Skocz do zawartości
marcink

Opony 175/80R14 do Golfa IV 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,że na naszym forum poruszamy tematy związanymi z Passatami.

I z góry przepraszam,że o inne auto zapytuję.

 

Siostra musi kupic do Golfa IV 1.6 opony 175/80R14 88T.

Ma na to 700zł maksymalnie. Czyli tak naprawdę 650 +50 ( ew. montaż).

 

Przeglądam propozycje sklepów z oponkami i już kołowacizny idzie dostać..

 

Tak na powaznie nie ma za dużego wyboru w tym rozmiarze.

 

Co proponowalibyście w tej cenie , taniego a dobrego?

 

Ja w swoim Pasku mam na przodzie Goodyear Hydragrip XXL an na tyle Yokohama A.001 . Oczywiście 195/65/R15 82T.

 

Te Yokohamy są swietne.

A te Hydragripy mocne na krawężniki są, ale głosnawe i jakby zwiąkszają zużycie paliwa.

 

Szukalem do tego Golfa Yokohamy lub KLeber-a, ale nie znalazłem ofer internetowych.

 

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko spytam czemu takie waskie i wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ja tylko spytam czemu takie waskie i wysokie?

Bo takie byly w serii... Model pewnie Basis, mozliwe ze z polskiego salonu, z malym motorem (czyt. 1,4 benzyna 75KM) na stalowych felgach... Kumpel tez tak mial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo takie byly w serii... Model pewnie Basis, mozliwe ze z polskiego salonu, z malym motorem (czyt. 1,4 benzyna 75KM) na stalowych felgach... Kumpel tez tak mial...

 

1.6 Basis z salonu.

 

A jakie inne, sensowne ( cenowo ) rozmiary proponujecie do felg stalowych 14-tek?

 

Nawet zapas oryginalny jest w takim rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup DAYTON D100. Bardzo dobrze wspominam te opony. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. Kleber i Fulda (nie wspominając już polskich produktów) wypadają jak "ubodzy krewni".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimum 185/65 14". u mnie takie siedza barum bravuris tez 14". swietna opona w niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

185/65 14" nie jest zamiennikiem dla 175/80 14". Po pierwsze takie opony miałyby średnicę mniejszą aż o 4cm (przekłamania prędkościomierza), a po drugie za małe koła idiotycznie wyglądają w dużych wnękach na koła w aucie. Zamiennik trzeba dobierać dla standardowego rozmiaru Golfa IV czyli 195/65 15" i jeśli porównamy średnice 175/80 14" ze 19/65 15" to różnica wychodzi 1mm (a nie wcześniejsze 40mm!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Opony nowe 195/65/15 mozna dostac za 180-190 zlotych sztuka, tylko kwestia jeszcze felg... Jak sa fundusze, to mozna sie za alu rozejrzec, jak funduszy brak, to za 250zlotych mozna kupic komplet felg stalowych 15...

A z oponami 14 cali nie ma co kombinowac... Fabryka dala rozmiar 175/80/14, to takie moim zdaniem wsadzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z oponami 14 cali nie ma co kombinowac... Fabryka dala rozmiar 175/80/14, to takie moim zdaniem wsadzac :)

 

To samo powiedział mój znajomy wulkanizator.

I tego się trzymam.

 

Namierzyłem Sava Perfetca w tym rozmiarze w przyzwoitej cenie 140 zł.

I pewnie je do tego Golfika zakupię.

 

 

 

 

A w końcu kupiłem nówki Continental SP 10 3e w wymaganym rozmiarze za dobre pieniądze- w cenie Sawy, tż temat zamknięty.

 

Dzięki za podpowiedzi.Utwierdziły mnie w przekonaniu,że jak 14ki felgi to opona w rozmiarze jak fabryka przykazała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności