Skocz do zawartości
Zabier

[silnik] 2.0 8v gaśnie przy lekkim duszeniu - nie mam pomysłu - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Dopóki nie uszczelnicie całego układu podcisnienia to nie będzie mowy o prawidłowym działaniu silnika, ani o szukaniu innych możliwych przyczyn falujących obrotów i gaśnięcia. U mnie pękła odma ( dziura wzdłuż ok 2cm) - samochód "nie jechał", falowały wolne obroty. 2E musi mieć sprawny układ podciśnienia. Jeśli chodzi o czujnik halla w aparacie zapłonowym też jestem po wymianie. Brak impulsu z tego czujnika to natychmiastowe odcięcie zapłonu. Tak się działo u mnie i samochód gasł "losowo" na każdych obrotach przy każdych prędkościach. Zawór odmy (nr 11) można przepłukać benzyną. Podobno są mistrzowie, którzy go rozebrali. Ja nie ryzykowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mono

Witam,

Zarejestrowałem się na forum, gdyż rownież dopadł mnie ten sam problem, po długich męczarniach z powodu gasnącego i przygasającego silnika.

Po drodze sprawdzałem chyba wszystko jeśli chodzi o dolot i zapłon (tj. porządne czyszczenie przepustnicy, nowy przepływomierz (Bosha), wymiana czujnika temperatury powietrza, sondy lambda (też Boshowska), wymiana filtra powietrza, nowe kable, świece, moduł zapłonowy, kopułka + palec) i nic nie rozwiązało problemu..... Aż wreszcie okazało się że to wszystko spowodowane było padniętym CZUJNIKIEM HALLA POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO. Po wymianie - wszystkie objawy zniknęły.

 

Wiem, że trochę odgrzebany kotlet, ale sam wiem ile się z tym męczyłem i może kiedyś komuś ta wypowiedź może się przydać.

Dodam że zwracałem się do wielu mechanikow;w i nikt nie potrafił sobie z tym poradzić. Dodam że rownież nie wyświetlało żadnych błędow na VAG-u. A silnik który posiadam to 2.0 , 8V - AGG

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności