Skocz do zawartości
longboy

kumulacja punktów karnych

Rekomendowane odpowiedzi

damianko ma rację jeden wieczór z kinem objazdowym :D i można trafić na kumulację :D należy pamiętać że młodzi mogą zbierać do "oczka" = 21 punktów.

 

To z sądem to też jest wyjście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko ma rację jeden wieczór z kinem objazdowym :D i można trafić na kumulację :D należy pamiętać że młodzi mogą zbierać do "oczka" = 21 punktów.

 

To z sądem to też jest wyjście .

 

Tzn. 20max można mieć, 21. to już utrata prawka...

 

Ja tam w mieście nie przeginam, bo to sensu nie ma, a za duże ryzyko, chociażby patrząc na pieszych. A na trasie... Grzeję, jak tylko mam pewność, że będzie OK i jestem tego w 100% pewien. Bo na ślepo nie ma co ryzykować. Ja mam 6pkt, ale jeszcze 3 miechy i nie będzie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałem że jak masz z 20 pkt i cie złapali i ci oferują z 6 pkt i z 200 zł to nie opłaca sie przyjmowac takiego mandatu tylko niech sprawa idzie do sądu gr. tam sie wtedy zapłaci mandat(200 zł) i koszty sądowe a sąd punktów nie może przypisac i prawko sie ma dalej i te stare 20 pkt. To prawda???

 

NIE JEST TO PRAWDA

 

punkty dostajesz za wykroczenie, a nie od sądu za rozprawe....

 

czyli nawet jak do sądu pójdziesz, to zapłacisz tyle co mandatu + koszty sądowe, a i tak punkty bedą........tyle że aktywne dopiero w chwili uprawomocnienia się wyroku sądu....

 

reasumując....jak masz 20 pkt ..... i za miesiąc lub dwa jakieś punkty ci spadną...... to lepiej mandatu nie brać i faktycznie do sądu iść, bo wtedy te nowo nabyte punkty są jakby zamrożone do czasu uprawomocnienia się wyroku....

 

i generalnie na tym polega ten "niby" sposób..... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A na trasie... Grzeję, jak tylko mam pewność, że będzie OK i jestem tego w 100% pewien.

 

Nigdy nikt nie jest na 100 % pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko ma rację jeden wieczór z kinem objazdowym :D i można trafić na kumulację :D należy pamiętać że młodzi mogą zbierać do "oczka" = 21 punktów.

 

To z sądem to też jest wyjście .

Panowie a nie 24 ?

Skąd takie przypuszczenie spytacie? Ano stąd że gdy miałem punktów 11 i złapali mnie gdy przekroczyłem szybkośc 2,5 raza, i chcieli dołożyc mi 10 pkt. i zabrac prawo jazdy. -Alez panowie nie wygłupiajcie się mam już 11 jak mi dołożycie będę miał "oczko" i stracę pracę razem z mieszkaniem służbowym w kosekwencji rozwód z żoną i tylko się powiesic. Będziecie winni mojego samobójstwa.- pół żartem pół serio powiedziałem do nich i po krótkim oświadczeniu dlaczego się tak spieszyłem w miejscu gdzie było ograniczenie do 40. Na co usłyszałem zdębiały -To zostanie panu jeszcze 3 punkty- Ależ słyszałem że 21 i po prawie jazdy- To źle pan słyszał- Ale panowie wystarczy że nie zapnę pasów co często mi sie zdarza i po prawku. Proszę o łagodny wymiar kary.- Kazali mi poczekac usmiechnęli się z dokumentami wsiedli do radiowozu i po chwili jeden z nich powiedział - Ponieważ "urzekła nas twoja historia" proponujemy 6 pkt. i mandat 300 zł ma pan prawo od...- Przyjmuję- krzyknąłem zadowolony i pierwszy raz podziękowałem za mandat. I teraz pytanie do policjantów z naszego forum ile w końcu muszę miec tych punktów do stracenia prawa jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a nie 24 ?

ile w końcu muszę miec tych punktów do stracenia prawa jazdy?

 

Art. 135. 1. Policjant:

 

zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:

 

- przekroczenia przez kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,

- przekroczenia przez kierującego pojazdem, w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli to zależy od długosci posiadania prawa jazdy? A może ilośc punktów sie wydłuża jeszcze bardziej? Bo ja posiadam prawko od 1980 roku. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nikt nie jest na 100 % pewien.

 

 

Nie o to mi chodziło, że 100% pewności, bo tego nigdy nie ma. Ale sam możesz ocenić, gdzie możesz przygrzać, a gdzie nie. Głupotą jest wyprzedzanie np na zakręcie z zerową widocznością, co innego na zakręcie w środku pola z widocznością, co sie dzieje kilometr dalej. Oczywiście to też ryzykowne (jak z resztą wszystko), ale bardziej bezpieczne, niż w pierwszym przypadku. Chodziło mi o coś takiego. :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE JEST TO PRAWDA

 

punkty dostajesz za wykroczenie,

 

Punkty dostaje się za wykroczenie i są liczone od dnia powstania wykroczenia

 

 

to zapłacisz tyle co mandatu + koszty sądowe,

 

Zależy od sędziego niezwykle żadko sąd obciąża kosztami

 

a i tak punkty bedą........tyle że aktywne dopiero w chwili uprawomocnienia się wyroku sądu....

 

Właśnie że od dnia popełnienia wykroczenia.

 

reasumując....jak masz 20 pkt ..... i za miesiąc lub dwa jakieś punkty ci spadną...... to lepiej mandatu nie brać i faktycznie do sądu iść, bo wtedy te nowo nabyte punkty są jakby zamrożone do czasu uprawomocnienia się wyroku....

Dwa lata temu strzelono mi zdjęcie w marcu,auto leasingowane użytkownika policja odnalazła w czerwcu,po wizycie na komendzie zostałem poinformowany że z racji przekroczenia 30 dni na ustalenie sprawcy policja kieruje sprawę do sądu.Sprawa odbyła się w pazdzierniku bez konieczności mojego udziału sędzia zebrał 12 spraw "przywalił młotkiem" i wskazane kwoty zasądził-100PLN i co ciekawe punkty też ale liczone od dnia popełnienia wykroczenia czyli od marca.

 

 

i generalnie na tym polega ten "niby" sposób..... :D

 

I tu się zgadzam takie kombinacje nie kończą się nigdy dobrze każdy kij ma dwa końce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okres liczenia czasokresu ważności punktów liczy się od dnia popełnienia wykroczenia....ale w przypadku sprawy sądowej stają się te punkty aktywne w systemie dopiero od uprawomocnienia się wyroku ...

 

czyli mówiąc krótko...im rozprawa później i wyrok....tym punkty aktywne są krócej....:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okres liczenia czasokresu ważności punktów liczy się od dnia popełnienia wykroczenia....ale w przypadku sprawy sądowej stają się te punkty aktywne w systemie dopiero od uprawomocnienia się wyroku ...

 

czyli mówiąc krótko...im rozprawa później i wyrok....tym punkty aktywne są krócej....:D

 

dobrze gada dać mu :piwo:

 

pozdrowionka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując...przekroczyłem prędkość np. 28 stycznia 2007r., rozprawa odbyła sie 4kwietnia 07 i z tym dniem mandat uprawomocnił sie.

Z tego co zrozumiałem niezależnie od tego czy odbyło sie to przez sąd, czy "od ręki-na gorączym uczynku"to pkt zostaną skasowane 27 stycznia 2008, a nie 3.04.08, TAK??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam chłopaki za OT. boommax czyżbyś zamienił passata na peugeota???

 

///hiehie....307 jeździ sie super w porównaniu do Basic'a w Passacie. Chcesz kupić Paska?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reasumując...przekroczyłem prędkość np. 28 stycznia 2007r., rozprawa odbyła sie 4kwietnia 07 i z tym dniem mandat uprawomocnił sie.

Z tego co zrozumiałem niezależnie od tego czy odbyło sie to przez sąd, czy "od ręki-na gorączym uczynku"to pkt zostaną skasowane 27 stycznia 2008, a nie 3.04.08, TAK??

 

 

zgadza się

 

pozdrowionka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a może ktoś wie gdzie sie można dowiedzieć ile się już ma na koncie owych punktów.Bo się pogubiłem w liczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U panów mundurowych ,przygodnie napotkanych, bądz w ich domku zwanym KOmendom:p

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności