Skocz do zawartości
Gość melu

Duży serwis - czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość melu

Witam

panowie jak w temacie, jestem początkujacym posiadaczem passata (wczesniej golf III tdi) koszt jaki mi zaproponowali w ASO VW/AUDI

- 330 zl - robocizna (w tym ogólne sprawdzenie zawieszenie , podpiecie pod komputer i wymiana ponizszych czesci)

dodatkowo kasa za czesci

- 27 zl - filtr oleju (oryginalny VW)

- 105 zl - filtr paliwa (oryginalny VW)

- 60 zl - filtr powietrza (oryginalny VW)

- 45 zl - filtr kabinowy (oryginalny VW)

- 60 zl/1l - olej castrol 5W40 norma 505.01 ( wejdzie ok 4l - czyli 240 zl)

...........razem :( 807 zl.

zastanawiałem sie nad samodzielna wymiana i o czesciach marki KNECHT ( do tej pory uzywalem ich w mkIII) i oleju MOTUL Specyfic SAE 5W40 505.01 ( tu juz zalecenia od J@ceq - za co wielki dzieki).....pytanie ile zaoszczedze na czesciach , bo robocizny własnej wiadomo ....sie nie liczy.

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Olej poza serwisem bedzie tanszy-to jest pewne... Poza tym sprawdzenie zawieszenia i humulcow, podpiecie komuterka i taki ogolny przeglad wyjdzie taniej w jakims mniejszym serwisie, ktory specjalizuje sie w markach Audi/VW... Gdybys byl z dolnoslaskiego moglbym Ci kogos polecic, ale i tak poza ASO zaplacisz za takie cos razem z kompem w granicach 150zlotych...

Jesli chodzi o filtry, to ceny sa podobne poza ASO (nie wiem, jak z filtrem paliwa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtry i olej kup sobie sam. hamulce, zawieche sprawdzisz na kazdej stacji diagnostycznej za grosze. ja dalem gosciowi 20zl za szarpaki i obejrzenie zawiechy. ty doliczysz sobie hamulce. moze zaplacisz z 50zl co i tak bedzie smiesznie tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość melu

chodzi mi głównie o eementy ktore bede wyminial, czy cos zaoszczedze jak bede kupował poza serwisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaoszczedzisz i to duzo, nie mowiac juz o robociznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaoszczedzisz i to duzo, nie mowiac juz o robociznie.

Oto ceny,które zapłaciłem wczoraj :

olej Mobil 4l -152zł

filtr oleju(knecht)-20zł

filtr paliwa(knecht)-58zł

filtr powietrza-dokł.nie pamiętam ok.40zł(faktura w garażu)

Typ silnika ATJ PD

Dziś wymieniłem-koszt wymiany 50zł.Pozdrawiam.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto ceny,które zapłaciłem wczoraj :

olej Mobil 4l -152zł

filtr oleju(knecht)-20zł

filtr paliwa(knecht)-58zł

filtr powietrza-dokł.nie pamiętam ok.40zł(faktura w garażu)

Typ silnika ATJ PD

Dziś wymieniłem-koszt wymiany 50zł.Pozdrawiam.;)

 

 

 

a nie macie nigdzie w okolicy takiego sewisu że jak kupujecie u nich olej, filty to wymiana gratis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damianko zdajesz sobie sprawe, ze moga cie niezle wydymac w takich serwisach? daja daremny olej z beczki z napisem mobil, a w srodku jakies swinstwo. filtry tez albo wymieniaj albo tylko myja i plukaja i daja stare. najlepiej kupic samemu i patrzec na rece jak wymieniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zaprzyjaźniony sklep w którym zawsze kupuję części i oleje a że właściciel ma też serwis to jadę do niego z oryginalnymi banieczkami i mi za free wymieniają i filtry i oleje.

A co do szarpaków to ostatnio nawet się zdziwiłem bo pojechałem tam gdzie zawsze robię przegląd i diagnosta nie wziął nic za usługę tylko powiedział żebym go nie zdradził z inną stacją przy przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko zdajesz sobie sprawe, ze moga cie niezle wydymac w takich serwisach? daja daremny olej z beczki z napisem mobil, a w srodku jakies swinstwo. filtry tez albo wymieniaj albo tylko myja i plukaja i daja stare. najlepiej kupic samemu i patrzec na rece jak wymieniaja.

 

 

No chyba że się ma zaufany serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość melu

do serwisów radze podchodzic ostroznie, czesto sie słyszy o takich przypadkach:

....oddajesz autko do serwisu ( to co tam wkładaja to tak naprawde tylko oni wiedza), nigdy sam nie wiezdzasz na miejsce diagnostyczne, w tym czasie koles moze zrobic kopie kluczyka, do faktury maja twoje dane ....co wiecej potrzeba zeby nam zgineło auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablesku

chłopaku, daj na luz. W aso robi się auta na gwarancji aby jej nie stracić. Wszystkie te rzeczy które chcesz robić można dać do zwykłego serwisu tańszego o 50%.

Jedyne nad czym bym się zastanowił jeżeli chodzi o aso to rozrząd.

 

A tak nawiasem mówiąc. Przed kupnem pastecika robiłem sprawdzenie przed kupnem w ASO, Auto special Nowy Sącz. Powiedzieli mi że wszystko jest ok. po kupnie, jadąc do krakowa już wiedziałem ze przgłób jest rozwalony, okazało się ( i prosiłem zeby na to zwrócili uwagę ) że coś jest nie tak z przyspieszaniem. Na razie po trasie 700 kilometrowej się poprawiło ale najprawdopodobniej czujnik turbiny, turbina lub przepływka, w poniedziałek jadę na kompa.

 

pozdrawiam

 

pablesku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość melu

no narazie nie wiem ile krzycza sobie pozostałe warsztaty za rozrzad ale w ASO Auto Forum Płock zazyczyli sobie 600 zl za koplet czesci ( paski rolki i pompa wodna) + robocizna 400 zł.....duzo czy mało?

 

a dzis zabieram sie do wymiany wszystkich filterków i oleju ...póki co sam....

dzieki za uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności