Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B4 1.9 TDI (AFN) 408 tys przebiegu - średnio w mieście 6,5-7,5, na trasie 5-6. Ostatnio zrobiłem na trasie 110 km w stylu emeryckim i spalił 5 l. Na mieście przy jeździe bez oszczędzania myślę, że weźmie spokojnie 8 l.

Co ciekawe ostatnio na 30 litrach paliwa zrobiłem 580 km (70% trasa, 30% miasto) i to bez jakichś specjalnych starań o ekonomiczną jazdę.

Ogólnie bardzo oszczędny egzemplarz mi się trafił

Autka z motorem na "Gnojówke" slyna z tego ze mało pala i to jest ich wielki atut :]

Jano, z tą wódą to lepiej do mnie podjedź w końcu

Ja Ci pokaże że 1,6 pali 12 po mieście

A w trasie ze 9

Seba ja Ci wierze i Ty wiesz że mój Pasek tez ma apetyt. A z ta wóda to bierz kobite i u mnie na grilu, sprawdzimy jakie My mamy spalanie :) Obawiam sie tylko ze nasze kobiety moga sapać jak bedziemy miec za duży przepał. :] A z pewnoscia tak bedzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no 2.0 pali 6-7 litrow w cyklu mieszanym ? To ja nie wiem co to za cykl, chyba trasa-płasko/ z górki. Na trasie zgodze się, swoim AGG potrafie spokojnie zejść poniżej 7 przy jeździe do 90 km/h, a nawet moge powiedzieć, że spalanie w trasie zgadza się z info w instrukcji ale w mieście to nierealne zejść poniżej 10 - 9 litrów, ja mam takie spalanie jak cube666, czyli trasa 7 miasto od 10 do 12 w zależności czy normalnie czy ostrzej. silnik ma nie wiem jakies 300 tysi mysle, ale raczej jest w dobrej kondycji bo spokojnie bujam go na 180km/h z obciazeniem ok 300 kilo(nie ma to jak nowa droga piaski lublin :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autka z motorem na "Gnojówke" slyna z tego ze mało pala i to jest ich wielki atut :]

Może i słyną, ale zaniedbane diesle też potrafią wciągać niesamowite ilości paliwa.....:) Dlatego chwalę się, że mój pali mało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no 2.0 pali 6-7 litrow w cyklu mieszanym ? To ja nie wiem co to za cykl, chyba trasa-płasko/ z górki. Na trasie zgodze się, swoim AGG potrafie spokojnie zejść poniżej 7 przy jeździe do 90 km/h, a nawet moge powiedzieć, że spalanie w trasie zgadza się z info w instrukcji ale w mieście to nierealne zejść poniżej 10 - 9 litrów, ja mam takie spalanie jak cube666, czyli trasa 7 miasto od 10 do 12 w zależności czy normalnie czy ostrzej. silnik ma nie wiem jakies 300 tysi mysle, ale raczej jest w dobrej kondycji bo spokojnie bujam go na 180km/h z obciazeniem ok 300 kilo(nie ma to jak nowa droga piaski lublin :-)

Dobrze gadasz :) I inni forumowicze sie z Toba napewno zgodza:) Ja nie narzekam na spalanie, te 115KM musi popapusiać by mieć siłe.

Może i słyną, ale zaniedbane diesle też potrafią wciągać niesamowite ilości paliwa..... Dlatego chwalę się, że mój pali mało

 

Masz racje, ale zawsze to mniej niż benzynowy motor. Wyobraź sobie ile moze spalić "benzynka" która jest zaniedbana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje, ale zawsze to mniej niż benzynowy motor. Wyobraź sobie ile moze spalić "benzynka" która jest zaniedbana ;)

Hehe, wystarczy mi jazda zdrowym VR6 Tomka (passatb5) i widzę ile może spalić benzynka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnyn

B4 2.0 115KM silnik 2E po mieście jeżdząc krotkie odcinki (do pracy i z pracy) to niestety i 15/100 LPG na trasie jak nie przekracza 120km/h to w 10 sie miesci. Ale i oleju troche zrzera około 1l/2000 w/g mnie to dużo za duzo ale jak czytam forum i inne dane techniczne to wychodzi ze to norma.Czy to możliwe?

Pozdro

Czarny

Edytowane przez czarnyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B4 2.0 115KM silnik 2E po mieście jeżdząc krotkie odcinki (do pracy i z pracy) to niestety i 15/100 LPG na trasie jak nie przekracza 120km/h to w 10 sie miesci. Ale i oleju troche zrzera około 1l/2000 w/g mnie to dużo za duzo ale jak czytam forum i inne dane techniczne to wychodzi ze to norma.Czy to możliwe?

Pozdro

Czarny

Czy to mozliwe? Niestety tak. Ale w trasie trochu mniej pali niz piszesz. Te 8l to standart czasami 7l. Miasto 12l/13l a i 15l też. Tylko z olejem dziwnie bo mi nie wezmie ani kapki. Od wymiany do wymiany smigam i nie dolewam. Posprawdzaj silnik czy jest OK. Bo 1l na 2000km to zdecydowanie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,kupuje jutro paska b5 fl 1,9 tdi 131KM - czciałem zapytać na jakie spalanie mam sie nastawić,chodzi o trase,mieszany i miasto ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,kupuje jutro paska b5 fl 1,9 tdi 131KM - czciałem zapytać na jakie spalanie mam sie nastawić,chodzi o trase,mieszany i miasto ?? pozdrawiam

wszystko zależy od wagi butów:D

trasa ok 6l/100 (skrzynia 6)

miasto nawet i 9l/100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że w 7l/100km sie zmieścisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście."latam" moim passaciorem do UK i zdarza mi się nawet 200km/h pędzic.Nigdy nie spalił mi więcej jak 6.5l na setkę(prędkość 140-160km/h a czasem wolniej).

Ale pamiętaj że trasa trasie nie równa:)

Edytowane przez lukasz8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nie bede tyle jezdzic,mówie o predkosciach 130-150km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc to nie jest butowanie:D

ja powoli jeżdzic nie mogę odkąd koników przybyło :)

przy jeżdzie o jakiej piszesz to wydaje mi się że realne jest spalanie w granicach 6.5l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich konikach mowa bo nie kumam?

 

jutro o 14 bede juz posiadaczem tego paska,więc sie okaze co i jak,potem testy jazdy na spalanie .

 

 

 

Jestem ciekaw takze ile on mi moze spalic przy jezdzie 80-100km/h w miescie stajac na swiatłach ale bez korków

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem na mojego :) i wszysto będzie:drive::drive: jasne

link u dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz sie rozumie hehe, wiec ty przy tych kucach jakie masz spalanie?? przy takich predkosciach o jakich ja mówie? ile cie ten chip kosztował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chip 1100PLN-wrażenia bezcenne:D spalanie przy spkojnej jezdzie nieco mniejsze,przy wiekszych ....hmmmm myśle że 7/100 nie przekroczy nigdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dzięki kolego za swoje spostrzezenia,zobaczymy jak to wszystko sie ułozy u mnie i kiedyś sie odezwę,pozdrawiam i zycze miłego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności