Skocz do zawartości
damian665

wywala bezpiecznik oraz mechanizm centralnego

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Od kiedy kupiłem samochód wywala mi ten bezpiecznik (tak bez powodu i nieraz kilka dni nie wywali)od centralnego. Gy byłem pierwszy raz u elektryka to niby znalazł ze wywala go przez zapalniczki i naprawił ale bezpiecznik po kilku dniach znów wywaliło i tydzień wcześniej znów byłem u niego i doszeł do wniosku ze nie wie co to i że trzeba by szukać cały dzień a on nie ma czasu ogólnie kupa.

Dzisiaj byłemu innego elektryka i kazał podłączać światełka i zapalnicze i gdy wybija to bedzie to centralny.

Po kilku godzinach znó wybiło i powiedział że przy zamach są jakies tam czujniki i że pewnie tam jest zwarcie i pojutrze ma mi to niby zrobić jak bedzie ciepło.

 

Teraz mam pytanie

Czy te duperelki przy zamku moga robić zwarcie?? Jak sam porozkręcam drzwi do zauważe co robi zwacie???

prosze o rady

bo zimno sie robi i nie chce krakać ale pojutrze bezie zimno i mi tego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozebrałem wszystkie boczki w samochodzie i nie zauważyłem nic niepokojacego

 

wieć co to wywala mi tego bezpiecznika?? jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie rozebrałem wszystkie boczki w samochodzie i nie zauważyłem nic niepokojacego

 

wieć co to wywala mi tego bezpiecznika?? jakieś sugestie??

 

miałem podobnie w astrze. ale tam po szczegółowych oględzinach okazało się że lekko przetarty przewód od centralnego przy klapie robił zwarcie i całkowicie sfajczyło centralkę centralnego a przy okazji popaliło część siłowników. Nie odpuszczaj szukania bo jeżeli coś robi zwarcie to może się to również elegancko skończyć pożarkiem w autku u mnie centralka to była kulka stopionego plastiku i elemntów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorakiem lub jutro ma jechać do elektryka i będzie szukał, a narazie sam rozebrałem boczki to bedzie miał mniej roboty

jak nie znajdzie to powiem zeby powlutowywał mi bezpieczniki w każdy obwód co idzie do tego bezpieczniki to jak któryś wybije to będzie troche bardziej wiadomo gdzie szukać

 

bo wczesniej co byłem u innego i kazął mi drugi raz przyjechać to sam nie wiem po co skaro wiedział ze i tak nie ma czasu szuakc, a jak móiłęm zeby wlutował te bezpiczniki w każdy obwód to powiedział zę to nie takie łątwe(pomyślałęm jakby było łątwe to bym do ciebie nie przyjeżdzał, ale nie powieziałem mu tego) i trzebaby przy samej dej desce z bezpiecznikami no i w sumie to nic nie zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu widzę tylko jedno i to już kolega napisał. Bo jeżeli było by coś innego, np: zwarcie w pompce albo w klamce to za każdym razem jak byś ruszył zamkiem bezpiecznik by ci przepaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy przetatry kabelek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy przetatry kabelek???

raczej tak ze względu na to że tak zachowuje się przetarty luźno latający kabelek który gdzieś tam do masy się styka i od czasu do czasu wywala ci bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale czasami też wawala mi go na postaju jak jest zamknięty lub otwarty

 

a jak proponujecie znaleźć w którym miejscu to sie robi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności to sprawdził bym w okolicy pompki, i we wszystkich dzwiach przy klamkach i przejściu między karoserią a dzwiami, bo tam on najbardziej pracuje i jest narażony na uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwi mam porozkręcane i raczej tam jest oki, ale jutro jade do medyka i zobacze co on poradzi mam nadzieje ze zrobi a nie tak jak ten pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisja zaczeło mi wywalac bezpiecznika cały czas

i chciałem zapytać jak wypinać poszczególne obwody spod tego bezpiecznika??? tą całą deske z bezpiecznikami musze troche wyciągnąć i co dalej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz centralny pneumatyczny to zerknij do pompy centralnego zamka, jest rozbieralna taka szara pokrywka i sprawdź czy na elektronice nie masz śladów soli od wody oraz zimnych lutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej czysta jest i jak ją odłączyłem to też wywalało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałęm, znaczy ruszłem szrpałem nimi i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności