Skocz do zawartości
bosmaned

Kontrolka , ale nie wiem od czego :((

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , w moim vw mam kontrolkę , która nie wiem niestety od czego jest - próbowałem się dowiedziec , ale w książkach nic nie pisze .Przedstawie bliżej o jaką kontrolkę mi chodzi - jest to kontrolka w tym samym miejscu co kontrolka od ABS i poduszki , mniej wiecej rysunek tej kontrolki to dwiestrzałki (lewo-prawo) w środku jest łamane , czy coś mniej wiecej:confused::cool:, jeżeli ktoś wie od czego ona może być i wie o co mi chodzi to prosze o pomoc (nurtuje mnie to;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Z pewnością Twoje autko jest wyposażone w hak holowniczy z oryginalną instalacją podpięcia haka. Jeśli podepniesz hak (stosując przejściówkę z niemieckiego na nasze gniazdo) to podczas włączania kierunkowskazów będzie Ci migać ta kontrolka na zielono razem z kierunkowskazami. Jeśli nie miga - nie ma styku w gnieździe przyczepy lub żarówka w przyczepie jest spalona. Ot co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobo6666

w nowszych modelach zamiast <|> jest rysunek haka holowniczego i wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taką kontrolkę mam obok włącznika świateł, dobrze jest się dowiedzieć od czego ;)

Aha, jak włącze awaryjne to ta kontrolka też miga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka <i> i taką czarną z rysunkiem haka :????:????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobo6666

taaaak moja też mruga po włączeniu awaryjek

 

a twoja <|> bosnamed mruga po włączeniu awaryjek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja taką kontrolkę mam obok włącznika świateł, dobrze jest się dowiedzieć od czego ;)

Aha, jak włączę awaryjne to ta kontrolka też miga.

Dokładnie - czarny prostokącik koło włącznika świateł i miga przy awaryjnych (ciekawe, czy migałby przy podpiętej przyczepie, skoro piszecie, że ma to związek z hakiem holowniczym, który to ja posiadam?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieraz miga jak przelacze szybko z prawo na lewo kierunek :) na poczatku myslalem ze cos sie psuje oczywicie jak wawaryjne tez sie wlaczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie mruga:( , ale zobacze jak to tam wyglada , bo może żarówki nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobo6666

generalnie to mruga jak jest obciążenie większe niż 2 żarówki -

 

czyli jak podepnie się przyczepę to są 3, jak awaryjki to 4 i to samo jak przełączysz szybko z prawego na lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie to mruga jak jest obciążenie większe niż 2 żarówki -

 

czyli jak podepnie się przyczepę to są 3, jak awaryjki to 4 i to samo jak przełączysz szybko z prawego na lewy

 

no to powinno zawsze mrugać, bo nawet bez przyczepki są 3 kierunki na strone.w zderzaku, błotniku i z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , u mnie już też mruga :)) , była wyjęta żarówka z przewodem i schowana pod cały panel sterowania (pewnie poprzednikowi przeszkadzała )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysz1

Właśnie wczoraj wymieniłem niemieckie gniazdo na polskie i zauważyłem, że do niemieckiego doprowadzony był przewód ze stałym napięciem 12V. Prawdopodobnie wykorzystywany podczas podłączenia przyczepy kempingowej. A kiedy już ruszyłem ciągnąc przyczepkę, właśnie wymieniona w tamacie kontrolka zaczęła sygnalizować włączenie kierunkowskazów. Podczas wł. awaryjnych nie świeci-mruga. I tak, chyba, ma być w B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to powinno zawsze mrugać, bo nawet bez przyczepki są 3 kierunki na strone.w zderzaku, błotniku i z tyłu

Małej żarówki on "nie widzi", że się tak wyrażę. Widać to na prostym przykładzie-jak spali się w takim zestawie żarówka 25 W kierunek po tej stronie przyspiesza, natomiast po przepaleniu tej małej nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności