Skocz do zawartości
longboy

różnica zawieszenie 3B a 3BG.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy w 3BG jest takie samo zawieszenie przednie jak w 3B? Słyszałem coś niedawno o tym że w wersji 3BG powrócono do zwykłego ze względu na problemy z wielo wahaczowym zawieszeniem.

Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei słyszałem, że konstrukcja jest taka sama, ale z lepszych i trwalszych materiałów wykonane są elementy zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luka
Ja z kolei słyszałem, że konstrukcja jest taka sama, ale z lepszych i trwalszych materiałów wykonane są elementy zawieszenia.

 

 

Dakładnie. W starszych modelach wachacze szybko się psuły i w nowszych modelach troche je udoskonalili jednak dalej jest to zawieszenie wielowahaczowe i wygląda praktycznie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie jest ciągle to samo.W nowym 3C wrocili do starego zawieszenia tyle tylko ze aluminium zeby zmniejszyc masy nieresorowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W zawieszeniach 3B i 3BG w zasadzie nie ma żadnych różnic w latach 1997 do 2004. Poprostu do 3BG został przez VW-Audi zmieniony dostawca elementów z Febi na Lemforder a te zmienił materiał. Pierwsze 3B miały metalowe wachacze a 3BG od początku probukcji miały już aluminiowe. Również Lemforder produkował dużo trwalsze i sztywniejsze gałki w wachaczach. Jeżeli mamy się już dopatrywać jakiejś różnicy w wachaczach to z początkiem roku 2004 wprowadzono delikatną zmianę wachacza dolnego przedniego prostego po obu stronach. Tam gniazdo osadzenia amortyzatora jest o około 1cm niższe i jest minimalnie inny wygląd gałki. Jednak osobiście znam przypadki, gdzie spokojnie podchodził wachacz z wczesniejszych lat i nie widać było żadnej różnicy w prowadzeniu auta.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Panowie ja wiem że ''wachacz'' i ''wahacz'' oznacza to samo,ale Wasza pisownia tego rzeczownika trochę razi w oczy jak się go czyta :)

hha-czytając Twoje posty,mam wielki szacunek do Ciebie i do wiedzy technicznej, którą z całą pewnością posiadasz,jeśli dodasz do tego poprawną pisownię ;) to jesteś naprawdę GOŚĆ-przynajmniej dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Poprostu do 3BG został przez VW-Audi zmieniony dostawca elementów z Febi na Lemforder

 

HHA

 

Z TRW na Lemforder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Z TRW na Lemforder.

 

Jedno i drugie. Ja częściej widuję Febi z gałkami od TRW.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności