Skocz do zawartości
Misio

B3 TDI 130 PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślał ktoś kiedyś o wrzuceniu do B3 silnik TDI 130 koni?? Jestem ciekaw czy to mozliwe i ile to by kasiory kosztowalo mniejwiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Tak, żeby to jeździło bezproblemowo 15-20 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mozna dołożyć i kupić B5 z takim silnikiem. Hmm..ale nie jeden by się zdziwił ze taki silniczek w B3. Troche jest zabawy z taka przeróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem B3 z silnikiem AFN 110PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedrona, nie zq duzo?? sadze ze w 10 dalo by rade, na allegro b4 widzialem pare razy z tym silniczkiem sporowadzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

do mk2 i mk3 zakladaja je , na necie wiele takich zabawek,o dziwo przewaznie dosc tanio stoja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Ja mówię o tym ile taka rzeźba kosztuje w profesjonalnym zakładzie a nie u wujka Mietka w garażu.

Znam ludzi, którzy taki zabieg zrobią za mniej niż 10 tysi tylko nie do końca tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mówię o tym ile taka rzeźba kosztuje w profesjonalnym zakładzie a nie u wujka Mietka w garażu.

Znam ludzi, którzy taki zabieg zrobią za mniej niż 10 tysi tylko nie do końca tak jak trzeba.

wlasnie chodzi o to by zrobic to samemu z drobna pomoca innych.Co za problem dac do zakladu jakiegos wylozyc 20tys.i zrobia tyle samo koni co diesel albo wiecej ale co to za satysfakcja??Praca wlasnych rak sie liczy i satysfakcja gwarantowana.Ja wole sam wszsytko robic niz dac do mechanika i placic.takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Znam dwa takie B3. Jeden z silnikiem 1.9 TDi 90PS z turbo od 130ki, wtryskami i pompa od 110ki zrobionym u Nas na ok. 140PS. Drugi z silnikiem 1.9 TDi 115PS.

 

Wszystko można wykonać samemu jeżeli masz o tym pojecie. Silniki pasują jak by były tam fabrycznie. Jedyna większa zabawa to z elektryką której i tak połowy nie podłączysz (do rzeczy których nie będziesz posiadał)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciu jaki temat. co to za problem, pytam sie, wrzucic jakiegokolwiek tdi do b3? dajcie mi miejsce, narzedzia i odrobine gotowki to sam to zrobie.

 

jesli kiedys w koncu uda mi sie rozebrac moj silnik i okaze sie zlomem, to byc moze u mnie zagosci tdi, ale najprawdopodobniej bedzie mtdi, a nie pelne. wszystko rozbija sie o koszty... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak silnik jak silnik wzdłuż to on nie wejdzie trzeba go w poprzek zamontowac. O ile sie nie myle to ma on wentylator do chłodnicy napędzany silnikiem a nie elektryczny i co ze skrzynią biegów?? Jaka skrzynia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze inne samochody z tdikiem pod maska, a nie tylko b5/b6/audi z podluznym. najlepiej miec rozbitka z dzialajacym silnikiem golf/vento/seat/skoda i tylko przekladac taile. wtedy wiadomo, ze nic nie braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze są inne ,ale mi chodzi o tego 130 PS to jest super motorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

W Skodzie i Golfie 4 oraz Seacie tez masz motorek 130KM... Byl nawet 150KM :D I wszedzie tam jest w poprzek ustawiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Nie pomyślałem. To wystarczyłoby kupic komplet silnik/skrzynia razem z komputerem i osprzetem , przełożyć i smigać. Ja mam benzyniaka to troche wiecej przerubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
To wystarczyłoby kupic komplet silnik/skrzynia razem z komputerem i osprzetem , przełożyć i smigać.

Dorzuć jeszcze cały układ przeniesienia napędu i hamulce przód+tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hamulcach nie pomyślałem. No to nie warto sie bawić. Chyba ze by tanio rozbitka kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a angola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angol tez mógłby być. Kwestia kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie kochani przeciez to sie nigdy nie bedzie oplacac. to sie robi dla FUN i posiadania auta oryginalnego, wyjatkowego. to sie robi z milosci do samochodu. ma sie kase to sie dlubie. 8tys na gotowo kosztuje, lacznie z przelotowym wydechem i softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności