Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie czy 350 pln za piaskowanie i malowanie proszkowe to dobra cena?

Dzisiaj jeździłem troszkę po oponiarzach w Szczecinie w poszukiwaniu alusków 15 dla siebie i w dwóch widziałem cenniki za ta usługę 500 i 550 za komplet 15-16. Może po rozmowie troszkę by zjechali ale czy to warte zachodu... Jak chcesz mogę podjechać bo mam nie daleko i tego co miał 500 zapytać ale nie myślę, żeby zjechał do 300 by Ci się opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest cena za komplet to naprawdę dobra,w Wolinie gościu wział za 15, 700 PLN ale fakt wyglądały lepiej niż nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w zeszłym roku i za koła 16 dałem 400 tak więc to jest dobra cena, no i fele wyglądają teraz jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kudlaty - 350 pln za lakier z klarem czy bez - to jest zasadnicza roznica ... jesli bez klaru - normalana cena - jesli z klarem - bardzo niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być z klarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Mariusz latam właśnie na podobnych oponach unirojale ale z inną rzeźbą bieżnika bardziej na wodę i super sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja,

panowie szybkie pytanko, może sie orientujecie 1.6 TDI CR, 2010r. przebieg 180 tys km, czy dobrym pomysłem dla tego silnika jest chip ( podniesienie mocy) wiem ze są u nas w regionie znawcy i spece od tego... poczytałem trochę i opinie jak to w życiu rożne a no i ceny tez

macie jakieś zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może sie orientujecie 1.6 TDI CR, 2010r
przede wszystkim ten silnik to jednorazówka (konstrukcja silnika niemal w 100% wyklucza naprawy głowne) - mimo tego 1.6TDI to jedne z najmniej usterkowych silników - nawet DPF'y nie sprawiaja tyle problemow co w reszcie grupy VAG

szukaj najmocniejszej jednostki 105HP

moim skromnym zdaniem - oszczedny raczej bezproblemowy silnik - podatny na chiptuning - jednak dlubac go trzeba rozsadnie

 

BTW - ECU (PCR 2.1) zastosowany do sterowania silnikiem jest fabrycznie zabezpieczony przed tuningiem (tuning protection) - uważaj komu dasz to do chipowania - spotkalem sie juz z przypadkami wywalenia ECU na plecy przez nierozgarnietych "tunerow" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Będargowie jest gościu co maluje/regeneruje felgi. 2 lata temu robiłem 17 u niego ( uzupełnienie przetarć i malowanie ) i płaciłem w granicach 550-600zł. Do tego nałoży Ci nowe kapcie - gratis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim ten silnik to jednorazówka (konstrukcja silnika niemal w 100% wyklucza naprawy głowne) - mimo tego 1.6TDI to jedne z najmniej usterkowych silników - nawet DPF'y nie sprawiaja tyle problemow co w reszcie grupy VAG

szukaj najmocniejszej jednostki 105HP

moim skromnym zdaniem - oszczedny raczej bezproblemowy silnik - podatny na chiptuning - jednak dlubac go trzeba rozsadnie

 

napisz cos jeszcze o tym silniku, bo ja go jeszcze w rekach nie mialem.. Czemu remonty sa wykluczone? Glowica klejona czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW - ECU (PCR 2.1) zastosowany do sterowania silnikiem jest fabrycznie zabezpieczony przed tuningiem (tuning protection) - uważaj komu dasz to do chipowania - spotkalem sie juz z przypadkami wywalenia ECU na plecy przez nierozgarnietych "tunerow"

kolego dzięki za rzeczowa odpowiedz... od 4 dni mam właśnie ten motor 1.6TDI CR 105HP w Leonie 2010r, oznaczenie silnika CAYC, mimo ze bardzo ekonomiczny to jednak tak z 20 koników i kilka niutkow więcej :) by sie przydało... ( dziwnie zestopniowywana skrzynia trzeba się przejechać by zrozumieć, ze to sie kreci PRAWIE jak benzyna żeby sie odpychał )

leo , znasz się na rzeczy wiec proszę o jakieś info na priv, namiar do ciebie, bo to komu to dam do zrobienia zależy właśnie od kwalifikacji , dostałem namiary na dwóch ''speców'' tu na miejscu u mnie na wsi, mówili ze robili te silniki w octaviach i polówkach itp, wiec i mi zrobią :), zero jakich szczegółów tylko ze cena ok 600 - 700 zl ( wiec ich kwalifikacji nie mam jak zweryfikować )

tyle co jako laik poczytałem, coś tam wiem , nie powiem tu co :P , bo pewnie mało i będziecie mieli pretekst by sobie poużywać SZYDERCY hehe :) wiec wszelkie info na temat tego silnika bardzo cenne o np co ile wymieniać rozrząd bo dwie opinie mówią: 100 tys a inne 120 tys ??

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec wszelkie info na temat tego silnika bardzo cenne o np co ile wymieniać rozrząd bo dwie opinie mówią: 100 tys a inne 120 tys ??

w tym sielniku i roczniku chyba 150 albo 200 naawet jest wymiana ale zajrzyj do ksiazki:), chociaz i tak zara zbedzie prawie 5 lat, wiec tak czy siak mozesz o tym mysleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zajrzyj do ksiazki,

no tez była to moja pierwsza myśl z tym ze książka jest z NL i jest strasznie uboga, wpisy regularnie co 15-30 tys ale nie ma wyszczególnienia tak jak było w vw, tutaj jest np, coś w stylu duży przegląd.... podstawowy itp a i owszem jest pozycja ''pasek rozrządu'' i wychodzi ze nie był wymieniany,

weso jak będziesz miał czas zerknij ile mnie będzie kosztowała taka impreza tzn kompletny rozrząd plus olej i wszystkie filtry

Edytowane przez gregoriuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie jakiegoś dobrego mechanika potrzebuje wymienić rozrząd w mk IV 2.0 ale w grę wchodzi sobota popołudnie max do niedzieli 15-16... Jeśli ktoś pracuje w tak nie typowym dniu i czasie proszę o namiary na taka osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek namierzyłem wczoraj Twojego byłego passata, ale gościu był ździwiony jak go otrąbiłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie znacie jakiegoś dobrego mechanika potrzebuje wymienić rozrząd w mk IV 2.0 ale w grę wchodzi sobota popołudnie max do niedzieli 15-16... Jeśli ktoś pracuje w tak nie typowym dniu i czasie proszę o namiary na taka osobę.

 

Szukaj kogos prywatnie, mechanicy raczej o tej godzinie nie myśla o pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności