Skocz do zawartości
Gość szczepko

Rozmowy na tematy różne - bez pytań technicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam co to oznacza i jedyne co mi przychodzi do głowy to Super Zrywny Autostradowy Diabeł

 

:)

 

Szad, to od spolszczenia Silwer Szadoł, czyli srebrny cień :) - taki perfum Davidoffa dla panów 002.gif - banalne nie?

W każdym razie Twój skrót Wojtek też mi się podoba, szkoda tylko, że tych autostrad u nas brak :)

 

Doszedłem dziś również w końcu do wniosku, że jak nic blacharz dał dupy z moim autem. W zeszłym tygodniu odstawiłem paska do blacharza na poprawki przy progach, bo wyłaziła rdza. Odebrałem auto i stwierdziłem, że musiało dojść do jakiegoś spięcia w instalacji elektrycznej, ponieważ radio się "zawiesiło" - był w nim prąd lecz nic nie działało. Była to sytuacja identyczna do poprzedniej, gdyz po pierwszej naprawie blacharskiej również radio miałem "zawieszone". Wiedziałem więc co robić. Spokojnie wyciągnąłem je z ramki, rozpiąłem przewody i antenę, poczekałem chwilkę i podłączyłem ponownie - zaskoczyło. Niestety następnego dnia pasek nie zakręcił rano. Aku było puste. Zdziwiłem sie jak cholera, bo aku mam nowe i zawsze było ok. Zadzwoniłem po taksówkarza i za jego pomocą (17 zł) odpalił. Następne ciekawe spostrzeżenie: brak świateł pozycyjnych. Gdzie się podziały? Byłem przekonany, że spaliłem obie żarówki pozycji podczas wymiany żarówek głównych reflektorów. Może bym w to uwierzył, gdyby nie to, że w sobote na zlocie podczas pomiarów wyszło, iz alternator podaje mi tylko 12,8 volta na baterię. Byłem szczerze zdziwiony. Podjechałem do znajomego elektryka, dokonał ponownych pomiarów na róznych prędkościach obrotowych silnika i max. 13V. Zdiagnozował, iż regulator napięcia jest przepalony.

Próbowałem dojśc, skąd tyle róznych usterek elektrycznych w moim aucie w jednym czasie. Przecież blacharz czy lakiernik nie używają prądu.

Okazuje sie, że blacharz robiąc poprawki używał spawarki i prawdopodobnie nie odłączył akumulatora na czas spawania blach !!! Oczywiście zaprzeczył w rozmowie ze mną, że coś takiego miało miejsce, ja jednak jestem pewny swego. Chciałem Wam polecic tego blacharza, bo chłopak ma fach w rękach i mozna się z nim dogadać.

Jednak po tym numerze moja noga więcej u niego nie postanie.

Edytowane przez Thorunczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów. Jak by co, to jak następnym razem Ci siądzie bateria dzwoń po sąsiedzku;) Jak tylko będę na miejscu, to pomogę. Na pewno będzie taniej niż u taksówkarza. Powodzenia w lokalizowaniu i usuwaniu usterki:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, nie ma sprawy ;)

Mam jednak nadzieję, że nie będę musiał. Kupiłem w Arpolu nowy regulator za 52 zł i muszę go tylko wymienić - mam nadzieję, że sobie poradzę :)

Co do Arpolu - wydaje mi się, że za bardzo sie ostatnimi czasy cenią. Zauważyłem, że wiele częsci w Inter Cars jest tańszych, ale może to tylko wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję części do swojego Łatka i do ojcowego B4 w jednym sklepie w Bydgoszczy: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35494 Może i znalazłoby się gdzieś taniej, ale mi odpowiada i narazie nie mam zamiaru zmieniać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek, nie ma sprawy

Mam jednak nadzieję, że nie będę musiał. Kupiłem w Arpolu nowy regulator za 52 zł i muszę go tylko wymienić - mam nadzieję, że sobie poradzę

Co do Arpolu - wydaje mi się, że za bardzo sie ostatnimi czasy cenią. Zauważyłem, że wiele częsci w Inter Cars jest tańszych, ale może to tylko wrażenie.

 

Polecam ci sklep AUTOMAR na Studziennej/Antczaka , dużo taniej niż arpol...

działają tak samo sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam sklep Fota na grudziadzkiej zaraz za bylym Geantem jadac z centrum, nie sprzedaja zadnym podrobek i wydaje mi sie ze ceny nie sa za duzo wygorowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Studziennej/Antczaka

 

Martin a słyszałeś może cos o tym zakładzie elektromechanicznym na Studziennej własnie? Jest on gdzieś w okolicach krzyżowki z Sobieskiego, przed wiaduktem. Jakby ktoś miał jakies wieści proszę sie podzielić. Poszukuje dobrego elektryka. Dośc już mam papudraków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie słyszałem nic o tym zakładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, gdzie jest w Toruniu jakiś darmowy kanał samochodowy lub rampa czy najazd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorunczyk kiedyś na Świętopełka za boiskiem (wjeżdżając od strony Kościuszki) w garażach można było wjechać sobie za free bo tam zawsze brama otwarta była ;) z tym że nie wiem jak jest teraz :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dokładnie w którym miejscu? Za boiskiem jest zaraz Sczanieckiego i można pojechać w lewo do Lipowej, nie pamiętam, czy są tam jakieś garaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czy czasem kolo BP na rubinkowie przy parkingu strzezonym jak sie jedzie w strone centrum nie jest darmowa rampa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zna ktoś z Was kogoś, kto się zajmuje spektrometrią w podczerwieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty Wojtuś nie masz prostszych pytań ??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty Wojtuś nie masz prostszych pytań ???

Oj tam się czepiasz:p Pytam o spektrometrię, bo chromatografu nie da rady włączyć do pracy układu olejowego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm nie wiem czy czasem kolo BP na rubinkowie przy parkingu strzezonym jak sie jedzie w strone centrum nie jest darmowa rampa...

 

dokładnie , na przeciwko BP jest parking strzeżony, jak dobrze zagadasz (browek) z kierownikiem który siedzi akurat na zmienie to spokojnie sobie wjedziesz.

ostatni nie zwracałem uwagi czy ta rampa nadal istnieje , ale kiedys można byblo skorzystać tam.musiałbyś zbadać organoleptycznie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo chromatografu nie da rady włączyć do pracy układu olejowego

 

Mój wujek włączył, lecz co prawda układ sie lekko przesterował na dławieniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wujek włączył

No to mnie zaskoczyłeś. Specjalista od chromatografów z Perkin Elmer twierdził, że nie ma możliwości takiego podłączenia. Może mu po prostu nie zależało na współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisał sąsiad do sąsiada :D :D

885ef59fe3d013bdm.jpg

wczoraj spotkalem go na parkingu pod Carrefourem... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Fajny sąsiad:) Przy okazji chciałam powitać wszystkich z mojego województwa:)

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności