Skocz do zawartości
Gość pierzak

dziwne odgłosy z skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pierzak

mam paska 2.0 na pierwszym biegu z skrzyni dochodzi chrobotanie biegi wchodzo normalnie.

odgłosy słychac tylko na jedynce .ostatnio zauwarzylem ze na zimnym silniku tego nie słychac dopiero po rozgrzaniu.

pomocy pewnie skrzynia do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mam to samo. Przejechałem już na takiej skrzyni ok 50 tys.km i nic się nie dzieje. Gdy to wystąpiło też miałem czarne myśli,wymiana oleju i mądrości różnych mechaników nic nie dały. Naprawa lub wymiana na używkę sporo kosztuje a gwarancji nie ma. Dałem sobie spokój i jak na razie nie żałuje.Dawno temu doczytałem się na tym forum ( ale teraz nie mogę tego odnaleźć) że to pękły bodajże jakieś sprężynki, czy jakoś tak i że ten przypadek nie spowoduje awarii

skrzyni. Moja rada jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, mam to samo. Przejechałem już na takiej skrzyni ok 50 tys.km i nic się nie dzieje. Gdy to wystąpiło też miałem czarne myśli,wymiana oleju i mądrości różnych mechaników nic nie dały. Naprawa lub wymiana na używkę sporo kosztuje a gwarancji nie ma. Dałem sobie spokój i jak na razie nie żałuje.Dawno temu doczytałem się na tym forum ( ale teraz nie mogę tego odnaleźć) że to pękły bodajże jakieś sprężynki, czy jakoś tak i że ten przypadek nie spowoduje awarii

skrzyni. Moja rada jeździć

Potwierdzam! Jeżdżę tak już ponad rok (ok. 50 tys. km). Biegi wchodzą bez problemu i oprócz dyskomfortu powodowanego zgrzytami przy ruszaniu nie ma problemu. Radzę się nie przejmować i jeździć. Używana skrzynia + wymiana to koszt ok 600 zł - decyzja należy jednak do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja potwierdzę. W B4 mojego ojca (AAZ) to zgrzytanie występuje od kilku lat... myślę, żę już zrobił przynajmniej 100, a może i 150 tysięcy i skrzynia oprócz tego zgrzytu przy 1 nie przejawia nawet najmniejszych oznak uszkodzenia. Żadnego oleju nie wymienił, nic nie diagnozował... po prostu jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Mam to samo w swoim pasku to tylko zużyte synchronizatory taki słaby punkt naszych b4ek.

 

Wymiana wszystkich to koszt kilkuset złotych wymiana oleju nic nie daje regulacja bynajmniej z mojej praktyki tylko pogarsza sytuacje.

 

Da sie z tym jeździć trzeba tylko delikatnie wbijać biegi, jak sie jeszcze trohe ten synhronizator wyrobi bedziesz mial problem z wbiciemm biegu wtedy trzeba jak w tarpanie dwa razy wysprzeglić by sie skrzynia zsynhronizowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jeszcze łatwiej, jeśli jedynka nie wchodzi, to wrzućcie 2 i dopiero 1!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pierzak

dzieki za pomoc

pewnie bede jedził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu
albo jeszcze łatwiej, jeśli jedynka nie wchodzi, to wrzućcie 2 i dopiero 1!

 

Nie zawsze to pomaga u mnie czasem tak sie dzieje ze nie wrzucę 1 ani 2 ani 3 jak mu nie wysprzegle jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności