Skocz do zawartości
bimbol

Wybór pomiędzy Presidentami!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś mi pomóc w wyborze radyjka...przeczytałem już prawie całe cb-radio.pl i zgłupiałem do reszty.

 

Zastanawiam sie właściwie tylko nad tymi modelami:

*President Taylor III ASC

*PRESIDENT WALKER ASC

 

 

Do tego Sirio Turbo 2000 bądź Megawatt 3000(4000 nie moge niestety znaleźć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taylor jest mniejszy nie ma natomiast regulacji RF Gain co w dużych miastach bardzo się przydaje (jak masz zapłacić 600PLN za radyjko to aż głupio tego nie mieć), Walker ma natomiast wszystko co potrzeba w radyjku pytanie tylko czy podczas jazdy nie pogubisz się w tych wszystkich przełącznikach i pokrętłach, jeżeli już koniecznie Walker to może zastanów się nad jego KLONEM który jest dużo tańszy a w środku ma dokładnie to samo:D Moim zdaniem najlepszym radiem do "mobilka" jest klasyczny Johnny/Harry, ale to tylko moje osobiste zdanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam walkera i jestem bardzo zadowolony i nie pogubiłem się w przełącznikach i pokrętłach jak twierdzi mój przedmówca

głównie w trasie używa się RF Gain oraz Squelch, resztę ustawia się właściwie na stałe

rzeczywiście radio z alledrogo wygląda identycznie jak oryginał ciekawe tylko czy środek jest żywcem wyjęty z presidenta???

jest tylko jedno ALE mianowicie gość pisze: Radio posiada odblokowane ASC, które to znajduje sie pod przełącznikiem CB/PA !!! :) a jakoś nie widzę takiej ikonki przy pokrętle squelcha jaka jest w walkerze (widoczne na drugiej fotce z tej aukcji: http://allegro.pl/item305483268_president_walker_asc.html )

polecam taki zestaw jaki mam ja np tu jest w komplecie: http://allegro.pl/item304497279_cb_radio_president_walker_asc_president_ml145_6db.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest tylko jedno ALE mianowicie gość pisze: Radio posiada odblokowane ASC, które to znajduje sie pod przełącznikiem CB/PA !!! :) a jakoś nie widzę takiej ikonki przy pokrętle squelcha jaka jest w walkerze

 

Jest tak dlatego że koleś nie zmieniał obudowy a odblokowanie/zablokowanie ASC odbywa się na płycie głównej (w niektórych jest zworka, w innych po prostu trzeba lutować) i ASC jest włączone a to że nie ma napisu w niczym nie przeszkadza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tak dlatego że koleś nie zmieniał obudowy a odblokowanie/zablokowanie ASC odbywa się na płycie głównej (w niektórych jest zworka, w innych po prostu trzeba lutować) i ASC jest włączone a to że nie ma napisu w niczym nie przeszkadza ;-)

 

oby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepszym radiem do "mobilka" jest klasyczny Johnny/Harry, ale to tylko moje osobiste zdanie :-)

 

Harrego nie chce-mam Unidena teraz, a to jest praktycznie to samo, z tym, że opakowane w logo Presidenta.

 

mam walkera i jestem bardzo zadowolony i nie pogubiłem się w przełącznikach i pokrętłach jak twierdzi mój przedmówca

głównie w trasie używa się RF Gain oraz Squelch, resztę ustawia się właściwie na stałe

 

Dobra, a teraz powiedź mi jak jest z głosnikiem-naczytałem się, że troche słabo słychać przez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, a teraz powiedź mi jak jest z głosnikiem-naczytałem się, że troche słabo słychać przez niego.

 

Harrego nie chce-mam Unidena teraz, a to jest praktycznie to samo, z tym, że opakowane w logo Presidenta.

 

no właśnie głośnik umiejscowiony jest od spodu radia (jest ono raczej przystosowane do podwieszenia w trucku - wtedy głośnik jest nad głową - niestety w pasku nie da rady) ale mi osobiście to nie przeszkadza

jak miałem golfa2 to radio woziłem w kieszeni nad nogami pasażera (leżało głośnikiem do dołu) i nie było problemu ze zrozumieniem mobilków (trzeba było tylko podkręcić głośność)

zaletą walkera (nie wiem jak w innych radiach) jest wyjście na zewnętrzny głośnik, można wtedy zamontować sobie głośniczek gdzieś przy słupku i podłączyć do radia

jeśli zaś chodzi o gabaryty radia to fakt jest ono spore i ja kłade je przy podłokietniku (w miejscu na kubki) opierając na dźwigni hamulca ręcznego pokrętłami do góry więc mam w każdej chwili bezproblemowy dostęp do wszystkich funkcji radia

aha jeszcze jedna ciekawa sprawa walker posiada w papudze klawisze up i down do przerzucania kanałów bez potrzeby dotykania radia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki....to wybór chyba zakończony :)

 

Walker :581:

 

Miałem tylko wątpliwości co do niego apropo tego głośnika-jeśli mówisz, że da sie słuchać to bieere :rolleyes:

Najwyżej dokupie głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK dzięki....to wybór chyba zakończony :)

 

Walker :581:

 

Miałem tylko wątpliwości co do niego apropo tego głośnika-jeśli mówisz, że da sie słuchać to bieere :rolleyes:

Najwyżej dokupie głośnik.

 

nie zdarzyło mi się jeszcze słuchć radyjka na max głośności :)

 

ps. jak szukałem radia też miałem zagwostkę taylor czy walker ale na szczęście padlo na walkera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Ten koln to to samo co Walker, w środku też. Na płytce głównej znajduję się ASC i wystarczyło je tylko wyprowadzić na potencjometr a nie na przełącznik PA-CB. Takie rozwiązanie świadczy o braku profesjonalizmu, lepiej kupić cos z pewniejszego źródła grzebane przez kogoś, kto się na tym zna a nie przeczytał gdzieś na forum. Co do głośnika to w porównaniu z innymi radiami jest całkiem w porządku i powinien się sprawdzić, dla mnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności