już tak zdarte że trzeba by było też je wymienić . Kompletna naprawa głowicy mnie kosztowała 500 zł

czyli :

sprawdzenie szczelności

splanowanie

dotarcie zaworów i gniazd

wymiana wszystkich prowadnic zaworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

Kurcze to i tak w miare... bałem się , że z 1000.- :P a jak złapał temp to już dużo ciszej ale i to musze zrobić

 

nie babcia jeżdziła tylko do 2004 gebelsik no i mu się zeszło jak go wziołem to capił fabryką zresztą kosztował też swoje ale warto bo ma 99,99% max wypasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą lepiej nie czekać tylko zrobić , bo później się zemści i będzie drożej . Koszt całej imprezy to 1100 zł , filtry , płyny ,oleje , uszczelki robota moja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien olej to moze przestanie stukac. zalej porzadny syntetyk i zobaczysz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

oleum ma dopiero 4 tys to szkoda ale siadam na te zaworki w nast tygodniu chyba mu ciut pomogłem ..ostatnio leciałem do mediolanu i na stradach dopasowałem sie z prędkością do tubylców (tych wolniejszych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

kurcze a może to wtrysk się zawiesił?????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na twoim miejscu kape silnika zrobil, obudz sie zalej go dobrym olejem ( dobrym syntetykiem ) i jak stal 3 lata to go rozjezdzij,

 

Jezeli to nie pomoze to po pierwsze:

 

Sa tam tylko szklanki z samoregulatorami wiec jest to jeden element i koszt tego to 100zl +- ( same kieliszki )

 

+ rozrzad ( bo i tak trzeba wszystko rozebrac ) a jak nie wiesz kiedy byl to lepiej wyminic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

zmieniałem pasek rolki od razu jak go zciągłem czyli 59600 km nawet pompe wody zmieniłe dla św spokoju (3 lata stał) a do teraz przejechałem około 50 tys na trasach pl italia i z powrotem ale zazwyczaj to max 130 na h a ostatnio to miejscami ponad 170 , było oki stał ponad tydzień i zaczeło sie to cykanie???

W poniedziałek jade go osłuchać do silnikowca albo do BOSCH-A ale nie wiem czy z kompa coś wynajdą???

Oleum nie pobiera ani grama wymieniam co 8-10 tys zalany mobilkiem 1/2 syntetyk, spala dalej w trasie średnio 4,8 w city ciut się podniusł nawet do 6,5 ale zimno i korki. dam znać w poniedziałek co go boli bo na odległość to ciężko coś powiedzieć na 100% nie mam programu żeby wpiąć się samemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wtrysk jak najbardziej moze stukac. gdzie ty znalazles auto, ktore stalo 3 lata? i to passat w dieslu rocznik 99 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

Ja za tym paskiem łaziłem prawie dwa lata, a pierwszy raz go zobaczyłem chyba w 2001 roku jak miał coś koło 20 tys, gebels który tym jeżdził używał go na wyjazdy na jakieś zjazdy puzonistów a na codzień tłukł się golfikiem / też na max wypasie / jak się gościowi zeszło to jego żona nie chciała go sprzedać bo miała swoje sentymenty i puzon w bagażniku słowem cały sajgon żeby baba się go pozbyła

i w efekcie się udało tyle że kosztował prawie tyle co dwa gołe na placu ale i tak wartało bo z tym wypasem to u Bełtowskiego powiedzieli, że to raczej pojedyncza sztuka w pl z tym wypasem i z fabrycznym lakierem / a ile w tym prawdy to kto to ma wiedzięć/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

No i ciekawostka :) wsiadam do autka odpalam i cisza jak makiem zasiał NIC NIE STUKA ???

 

Sam zgłupiałem do reszty i pojechałem do silnikowca i do aso (na zwiady) i opinia się pokryła - / stał za długo i to może być powodem ZAWIESZENIA SIĘ POPYCHACZA???/ czyli w mojej hurtowni około 40.- za szt za lepszy i robocizna około 400.- u mojego serwisanta lub jakaś straszna kwota w aso

 

WSPÓLNA OPINIA JEŻDZIĆ JAK NIE STUKA :confused:

To stwierdzenie mnie niezabardzo pocieszyło... Zaczynam myśleć nad zmianą auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzedaj go ktos chetnie go kupi :D czlowieku jezdzij, jak sie bede stukac caly czas to wymien i dalej jezdzij ! wiesz co masz to nie zmieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

Nie wiem co wymyśle właśnie alarm mi się właczył bo zapomniałem wsadzić się do garażu i pozbyłem się prawego zamka / wkładki/ rozdziabana w kawałeczki ale radio jest :) jakiś matoł coś chciał mi podprowadzić???

 

Jutro kolejny wydatek dorobienie wkładki pewno ze 100.- nie moje??

 

A z ciekawości to skąd moge zdobyć ten program VAG ???

 

Chętnie przestawiłbym domykanie szyb na guzik zamykania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

Z ciekawostek to poza wyłamanym zamkiem straciłem dwa kołpaki ..

A stukanie już nie występuje, przejechałem się do Brna popędziłem go momentami do 170 i zero odgłosów a nawet mam wrażenie , że zrobił się cichszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności