Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

zle slyszales - nawet kabelek z alledrogo za 25PLN ma zabezpieczenie przeciw zmianie polaryzacji - i caly misterny plan w ...

Buuu. A miala byc taka fajna niespodzianka ;)

No trudno, trzeba bedzie pomyslec nad czyms innym.

 

szpece wertują tez fora i maja juz rozeznanie co i jak

Do autka artmina sie zbytnio nie przylozyli ;)

 

Zreszta musieliby byc niezle oczytani by polapac sie kto jakim autem jezdzi i jakie ma zabezpieczenia.

Naklejka na szybe informujaca o namierzaniu satelitarnym tez moze byc dobrym strazakiem ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naklejka na szybe informujaca o namierzaniu satelitarnym tez moze byc dobrym strazakiem
Kombinuj dalej
zle slyszales - nawet kabelek z alledrogo za 25PLN ma zabezpieczenie przeciw zmianie polaryzacji - i caly misterny plan w ...

Buuu. A miala byc taka fajna niespodzianka

A założenie we wszystkie dostępne piny w OBD napięcia z Aku spowoduje spalenie tylko kabla czy komp także szlag trafi? Bo jak rozumiem Jacku zmiana polaryzacji to zamiana biegunowości w OBD i jak piszesz kable są zabezpieczone (nawet te za 25 zł). Może lapka szlag nie trafi ale kabel na pewno. I o to chodzi, drugi raz nie podejdą mając spalony kabel do tego samego auta a dopuki nie naprawią albo kupią następny będą bez urządzenia do pracy. W jakiś sposób ograniczy to "pracę" takiemu burakowi. Czytając co napisał Art. skłonny jestem do dodatkowych zabezpieczeń które wyeliminują nie tylko urządzenie ale i samego zainteresowanego naszym mieniem czyli autem. Pogadamy o tym na spocie. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kogoś z Drezdenka lub okolic kto będzie jechał na Kluczewo? Miałbym interes. Chodzi o podjechanie na Plac Wolności odebranie zaślepki, przywiezienie jej na zlot i przekazanie komuś z Polic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogadamy o tym na spocie.

 

z chęcią przyłącze się do tej rozmowy ;) narazie mam malacz alarm :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również się przyłączam do pogawędki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy jakiegos speca od VAG'a. Tak więc kiedy włączam radio - zwykly kaseciak, nie oryginalne sony jakies. Włącza mi się podświetlenie zegarów, wszystkie przyciski, klimatronic i podswietlenie tablicy z tyłu. Coś mi tu smierdzi jakimś "trybem niemieckim" bo oni nie maja musu jezdzenia ze swiatlami... Coś podobnego ma moj wujek w avensisie. Da się to jakos wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuje pomocy jakiegos speca od VAG'a. Tak więc kiedy włączam radio - zwykly kaseciak, nie oryginalne sony jakies. Włącza mi się podświetlenie zegarów, wszystkie przyciski, klimatronic i podswietlenie tablicy z tyłu. Coś mi tu smierdzi jakimś "trybem niemieckim" bo oni nie maja musu jezdzenia ze swiatlami... Coś podobnego ma moj wujek w avensisie. Da się to jakos wylaczyc?

Tak masz cały czas? Czy to świeża sprawa? ;)

Musisz odłączyć przewód odpowiedzialny za podświetlanie radia w trybie "stand by" w opisie kostki iso będzie się nazywał "Illumination" prawdopodobnie niebieski cieńszy niż wszystkie.

A jak to nie to, to tnij kable po kolei pomijając zasilanie główne i memory :D

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Świezak.

Mam dwie ewentualnosci - poprzez krecenie na slabym aku wtedy jakwiadomo duzo kontrolek sie potrafi zaświecic, ale wtedy w tamtym rok zaginely mi takie sygnaly dziwekowe z radia po wyjeciu kluczyka. Takze to jest jedno

2. Kombinowalem z doprowadzeniem zasilania do radia po wyjęciu kluczyka poniewaz radio jest na jakas dziwna kostke i musialem zalozyc przejsciowke, poniewaz nie zapisuja mi sie stacje radiowe. Pozamienialem piny wg. wzoru z kostki ktora wychodzi z auta do kostki ktora idzie do radia.

 

Sam niepotrafie tego dokladnie rozgrysc kiedy to sie stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
również się przyłączam do pogawędki
wzajemnie ale tez mam pare pomysłów na zabezpieczenie ale nie igeneruje w kompa auta ot proste i niezawodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syn zakupił autko i czasami mogę się przejechać. Nawet dres już mam. :lol

img20120306142339.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img20120306142229.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Endrju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jak pogrzebałeś w przewodach to ciężko będzie na odległość ogarnąć. Najprościej miernik do ręki i po kolei jeszcze raz podłączyć przewody, podejrzewam, że niewłaściwy przewód zapożyczyłeś do funkcji memory. Musisz miernikiem odszukać inny przewód na którym jest stałe 12V. Ewentualnie możesz pokazać rozpiskę tej dziwnej kostki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mateusz jak pogrzebałeś w przewodach to ciężko będzie na odległość ogarnąć. Najprościej miernik do ręki i po kolei jeszcze raz podłączyć przewody, podejrzewam, że niewłaściwy przewód zapożyczyłeś do funkcji memory. Musisz miernikiem odszukać inny przewód na którym jest stałe 12V. Ewentualnie możesz pokazać rozpiskę tej dziwnej kostki

 

W gruncie rzeczy nie chodzi o te stacje. Tylko jestem juz przyzwyczajony, ze jak mam wszystko w srodku zapalone to swiatla tez a jezdze bez nich :P myslalem, ze ma to jakas fachowa nazwe :P

 

 

Syn zakupił autko i czasami mogę się przejechać. Nawet dres już mam.

 

Chociaz 320? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem, ze ma to jakas fachowa nazwe

Ma fachową nazwę, a nawet kilka :D Jedna z nich to będzie "Dobrze najeb.ne w kablach" :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez zielonyB5

myslalem, ze ma to jakas fachowa nazwe

Ma fachową nazwę, a nawet kilka Jedna z nich to będzie "Dobrze najeb.ne w kablach"

 

Hehehe poległem :D I ja mam tam jutro VAG-a podpiąć? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma fachową nazwę, a nawet kilka Jedna z nich to będzie "Dobrze najeb.ne w kablach"

 

Znaczy zle to tam nie ma... Jak jakis modul komfortu wygrzebie to zobacze czy cos sie zmieni ale na razie nie mam do tego chęci i wyglada na to, ze tylko odepne ten kabelek id tego pinu i tyle. Moze wroci do starego o ile to nie wina tego rozladowanego aku :P

 

 

Hehehe poległem I ja mam tam jutro VAG-a podpiąć?

 

Ja nie mam w swoim gniezcie odwroconych polaryzacji i innych tego typu historii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam w swoim gniezcie odwroconych polaryzacji i innych tego typu historii

 

Na wszelki wypadek zrobię logi w swoim, podmienię i będziesz myślał że to z Twojego, a jak będziesz gazował po obwodnicy to sobie pasjansa ułożę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wszelki wypadek zrobię logi w swoim, podmienię i będziesz myślał że to z Twojego, a jak będziesz gazował po obwodnicy to sobie pasjansa ułożę

 

Przestan sie nabijąc, i tak cos czuje bede mial duzy dylemat jak sie okaze, ze turbo bedzie trzeba wyciagnac na stol i robic kierownice...

 

Edit: Wsumie nie, przyjedzie moj pomocnik ze Szczecina, on bedzie działał... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaz 320?
Niestety 316.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety 316.

 

To dobra opcja dla syna jezeli nie chcesz zeby ploty lub latarnie komuś kasował latajac bokiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności