Skocz do zawartości
Gość egon77

komunikat "Airbag Gurtstraff."

Rekomendowane odpowiedzi

Gość egon77

Witam wszystkich użytkowników forum.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Passata od 2 miesięcy. Pojawił się następujący problem: przy uruchamianiu silnika od czasu do czasu (nie za każdym razem) pojawia się na wyświetlaczu komunikat "Airbag Gurtstraff." i piszczy dźwięk.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Czy jest to groźne (w sensie czy poduszka zadziała w razie potrzeby), czy należy coś z tym robić czy się nie przejmować?

 

Mój Passat to 3B6 silnik AVF rocznik 2003.

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

 

pozdrawiam

Egon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje jak najszybciej podpiac auto pod kompa i sprawdzic bo a noz ci poduszka zadziala na prostej drodze albo w razie potrzeby nie zadziala !

 

pas poduszki naciagniety napiety cos takiego oznacza Gurtstraff .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten komunikat oznacza wylaczona poduszke pasazera.Dokladnie wyswietla sie :airbag gurtstraff a po chwili deaktiv.Czyli nie ma zmartwienia.Wystarczy przekrecic kluczyk w stacyjce w schowku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość egon77

Sprawdziłem. Poduszka pasażera jest w pozycji ON. Jak przekręcę w pozycje OFF wtedy jest dokładnie tak jak mówisz "Airbag / Gurtstraff." a potem "Deactiv". Natomiast u mnie pojawia się tylko "Airbag Gurtstraff."

Przy najbliższej okazji podłączę się do kompa, ale nie chcę jechać do ASO. Myślałem, że ktoś się może spotkał z tym komunikatem i wie co może oznaczać bez podpinania.

 

pozdrawiam

Egon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem. Poduszka pasażera jest w pozycji ON. Jak przekręcę w pozycje OFF wtedy jest dokładnie tak jak mówisz "Airbag / Gurtstraff." a potem "Deactiv". Natomiast u mnie pojawia się tylko "Airbag Gurtstraff."

Przy najbliższej okazji podłączę się do kompa, ale nie chcę jechać do ASO. Myślałem, że ktoś się może spotkał z tym komunikatem i wie co może oznaczać bez podpinania.

 

pozdrawiam

Egon

Czyli na 99% procent uszkodzony jets wlasnie ten wylacznik w schowku.Spotkalem sie juz z tym jak ktos przez przypadek pzry wyciaganiu schowka "rozpolowil" wylacznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś wyświetlił mi sie komunikat "Airbag Gurtstraffer", tłumaczenie słowa Gurtstraffer - napinacz pasów bezpieczeństwa.

Czy faktycznie któryś z napinaczy jest do wymiany czy wystarczy wymienić puszkę w schowku wy/wł airbag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkalem sie juz z tym jak ktos przez przypadek pzry wyciaganiu schowka "rozpolowil" wylacznik

jak pisze Marek - ja też spotkałem się z taką opinią :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w ASO ten wy/wł airbag kosztuje 140zł,

Najpierw muszę podpiąć sie pod VAGa i zobaczyć czy błędy.

Może jakiś kolego z forum zlikwidował usterkę i wie na 99% co może być przyczyną to chętnie wysłucham rad, bo nie jestem przekonany do tego wy/wł airbag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam u siebie to samo. Mam passata zaledwie dwa tygodnie, przed zakupem podpięty pod VAG i nic. Raz wczoraj i raz dziś wyświetlił mi sie komunikat: airbag guftstraff. Czy to napewno wyłącznik poduszki pasażera? Czy musze to natychmiast wymieniać, czy można z tym pojeździć? ( zakup auta + wymiana rozrządu,oleju i filtrów i w portfelu pustka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno to bedziecie wiedzieli jak podepniecie pod VAGa ;) Nie przesadzajcie że za głupi wyłacznik dacie 140zl!!! Jest co najmniej kilka sposobów jak uniknać tego wydatku. Ale o tym porozmawiamy jak odczytacie błedy testerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten komunikat nie pokazuje się cały czas, więc na razie nic nie wymieniam. Sądzę ze z tym komunikatem można pojeździć jakiś czas, w normalnym użytkowaniu to nie przeszkadza.

Na dzień dzisiejszy nie mam gdzie podpiąć furkę pod VAGa i tu jest mały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był komunikat jak w powyższych opisach. Ale zauważyłem, że ten pojawiał się najczęściej jeżeli odpalałem auto niemal wraz z włożeniem kluczyka do stacyjki. Natomiast od kiedy czekam aż zgasną wszystkie kontrolki i dopiero odpalam to komunikatu nie widziałem.

Więc jest może tak, że komp nie zdąży sprawdzić działania wszystkich czujników i dlatego akurat wywala ten (jeden z ostatnich w procedurze) a wszystko jest OK. Bo przy sprawdzaniu VAG'iem nie miałem żadnych błędów związanych z poduszką.

Czy ktoś bardziej znający temat mógłby to potwierdzić (lub zaprzeczyć diagnozie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym temacie, ale się przypomnę.

 

Byłem u mechanika i przyjechał facet z błędem poduszki.

Powodem była źle stykająca kostka pod fotelem kierowcy.

 

W chwili gdy mechanik mocniej szarpnął za fotel błąd zgasł...

 

Co by nie było warto sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeszcze ciekawiej. Wczoraj auto podpięte pod VAG i 0 błędów. Mechanik chyba z 10 razy zapalał go nie czekając na wygasnięcie kontrolek i nic, żadnego komunikatu. Dziś rano uruchamiam paska jak zawsze czekając na wygaśnięcie kontrolek i Airbag Gurtstraff :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawiał się najczęściej jeżeli odpalałem auto niemal wraz z włożeniem kluczyka do stacyjki. Natomiast od kiedy czekam aż zgasną wszystkie kontrolki i dopiero odpalam to komunikatu nie widziałem.

Więc jest może tak, że komp nie zdąży sprawdzić działania wszystkich czujników i dlatego akurat wywala ten (jeden z ostatnich w procedurze) a wszystko jest OK. Bo przy sprawdzaniu VAG'iem nie miałem żadnych błędów

Po ostatnich miesiącach mam takie samo zdanie, przez ten czas komunikat "Airbag Gurtstraff" wywaliło mi może ze dwa razy i to własnie w momencie kiedy trzeba było szybko uruchomić auto. Błędów nie pokazuje, wyłącznik poduszki pasażera działa, więc daje sobie z tym spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany o słuszności swej teorii ale również mam ten komunikat i zaczął się wyświetlać od momentu kiedy założyłem fotelik dziecka z tyłu na kanapie Może komputer widzi że któryś napinacz pasów jest aktywny - naciągnięty To tylko teoria ale może coś ma wspólnego z tą kontrolką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem przekonany o słuszności swej teorii ale również mam ten komunikat i zaczął się wyświetlać od momentu kiedy założyłem fotelik dziecka z tyłu na kanapie Może komputer widzi że któryś napinacz pasów jest aktywny - naciągnięty To tylko teoria ale może coś ma wspólnego z tą kontrolką

przypadek:)

Od tamtego momentu przejechałam swoim autem 35tys km i ani razu komunikat nie wyskoczył, a zawsze czekam, aż zgaśnie kontrolka poduszek. Auto było wiele razy sprawdzanie VAGiem i żadnych błędów nie miało i nie ma. Oczywiście to moja teoria i każdy ma prawo do swojej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie fotel kierowcy lub pasazera ... byc moze jezeli w trakcie prania tapicerki ktos cos spapral to moze byc od tego ;) mam u siebie to samo. Moze byc rowniez problem z przewodami pod fotelem.

 

Nie posiadam u siebie wogole wylaczonika poduszki w schowku a problem jest. Byly prane tapicerki i od tamtej pory jest problem. Wiec moze i u was jest podobnie ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie posiadam u siebie wogole wylaczonika poduszki w schowku a problem jest. Byly prane tapicerki i od tamtej pory jest problem. Wiec moze i u was jest podobnie Pozdrawiam
proponuje ci wypioc kostki spryskac WD40 spiac spowrotem i podloczyc VAGa i wykasuj bledy mialem podobnie

 

a mam pytanie czy da rady wylaczyc poduszke VAGiem i jak gdyrz nie posiadam takiego wylacznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności