Skocz do zawartości
boczuś

Rozmiar opony a rozmiar felgi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

krótko i na temat:

czy na felgę 15 - 7J da rade założyć oponę 225/55 ?

pewnie się da tylko czy będzie bezpiecznie itd? może ktoś jeździ na takich oponach w B5?

oryginalnie na niej mam 205/60

chciałem na tył założyć te 225 a na przód 205 - dobry pomysł?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnie odpowiadając na Twoje pytanie.. tak da sie załozyć..

tylko pytanie po co? myslisz ze coś zyskasz tym sposobem poza gorszym wyglądem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego gorszym?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
dlaczego gorszym?????

Skoro lubisz "wiejski tjuning" :evil: Lepiej bys zainwestowal w felgi o wiekszej srednicy, niz zakladal z tylu szersze opony niz z przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego gorszym?????

no a lepszym? wyższa opona, wylewająca sie poza felge .. bedzie wyglądać jak kartofel.. no ale Twoja decyzja. Jeśli Ci sie podoba to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie, ze zmieszcze 195 60 16? teraz mam 195 65 15. alusy by sie przydaly a niebardzo mam zamiar tracic na konforcie z 55 -tkami

dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslicie, ze zmieszcze 195 60 16? teraz mam 195 65 15. alusy by sie przydaly a niebardzo mam zamiar tracic na konforcie z 55 -tkami

dzieki za sugestie

 

a potrafisz liczyć?

to policz...

przy 205/55/16 tracisz "5 mm komfortu" w stosunku do 195/60/16 :eek:. Obawiam się, że tego nawet nie poczujesz...

 

Jesli zależy Ci na tapczanie, to kup sobie alusy 15" i jeździj na tym co masz...

 

Druga sprawa to to, że kupując ten drugi rozmiar pakujesz się w cholernie niestandardowy wymiar, a co za tym idzie - będzie to droższe niż standardowa 205/55/16 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a potrafisz liczyć?

to policz...

przy 205/55/16 tracisz "5 mm komfortu" w stosunku do 195/60/16 :eek:. Obawiam się, że tego nawet nie poczujesz...

 

Jesli zależy Ci na tapczanie, to kup sobie alusy 15" i jeździj na tym co masz...

 

Druga sprawa to to, że kupując ten drugi rozmiar pakujesz się w cholernie niestandardowy wymiar, a co za tym idzie - będzie to droższe niż standardowa 205/55/16 :P

 

czyli w sumie 10 mm w stosunku do tego co mam teraz a to juz duzo!! pozatym to 130bhp a nie 300 i 195 w zupelnosci mi wystarczy. co do ceny to jak dobrze sie poszuka nie ma prawie zadnej roznicy. chcialem sie dowiedziec czy jest to mozliwe czy nie bedzie gdzies obcietac lub cos w tym stylu

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
czyli w sumie 10 mm w stosunku do tego co mam teraz a to juz duzo!! pozatym to 130bhp a nie 300 i 195 w zupelnosci mi wystarczy. co do ceny to jak dobrze sie poszuka nie ma prawie zadnej roznicy. chcialem sie dowiedziec czy jest to mozliwe czy nie bedzie gdzies obcietac lub cos w tym stylu

dzieki

Nie bedzie nigdzie ocierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje o taka odpowiedz mi chodzilo!!!:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności