Skocz do zawartości
Gość kikom

Kołysze, buja autem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kikom

Witam,

Moje autko Passat '03 1.9 TDI 130KM przy predkosci 30-50 km/h wyraznie buja. Kołysanie jest wyraznie odczuwalne, jakby jedna opona miala wypchnieta "bulwe" i przez to samochod by podskakiwal - to bylo opisanie zjawiska :). Przy wyższych predkosciach nie czuc bujania. Maci jakies pomysly co to moze byc? Z gory dzieki za podpowiedzi. maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to raczej nie jest wina opon ,gdybyś mial z nimi problem to przy większej prędkości ''bujanie '' by się zwiększyło:confused::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Oczywiscie wykluczam opony ten opis z oponami to bylo tylko zobrazowanie tego co sie dzieje maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metha

zerknij na amorki..... może jakiś wylał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

lub tuleje metalowo-gumowe w tylnej belce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub tuleje metalowo-gumowe w tylnej belce

Przy uszkodzonych tulejach tylnej belki ( mialem tak w Pasku B3)podczas dynamicznych skrętów tył Paska wyczuwalnie znosiło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Przy uszkodzonych tulejach tylnej belki ( mialem tak w Pasku B3)podczas dynamicznych skrętów tył Paska wyczuwalnie znosiło:)

 

Mam jedna do wymiany w piatek bedzie nowa, ja czuje jakbym mial tylne kola skretne. Tyl jakby zachodzil na zakrecie, nic nie trzesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem piaste kola przedniego z wada fabryczna. miala bicie. ale ja stawiam na lozysko lub opone. sprobuj z opona wymien kazde pojedynczo na zapasowe. przerabiane w ciezarowce. po przekroczeniu 70km/h wszystko ustawalo i byl spokuj. opona byla ladnie zeszlifowana w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Pekl w tylnej oponie drut i byla w jednym miejscu wypukla. Bylo to dopiero widac jak sie zdjelo i pokrecilo kolem. Niemniej dziekuje za pomoc pozdrawiam maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę odgrzać troszkę. U mnie jest jak wyżej, z tą różnicą że u mnie to raczej nie opony. Coś wyraźnie kołysze w okolicach 50 - 60 km/h, a przy prędkości ponad 120 km/h coś mi chuczy w samochodzie, odnosze wrażenie że z tyłu, robi się w nim głośno. Wersja kombi 1,9 tdi afn. Proszę o jakieś sugestie czego szukać.

Edytowane przez Tomaszek704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kołysało pojechałem do mechanika otworzył bagażnik i naciskał pare razy na samochód z tyłu (tak jakby sprawdzić zawieszenie czy odbija) i samochód przy wybiciach ewidentnie znosiło na jeden bok.. Wymienił amortyzator i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś opisać w jakich okolicznościach Ci bujało tą furką? U mnie kołysze między 50 a 60 km/h na idealnie równej drodze... Nie mam pojęcia czemu. a ponad 120 km/h chuczy w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też buja jak się jedzie powyżej 100km/h szczególnie jak się wchodzi w zakręty amory (lewy: 37% , prawy 57%) w dodatku widać popękane gumy w tulejach tylnej belki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego może sprostuje, u mnie buja samochodem od 50 do 60 km/h, a później już nie, potem jest spokój i przy ok 120 km/h zaczyna chuczeć. Myślałem że to opony, wymieniłem. I teraz zastanawiam się czy to nie któreś łożysko, osłona jakaś pod samochodem albo antena... Jutro pojadę autostradą to odepnę antenę i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też kołysało przy zakrętach. Tył latał na boki jak ogłupiały. Wymieniłem amory (bo jeden już zaczynał pomału lać) no i oczywiście tuleje tylnej belki - LMO i teraz jest wszystko w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena mi nie chuczy, odpieta była i chuczało dalej. Jakie sa objawy łożyska? Może to łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to chuczenie a bujanie to będą dwie rózne usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chuczenie będzie spowodowane łożyskiem z tyłu od strony kierowcy, podniosłem auto i zakręciłem kołem i wyszło łożsko z worka. Bujaniem będę sie musiał jeszcze zająć ale to już jak szyne mi z ręki sciągną... Puki co dzięki, chyba że ktoś ma jeszcze inne sugestie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że zrobiłem kilkaset km dość mocno załadowany (5os + bagaże). Przy końcu trasy, jadąc do 10km/h coś tak jakby szurało, gięło się w okolicach prawego przedniego koła. Do tego wydaje mi się jakby lekko pływał. Dodatkowo przejeżdżając przez brukowany garb zahaczyłem podłogą o niego.

Ktoś ma jakieś pomysły co mogło się zdarzyć? Zawieszenie jest stosunkowo nowe, wymieniane jakieś 3-4 miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności