Skocz do zawartości
martin

CB a... prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku miałem obawy, co do kupna Unidena 520. Ale po przeczytaniu wielu opinii o tym sprzęcie kupiłem go. Nie rozumie jednak, jak coś może być przez ileś lat dobre, i nagle stać się złe... Dlatego wybrałem Unidena, a dla świętego spokoju do schowka wrzuciłem deklarację zgodności i wyżej wypisane informacje ze strony Policji. :) Tzn. to, co jest na ich stronie odnoście CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też posiadam radyjko CB UNIDEN 520XL zakupione w 2006 roku i mam do niego deklarację zgodności Nr 520/2005 wystawioną dla importera "PROTRADE" oraz Potwierdzenie Zgodności Nr 008/2005 z Laboratorium Badań Urządzeń Telekomunikacyjnych /Instytut Łączności ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa/ dla chętnych mogę zrobić skan i wysłać na PW ;)

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lublin
Witam

 

Ja też posiadam radyjko CB UNIDEN 520XL zakupione w 2006 roku i mam do niego deklarację zgodności Nr 520/2005 wystawioną dla importera "PROTRADE" oraz Potwierdzenie Zgodności Nr 008/2005 z Laboratorium Badań Urządzeń Telekomunikacyjnych /Instytut Łączności ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa/ dla chętnych mogę zrobić skan i wysłać na PW ;)

 

Pozdrawiam :cool:

 

 

 

Witam czy mógł mi ktoś z kolegów podesłać homologacje do unidena 520xl ?? jeżeli tak to poproszę albo na pw albo [email protected]

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Ja też posiadam radyjko CB UNIDEN 520XL zakupione w 2006 roku i mam do niego deklarację zgodności Nr 520/2005 wystawioną dla importera "PROTRADE" oraz Potwierdzenie Zgodności Nr 008/2005 z Laboratorium Badań Urządzeń Telekomunikacyjnych /Instytut Łączności ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa/ dla chętnych mogę zrobić skan i wysłać na PW ;)

 

Pozdrawiam :cool:

 

hehe, czyżbyś niedawno kupił radyjko z Allegro?? mam te same papiery. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lublin
hehe, czyżbyś niedawno kupił radyjko z Allegro?? mam te same papiery. :D

 

 

Na allegro nie kupiłem tylko od kolegi ale mówi że gdzieś mu się zapodziały te papiery jeżeli ktoś z was był by tak uprzejmy proszę o przesłanie skanów ?? Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro nie kupiłem tylko od kolegi ale mówi że gdzieś mu się zapodziały te papiery jeżeli ktoś z was był by tak uprzejmy proszę o przesłanie skanów ?? Dzięki z góry :)

 

Jutro może znajdę chwilę, to Ci wyślę. Swoją drogą Policja nie ma prawa kontrolować Ci legalności CB. Gdzieś w przepisach jest o tym mowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lublin
Jutro może znajdę chwilę, to Ci wyślę. Swoją drogą Policja nie ma prawa kontrolować Ci legalności CB. Gdzieś w przepisach jest o tym mowa...

 

Nie wiem czy maja prawo czy nie ale ja już dziękuję za kolejnego tysiaczka wolę to na nowe audio wydać :(

 

Swoją drogą znajomy mi mówił że jednak mają takie prawo znajomy pracuje w drogówce więc chyba raczej wie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą znajomy mi mówił że jednak mają takie prawo znajomy pracuje w drogówce więc chyba raczej wie. Pozdrawiam

 

Szkoda, że nie przeczytałeś całego wątku. Pokaż znajomemu to co przełożeni zamieścili na stronie jego firmy:

http://www.policja.pl/index.php?dzial=169&id=3001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=9919&wid=9884851&rfbawp=1208932118.985&ticaid=15c30

 

Nie będzie mandatów za używanie CB radia

Jak donosi "Gazeta Prawna", media obiegła informacja, że policjanci zatrzymują kierowców, którzy podczas jazdy autem korzystają z CB radia

Funkcjonariusze jako podstawę wystawienia mandatu podają art. 45 ust 2 pkt 1 ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Przepis ten zabrania korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Jednak prawnicy z Komendy Głównej Policji uznali, że definicji telefonu nie można rozszerzyć na CB radio. Instrukcje te mają zostać wysłane do komend Policji.

 

Biuro prawne KG Policji stanęło na stanowisku, że przepisy nie zabraniają korzystania w czasie jazdy z urządzeń nadawczo- odbiorczych typu CB radio - mówi komisarz Adam Jasiński z KGP. Wyjaśnia, że analiza definicji technicznych urządzeń wykazała, że CB radio nie może być uznane za telefon. Komisarz Jasiński przyznaje jednak, że bywają nietypowe sytuacje. (PAP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grand

niestety coraz częsciej zamiast homologacji wciskają mandat za rozmowę przez cb - ((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety coraz częsciej zamiast homologacji wciskają mandat za rozmowę przez cb - ((

Witaj na forum Andrzej,ale od czasu do czasu również przeczytaj,choćby post Miłosza powyżej.Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety coraz częsciej zamiast homologacji wciskają mandat za rozmowę przez cb - ((

Glupi sztuczny szum zrobiony przez pseudo dziennikarzy z tvn szukajacyh taniej sensacji;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności