Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie chciałem dać przykład passia makssa. Latał jakby miał najechane 300 tys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powinienem wymienić popychacze zaworów, EGR, ? Silnik pracuje jak traktor
koledzy ,sam napisał łukasz , ze chodzi jak traktor ,to co uwazacie ze wystarczy wymienic oliwe na lepsza i bedzie ok, a jak bedzie miał dół juz na wykończeniu , to i tak by musiał motorek wywalać choc mozna to zrobic bez wywalania motorka z auta ,ale czy to pomorze jak juz są mechanizmy dostały swoje ,wiec trza sie zastanowic czy robic ,czyli wymienic panewki , wszystkie (ramowe korbowodowe ) dalej pierscienie na tłokach tez trza sprawdzic , jakie mają juz luzy , dalej , organki tez by sie zdało sprawdzic ,czy nie są nadpalone , ewentualnie je szlifnąć , dalej , prowadnice , i itd ,itd , teraz koszt policzyc czesci ,robota ,czy nie lepiej zakupic młodszy wsadzić zgrac z instrumentami , i hulac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ,sam napisał łukasz , ze chodzi jak traktor

sprecyzuj - co znaczy oliwa lepsza/gorsza ...

dol na wykonczeniu - tu chyba wiekszego problemu nie ma - brak cisnienia wiadomo czym sie objawia - praca na "traktora" nie oznacza wyjechanych panewek

co do pierdzionkow - chyba nawet mlody wie czym objawiaja sie cienkie/popekane pierscienie

 

stasio - wiekszosc tych "traktorow" to lenistwo mechanikow - bo rozrzad od zawsze sklada sie na znaki ... bez dynamicznej korekty

 

BTW - mala reklama dla Wesa - dzis dostalem nowe graty do rozrzadu (komplet) w moim V6 TDI - graty jak graty - wiadomo z jakiej polki brane - za to cenowo bardzo pozytywnie zostalem zaskoczony - teraz tylko trzeba zebrac checi na wymiane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz tylko trzeba zebrac checi na wymiane
Leo możesz zawsze poczekać, jak się rozleci to chęci zaraz się znajda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku , chodzi o olej widomo nasz polski, a olej z wyszej półki jest róznica , tak masz racje wiekszosc to lenistwo mechaniorów , zeby taki traktor zdiagnozowac ,trza mu posprawdzac cisnienie w garach ciśnienie oleju , i itd, itd ,to jest podstawa ,czy go robic czy szukac drugiego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się rozleci to chęci zaraz się znajda

:bleble

dlatego trzeba sie zmobilizowac ... zrobic i :spie spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy ,sam napisał łukasz , ze chodzi jak traktor ,to co uwazacie ze wystarczy wymienic oliwe na lepsza i bedzie ok, a jak bedzie miał dół juz na wykończeniu , to i tak by musiał motorek wywalać choc mozna to zrobic bez wywalania motorka z auta ,ale czy to pomorze jak juz są mechanizmy dostały swoje ,wiec trza sie zastanowic czy robic ,czyli wymienic panewki , wszystkie (ramowe korbowodowe ) dalej pierscienie na tłokach tez trza sprawdzic , jakie mają juz luzy , dalej , organki tez by sie zdało sprawdzic ,czy nie są nadpalone , ewentualnie je szlifnąć , dalej , prowadnice , i itd ,itd , teraz koszt policzyc czesci ,robota ,czy nie lepiej zakupic młodszy wsadzić zgrac z instrumentami , i hulac,

 

:wmorde...

 

wystraczy, ze ktoszle rozrzad ustawi i bedzie chodzil jak traktor w odczuciu jakiegos uzytkownika co sie nie zna...

jakby kazdy mial robic tak jak Ty to Stasiu piszesz to zaraz wszyscy by wymieniali silniki bo ktos ma rozwalona pompe przez syf w paliwie lub przestawiony rozrzad lub lejące wtryskiwacze...

Silnik jest nieproblem wymieniac, ale postawic taka diagnoze zeby byla trafna to jest sztuka. Przez forum to co drugi by kazal silnik wymieniac, a znajac zycie podjedzie chłop do mechanika i sprawa skonczy sie na wymianie jakiegos podzespołu lub chociaz wymianie oleju.

 

zeby taki traktor zdiagnozowac ,trza mu posprawdzac cisnienie w garach ciśnienie

 

a Ty to juz zrobiłes poprzez forum, bo zalecasz wymiane motoru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobic i spokojni
i własnie Jacku tak jak piszesz

 

---------- Dodano o 19:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:25 ----------

 

wymiane motoru
nie ,ale miałem sporo własnie takich traktorów ,po otwarciu go , wszystko było jednym słowem złom,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ,ale miałem sporo własnie takich traktorów ,po otwarciu go , wszystko było jednym słowem złom,

 

no wiem o co ci chodzi bo spotyka sie z tym człowiek codziennie :P ale diesla, szczegolnie volkswagenowskiego da sie uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ma ktos wlepe ,do nowego nabytku roboczego,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz kolego, Mateusz i dizelek vw tez ,miałem az zal mnie sciskał jak musiałem go oddać na złom ,bo juz nic z niego nie mogłem zrobic , a to za sprawą ,ze cylindry juz nie nadawąły sie do szlifowania , wał miał duze wzery ,czapa popekana , zawory juz nie wydawały gniazda wypalone , takze tylko pozostał osprzet w miare dobry , ,,,,żal było taki silnik odwieść na złom,,,,,, no ale zdażają sie i takie silniki ,

 

---------- Dodano o 21:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:15 ----------

 

Norbert no pochwal sie co za nabytek masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem az zal mnie sciskał jak musiałem go oddać na złom ,bo juz nic z niego nie mogłem zrobic

oj tam oj tam ... ja w razie jak by co z mojej Vki zrobie stolik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja pozdrawiam z miejscowosci Konotop, kolo Drawsko Pomorskie.

Lipnie tutaj z netem w laptopie, jedyny w telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj tam oj tam
oj tam oj tam kiedy masz wolny wieczór popołudnie żebym mógł podjechać w końcu z tym sterownikiem.

 

 

PS. Pytanie na dzis : Zamkneliście dach??

Edytowane przez capslock82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

widzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie nie cierpiące zwłoki szukam skrzyni biegów do mercedesa w203 2.2 CDi tzw. semiautomat inaczej zwana półautomatyczna czy jeszcze inaczej sekwencyjna. Bo obecna padła a naprawa jej to może być i 4600 zł. Do jutra muszę mieć jakąś informację bo nie wiem jakie kroki podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Dodano o 21:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:15 ----------

 

[/color]Norbert no pochwal sie co za nabytek masz

 

ogarne fure na wekend to cykne fotki,,ale seria vag cos z literka T na poczatku no i alusy przyjda to załoze od razu,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanie nie cierpiące zwłoki szukam skrzyni biegów do mercedesa w203 2.2 CDi tzw. semiautomat inaczej zwana półautomatyczna czy jeszcze inaczej sekwencyjna. Bo obecna padła a naprawa jej to może być i 4600 zł. Do jutra muszę mieć jakąś informację bo nie wiem jakie kroki podjąć.

 

tutaj w regionie wątpie zebys cosdostal. Najpredzej w Poznaniu na giełdzie. Ja bym to naprawiał, chociaz jakas gwarancja jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz mam fakturę na naprawę skrzyni od jakiegoś inżyniera, robił ją dokładnie 14 miesięcy temu i dał gwarancję na rok czasu. Faktura opiewa na sumę 4600 zł. Z tego co się orientowałem są to zwykłe automaty z zamontowanym modułem elektronicznym połączonym z pompą olejową i sterownikiem, najczęstsza przyczyna uszkodzenia tych skrzyń montowanych w MB kompresor i ML-ach. Zobaczymy co wymodzi mechanik do którego wożę auto. Z tego co mówił te skrzynie można kupić za 2000 zł a jak wszystko dobrze pójdzie w Great Britain załatwi moduł i zamontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności