Skocz do zawartości
adams

Pompkę od spryskiwaczy ksenonów w 3B wykręcamy czy wyciagamy?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jak w temacie, jak wyciągnąć pompkę od spryskiwaczy lamp przednich która siedzi w zbiorniczku do spryskiwaczy?? Wyciągamy ją do góry czy wykręcamy? czy może jest zabezpieczona jakąś zaślepką?

 

Proszę o pomoc

 

fotki podglądowe

 

46c4282e2211e194m.jpg e03f8ea2acb4e706m.jpg 1af1dcefcd43750em.jpg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli za łeb i do góry??

 

ma ona wyjść z samego dołu? tam gdzie wchodzi w zbiorniczek czy wyżej się może też jakoś rozdziela?

 

nie ma tam żadnej spinki co to trzyma? bo próbowałem dzisiaj ją wyciągnąć ale nie dałem rady, nie chciałem nic połamać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole jest pompka sprysków szyb,ta od xenon jest powyżej koło środka zbiornika ,trzyma się na wcisk(na końcówce ssącej jest oring)we wnęce zbiorniczka.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka już wyjęta :)

 

pompkę wyciąga się do góry :)

 

żeby było łatwiej ją wyciągnąć najpierw trzeba odczepić wtyczkę która jest u góry pompki, jest na taki zatrzasku.

 

Zaraz podłączę pompkę pod prąd i zobaczymy czy jeszcze zipie i problem leży gdzie indziej czy trzeba myśleć o nowej pompce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel

moja nawet po podłączeniu na krótko do aku nie drgnęła tylko buczała.

Rozebrałem ją :eek: sama rdza w środku, wyczyściłem i teraz śmiga jak nówka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moja bardzo podobnie :/ przy podłączeniu na krótko ledwo co buczy, wirnik się nie kręci, nie da rady nawet na siłę go ruszyć... Więc nowa pompka? ktoś pisał że od BMW podchodzą i że trzeba tylko wtyczkę przerobić?!

 

diagnoza - zatarty śilniczek

 

zagiel -piszesz o czyszczeniu, jak ją rozebrać? znajomy mechanik mówił mi że jest to nierozbieralna część :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy się opłaci kombinować,cenna oryginalnej pompki nie jest tak wysoka,jak będziesz kupował,najlepiej mieć starą do porównania,bo są różnice we wtyczkach.Jak wymieniałem to pisałem gdzieś na forum cenę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel

adams

 

to samo było u mnie.

pompę można rozebrać i sądzę że po wyczyszczeniu będzie śmigać prawie jak nowa.

obudowa pompy składana jest z dwóch części i łączona jest na środku na zatrzask. to złącze trzeba podwadzić czymś ostrym. ja jak to robiłem to było zimno i niestety trochę popękał mi ten zatrzask w koło. jak będziesz to rozbierał rób to w ciepłym pomieszczeniu a najlepiej ogrzej pompę i nie okręcaj tych części wokół siebie bo ukręcą się przewody zasilające.

 

moj silnik też nie chiał sie obracać. troszkę WD:D lub coś wtym stylu i teraz pracuje lekko. pozostaje tylko zmontowanie pompy i do aku:).

 

jeśli nie działa to rozbierać!!! bez wahania i tak już gożej być nie może, a przy odrobie chęci i szczęścia może uda się ją zreanimować:rolleyes:

i wtedy pozostaje satysfakcja i kasa w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę rozbierał i zobaczymy co z tego wyjdzie, gorzej być nie może :)

 

w której części to się rozdziela? tam gdzie zaznaczyłem strzałką numer 1 jest taki jak by jakieś małe zagłębieniem, w tym miejscu się do tego dobierać? czy gdzieś indziej?

 

30520bb64bda5945m.jpg

 

dzięki wielkie za pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel

oj troszkę mi się przysnęło :zzz: - ciężki dzień

 

u mnie było wyraźne miejce łączenia. jak dobrze pamiętam górna część wchodziła na dolną i miała po bokach dwa dłuższe wypusty i trzba ją ściągnąć bez kręcenia do góry

 

teraz to mi pozostało :703: i do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

a powiedzcie czy zbiorniczek w modelach bez xenonów jest inny czy ma miejsce na dodatkową pompke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny ma mniejszą pojemność .;).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sobie przypominam to widziałem minimum 3 rodzaje zbiorników na płyn do sprysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompki jeszcze nie rozbierałem, ale zalałem ją WD-40 i da się już przekręcić wirnik, nawet lekko idzie :) czyli może coś jeszcze z tego będzie, na tygodniu zrobię pompce "operację" :D

 

ile kosztuje nowa pompka w ASO?

 

na allegro widzę taką pompkę po 150zł, ale widzę też inne bardzo podobne do auto marek: grupy VAG, Mercedesów i BMW. Czy te pompki podejdą?

 

Czy pompka do spryskiwaczy szyby przedniej jest taka sama jak do spryskiwaczy reflektorów?

 

Wtyczkę mogę sobie bez problemu dorobić, ważne żeby dawała odpowiednie ciśnienie i bez problemów weszła na swoje miejsce w zbiorniczku spryskiwaczy.

 

każda pompka 12V z odpowiednim wejściem będzie działała odpowiednio?

 

na swojej pompce do sprysków mam oznaczenie:

VW AG 1J0 955 681

VD4 Made in CZ

001 006 12V

17/00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

podobnoz pompka od reflektorów generuje duzo wyzsze cisnienie niz ta do spryskow na szybe,

 

a co do zbiornika- w wersji ze spryskiwaczami lamp zbiornik jest ok 3 litry wiekszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa kosztuje w sklepie nie ASO ok.70zł(zgodna z nr.katalogowym części VW Passat-Simensa jeśli dobrze pamiętam),każdy sklep z częściami Ci ją ściągnie.Pompka od reflektorów jest większa.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i rozebrałem tą pompkę... w środku kupa rdzy...

 

rozebrałem też silniczek i okazało się że na wykończeniu mam takie łapki przekazujące prąd z wtyczki do silniczka (skorodowały) i tutaj mam do was wielką prośbę, gdyby ktoś miał niepotrzebny taki silniczek (może być też cała pompka, może być zatarta, uszkodzona) to z chęcią go przygarnę/odkupie i możliwe że uda mi się dzięki temu naprawić mój sprzęt, jak nie to pozostaje kupno nowego. chodzi o część zaznaczoną na pierwszej fotce

 

f72df6bcac7d80b0m.jpg

adc00148f62337b4m.jpg a2d47bfa4b73c750m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zakończyłem swoją walkę ;)

 

winna była padnięta pompka...

 

dostałem nową pompkę od kolegi Andrzej Najberg - kosztowała mnie 73zł ;)

 

nową pompkę sprawdziłem na krótko i działała, więc wymontowałem lampę przednią, zamontowałem pompkę, podczepiłem przewody, zamontowałem lampę, udałem się na ustawianie świateł i gotowe ;)

 

mogę się teraz ponownie cieszyć działającymi spryskami xenonów ;)

 

u mnie początkowo niedomagania pompki można było zobaczyć po tym że spryski się wysuwały ale nie leciał z ich płyn, później już nawet spryski się nie wysuwały....

 

 

 

z tego miejsca chciał bym bardzo podziękować kolegom: biernik i Andrzej Najberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ma numer wtyczka do pompki do passat b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności