Skocz do zawartości
JACU6X6

Ile gazu pali passat?????????????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jozek75

Zbych przyznam Ci racje mój pasacik kiedyś po zatankowaniu nz shellu spalił mi 2 litry więcej więc power gas to chyba lekka ściema :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

tak tak gaz i gaz to dwie różne zagadki.pozdro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania

silnik 9A wtrysk mechaniczny

Miałem zwykłą instalacje na śrubę jak kupiłem autko paliło 17/100 zaczołem dokręcać i zeszło do 11-12 przy delikatnej jezdzie na mieście ale czasami nie było czym wyprzedzić. Postanowiłem zakupić instalacje z kompem STAG-100. Kupiłem założyłem i szok pali tak jak sie autawiła automatycznie 15-17 l. Więc po h ja to zakładałem, ale zaczołem przeprogramowywać kompa inaczej nuż to było w instrukcji. Wyłączyłem kontrole z lambdy, głównymi parametrami sterującymi sa tps i cewka informująca o obrotach. Ustawiłem pozycje silnika krokowego dla 900 odr tak że silnik chodzi równo ale czuć że ma przykręcony gaz następnie pozycje dla 3000 tyś gdzie juz dostaje gazu więcej i dla 7000 tyś bawka konkretna. Tps mam tak ustawiony że po zdjęciu nogi z gazu i hamowaniu silnikiem zamyka dopływ gazu ponizej wolnych obrotow a gdy obroty zejdą poniżej 1300 silnik krokowy ustawia się na pozycje dla 900 i nie gaśnie.

Wygląda to tak że w zakresie do 3500 obro dawka gazu jest odpowiednie dla oorotów silnika i jezdzi ekonomicznie. Powyżej tych obrotów dawka wzrasta x1,5 i autko dostaje mocy do wyprzedzania. Trasy jeszcze długiej nie robiłem a na miejscu spalanie wynosi około 10-11 l także osobiście silnik krokowy uważam za dobrodziejstwo tylko trzeba umieć go ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_
WITAJ rozavw!!jest na to jeden sposób napewno trzeba zacząć ekonomiczniej jeździć bo z tego co piszesz jeździsz dośc ostro a że to autka jest dośc ciężkie to przy dynamicznej jeśdzie będzie tyle palił w mieście :( Więc ciężko jest pogodzić dynamiczną jazde z ekonomią JA TEŻ DOŚC DŁUGO WALCZYŁEM Z INSTALACJĄ I TERAZ PALI W CYKLU MIESZANYM MAX10L ALE TRZEBA EKONOMICZNIE JEŹDZIĆ POZDRO :)

 

[ Dodano: Wto Gru 13, 2005 5:20 pm ]

witam jak chcesz to jeszcze możesz poczytać tu o spalaniu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=316740&highlight=pozdro

 

[ Dodano: Wto Gru 13, 2005 5:23 pm ]

zwróć uwage na posty pana Stanisław Mikulca Mądrze prawi :grin:

 

Hej kolego z Trzebnicy, a jak czesto jestes we wroclawi?:> Ciekawe ile tu by ci palilo auto :>

bo jak masz wynik 10 L to jest rewelka u mnie ostatnio wyszlo niecale 13 to i tak sie ciesze bo na ostatniej butli mialem spalanie rodem z VR6 - 15L...jest tylko jeszcze takie ale ze jezdze p raktycznie tylko po wroclawiu gdzie korek goni korek zatory itp itd wiec spalanie tutaj tez moze ma znaczenie kto w jakim miescie sie porusza ;p

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek75

witaj kolego z wrocka .fakt jest tze jak sie jeździ tylko po wrocławiu to spalanie musi być wyższe a co do wizyt we wrocku to jestem prawie codziennie chyba ze Żonka niechce jechać na zakupy w wekend to mi się udaje i ciemuszjechać (z czego jestem bardzo zadowolony) poprostu pracuje w tym zakorkowanym mieście :? :evil: ale fakt jest taki że przewaga to jazda po trasie do trzebnicy droga też niejest łatwa niema gdzie wyprzedzić ale cóż był czs przywyknąć te nasze furki sa fajne tylko jak się chce troszką poszaleć widać to wzrostem spalania 20% pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

Moj brat jezdzi codziennie do pracy własnie z Trzebnicy i autko mu pali 8 gazu wliczajac miasto i trase ale to Civic wiec nie ma sie co dziwic :mrgreen: Ja w trzebnicy jestem praktycznie co tydzien i swieta tez tam bede spedzal :) tak wiec zycze wesolych swiat i malego spalania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek75

Witaj dzięki za zyczenia. Tobie i Wszystkim z Forum życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Jak naj mniej awari i odśnieżonych dróg :grin:PS I jeszcze taniego gazu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

ja też życze Wam wszystkim wesołych świąt i szcześliwego nowego roku.i dołączam sie do życzen pozostałych.pozdro. ;) :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robek

Mój pasacior pali średnio 9.5/100 LPG. W trasie spalanie spada do 8.5.

 

 

 

 

 

Passat 1.8 jednopunktowy wtrysk 92r.

 

[ Dodano: Sob Gru 24, 2005 23:42 ]

Mój pasacior średnio pali 9.5/100LPG. W trasie spada do 8.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Wyłączyłem kontrole od sądy lambda, ustawiłem TPS CUT-OF na 30 do 1200 obrotów autko zmuliłem do 3000 tyś na jazde ekonomiczna powyżej brak ograniczeń i w cyklu mieszanym wyszedł 10,4 l a ciągnie 170 km/h -- podoba mi sie ta elektronika

 

witam.

może masz jakiś pomysł zeby to zrobić bez zajeżdżania do gazowników

bo oni już zaczęli mnie przeklinać.pozdro.rozavw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajmon25

Mój passat 2.0 16V ABF na trasie pali 10-11 a po miescie 18litrow gazu!!! ale na razie nie zamierzam go skrecac bo jestem nim w anglii a gaz tutaj maja tanszy niz w polsce a zarobki.... tak wiec jezdze prawie za darmo po miescie. Ale co ciekawe pojemnosc butli zmniejszyla mi sie tutaj o 2 litry! w polsce wchodzilo 36 a tu 34 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Wyłączyłem kontrole od sądy lambda, ustawiłem TPS CUT-OF na 30 do 1200 obrotów autko zmuliłem do 3000 tyś na jazde ekonomiczna powyżej brak ograniczeń i w cyklu mieszanym wyszedł 10,4 l a ciągnie 170 km/h -- podoba mi sie ta elektronika

 

witam

może coś więcej napiszesz jak to zrobić coś dokładniej

krok po kroku

z góry dziękuję

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart

Witam,

Mój passat B4 kombi 1.8 jednopunkt:

trasa - 10litrów i poniżej nie da rady zejść

miasto - 13-14litrów

Jestem w szoku jak ktoś pisze, że pali mu poniżej 10litrów. JAK WY TO ROBICIE??? :shock:

Instalke mam BRC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozavw

 

Zrobiłem to tak że ustawiłem silnik krokowy na położenie na którym autko ma wolne obroty (900 obr położenie silnika krokowego 68 ) i nim nie szarpie tak jak by to sie śrubą robiło. Na 3000 silnik otwiera się więcen o 4 kroki a od 3 do 7 tyś o dodatkowe 6 kroków dlatego nie brakuje mu gazu do jazdy po przekroczeniu 3 tyś. CUTOFF to funkcja która gazownicy czesto olewaja a ona zmniejsza zużycie gazu. Wygląda to tak że jak jade i zdejme nogę z gazu a autko ma powyżej 1200 obr silnik krokowy schodzi na pozycje 42 kroku czyli normalnie autko powinno zgasnąć ale gdy obroty zejdą poniżej 1200 wraca na pozycję 68. Na wielu forach barany wypowiadały się że to nic nie daje a okazalo sie że zmniejszyło zużycie gazu o 1,5l w mieście. Myśle że juz zakończyłem eksperymenty poczekam do lata ostatnio przy mrozach w cyklu miejskim mieszanym 70% miasto pasek wyszedl 10,2l i wcale nie jest zamulony obroty kręci do czerwonego pola do trójki włącznie i nawet nie kichnie. Nikt mi ine wciśnie że śruba załatwi sprawę bo taka była przedtem i auto zeszło do 11,5l ale jechać ie było czym. Komputer do gazu to stag-100 wsadzony zamiast zwykłego przełącznika kupiłem za 415 zł razem z interfejsem do kompa. Dal oszczędność 2l bez utraty dynamiki tak że myśle że nic narazie nie przepłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

witam!!!!!

ok dzięki za szczegółowy opis JACU6X6

spróbujemy jeszczcze tak.

pozdrawiam. :lol:

 

[ Dodano: Sob Sty 07, 2006 11:05 am ]

witam

 

Zrobiłem to tak że ustawiłem silnik krokowy na położenie na którym autko ma wolne obroty (900 obr położenie silnika krokowego 68 ) i nim nie szarpie tak jak by to sie śrubą robiło. Na 3000 silnik otwiera się więcen o 4 kroki a od 3 do 7 tyś o dodatkowe 6 kroków dlatego nie brakuje mu gazu do jazdy po przekroczeniu 3 tyś. CUTOFF to funkcja która gazownicy czesto olewaja a ona zmniejsza zużycie gazu.

 

nie wiem jak ty to zrobiłeś że przestawiłeś skoki silniczka krokowego o tak małe wartosci.ja mam kom. do gazu BINGO przy instalacji ZAwoli

i taka operacja jest niewykonalna.ale pomimo tego dzieki za staranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek75

JACU6X6 napisał/a:

"Wyłączyłem kontrole od sądy lambda, ustawiłem TPS CUT-OF na 30 do 1200 obrotów autko zmuliłem do 3000 tyś na jazde ekonomiczna powyżej brak ograniczeń i w cyklu mieszanym wyszedł 10,4 l a ciągnie 170 km/h -- podoba mi sie ta elektronika"____________________________________________________________________________

witaj :grin: JACU6X6 mam do ciebie pytanko czy da sie przeprowadzic taka regulacje w moim pasku instalacja TOMASSETO komputerek STAG 50 ???odpisz "a może sobie też kupie fejsik :twisted: i gazowników pożegnam ozięble pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

witam

 

sorki za ostatni post z ta regulacja to jest inaczej niz napisałem bo tacy mądrzy gazownicy że chyba nie chciało im sie grzebać więc powiedzieli że nie da się takiej dokładnej regulacji przeprowadzić , a jednak się da. zciągnąłem program do komputerka gazowego i poczytałem se popatrzyłem i sie przekonałem że da się nawet przestawić skoki silniczka krokowego o 1 krok.zamówiłem też przez alegro interfejsik i będe sie sam zabierał za regulacje .

ps.jeśli ktoś potrzebuje program do gazu to niech pisze jaki komputerek :lol: :smile: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie spalanie LPG ( wtrysk ) wacha sie pomiedzy 10,5 l ( 90-110 trasa) do 15 (> 240) a w miescie ok 13l :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Witam. U mnie spalanie LPG ( wtrysk ) wacha sie pomiedzy 10,5 l ( 90-110 trasa) do 15 (> 240) a w miescie ok 13l :lol:

 

13L w miescie to malo

 

 

ale teraz pytanie o jakim miescie rozmawiamy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności