Skocz do zawartości
Gość Piorun

Olej silnikowy..co 50 tysiecy??

Rekomendowane odpowiedzi

widziales olej po 20 tys?To wyobraz sobie po 50.......przy spalaniu oleju ok 0.8 na 10.000 to nie trzeba bedzie wymieniac tylko wejdzie w naturalne zuzycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam. Wymiana co 50 000 km to rosyjska ruletka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja mina po zaplaceniu za remont silnika - bezcenna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

I do tego przebiegu jeszcze olej Shell :mur: największe trychło na rynku.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ja u siebie wymieniam co 15.000 ,nie wiem czy tak jest we wszystkich osobówkach .

A co do wymiany co 50.000 ,

w ciężarówce którą śmigam (Mercedes Axor 2548 ) olej wymieniam co 60.000 zalecenie producenta olej Mobila full syntetik mam już zrobione 500.000 i dalej w ASO mi każą przyjerzdżać co 60.000 tae jest to realne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jasne, ale z ciągnikach siodłowych i ciezarówkach jak najbardziej. Ale są to oleje spełniające specyficzne normy E. Ciekawe jakby sie zachowywał TDI na pompowtryskach zalany takim Vanellusem :) Nie próbowałem ale napewno by pochodził ;)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha moj ojciec leje do mondeo syntetyka, ktorego leje tez do mana. nie pamietam juz firmy. dawniej to byl elf ale chyba zmienili marke olei w firmie. przebieg mondeo jakis 170kkm, td, wymiana co 15kkm, zero brania oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co powiecie na to że w vectrze C 2.0 DTI wymienia sie olej co 50tysięcy. olej GM orginalny syntetic

 

I do tego przebiegu jeszcze olej Shell :mur: największe trychło na rynku.

 

HHA

na podstawie czego taki wniosek, ja teraz zalałem shell i autko super mi chodzi.

 

Scaliłem posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie, no jasne że GM podając normy olejowe do swoich silników określa dopuszczalne przebiegi na poziomie:

 

GM-LL-A-025 (do 30,000km lub 24 miesiące)

GM-LL-B-025 (do 50,000km lub 24 miesiące)

 

Jednak bardzo wiele serwisów dokonuje zmiany okresów wymian oleju i dopuszczają tylko 15,000 km dla silników 1,7 DTI, 2,0 DTI, 2,2 DTI oraz wersje CDTI. To uważam za bardzo słuszne posunięcie.

 

Co do Shell'a to długi czas warsztatowego doświadczenie :) Czasami zastanawiam się jak Ferrari może na tym jeździć. Może z tego powodu Schumi 2 lata temu nie zdobył 8 tytułu MŚ-F1 :rolleyes:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych którzy leją Shell i nie ma problemów żadnych usterek itd. Wg. mnie to wszystko to właśnie siła reklamy i bezpodstawne mówienie że ten olej dobry a ten zły. Jeździłem na Mobilu, Elfie,Castrolu i na Shellu autko tak samo śmiga i pracuje.

 

W vectrze C jest podobno czujnik który mierzy lepkość oleju i sam podaje zapalając ikonę kiedy należy go wymienić. Moja mama jeździła taką Vectrą i wymieniała olej co ok 45 tysięcy. Tak jej się zapalał serwis. To też zależy od sposobu jazdy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! wymiana oleju co 50 tys km, jak mozna wierzyć w takie idiotyzmy. taki interwał olejowy jest możliwy ,ale jakbys odpalił silnik , przez 50 tys km nie gasił i poruszał sie z umiarkowaną prędkością obrotową. nawet opel w swoich ksiażkach serwisowych zaleca skrócenie okresu wymiany do 20 tys km ,jesli pojazd porusza sie w trudnych warunkach klimatycznych lub eksploatacyjnych ( czytaj polskie warunki!!!!!!! ) . Z doświadczenia, na nasze warunki, wymiana pełnisyntetyka co 20 tys km lub raz na rok to spora przesada: takie kompromisowe zalecenie serwisowe zgubiło wielu producentów (vide : alfa romeo ).Olej wymieniac jak najczęsciej, najlepiej co 10 tys km .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, ja wymieniam przed upływem 10tysięcy, jazda na gazie i po mieście. ale mówie jak jest mama wymianiała co 45 tysiecy tak jak pokazywał komuter i bylo wszystko wporzo oprocz tego że padła turbina ale to nie z tego powodu. auto zrobilo 120 tysięcy i poszło do żyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągniku się wymienia co 60.000 norma (Volvo jest na pompowtryskach) ale to jest inna bajka, tam kończą się obroty na 2.200 normalna praca tego silnika to 1000-1500 obrotów... nie ma co do osobówki porównywać.

 

w osobówce większość wymienia co 10-15 tys. jednak całkiem możliwe ze dzisijsze technologie pozwalają robić 50.000 bez wymiany, o to się nie będę kłócic bo poprostu nie wiem ... dla własnego dobra i spokoju wymienaim co 10-15 :)

 

a co do kontrolki zużycia oleju to dobry bajer, amerykance mają taką funkcję ze oprócz średniego spalania itp pokazują poziom zużycia oleju :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

Oj co to były za czasy. Był taki jeden samochód (u mnie) co nie trzeba było wymieniać oleju. Jak zacząłem nim jeździć miał 75 tyś zrobione a sprzedałem jak miał 145 tyś km i oleju (wstyd) nie wymieniałem w nim. Jak juz bagnet był suchy wlewałem nowy olej i dalej jazda. I nie można powiedzieć ze silnik coś stracił ze swoich 21 albo 24 KM nigdy nie pamietałem ile ich tam było. Pomykał aż miło. Aż tu przyszedł czas na passacika b3 i teraz dzwoneczek wybije 10 tyś i olej i wszystkie filterki wymieniane są na nowe. I tu moje pytanie: jeden taki mechanik powiedział że przy dużym przebiegu ogólnym olej nalezy wymieniać nawet co 5 tyś km. Czyfaktycznie cos w tym jest czy po chciał mnie naciągnąc na częstsze wymiany.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 5 tys. to przesada. GDyż olej nabiera odpowiednich swoich właściwości nawet po przejechaniu 2.000 km. Więc raczej zdecydowanie naciągnąć cię chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co 5 tys. to przesada. GDyż olej nabiera odpowiednich swoich właściwości nawet po przejechaniu 2.000 km. Więc raczej zdecydowanie naciągnąć cię chciał.

 

zależy od oleju... w autach wyczynowych/bardzo mocnych olej wymienia sie co kilka "upalań"

 

 

ja bym nigdy w swoim aucie nie wymieniał oleju aż po 50.000km - to przesada!!! wymieniam co 10.000-12.000km w Focusie wymieniałem co 20.000 bo tak musiałem jeździć na przeglądy gwarancyjne, ale to i tak troche za dużo IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że benzyniak i tak lepiej zniesie te 20.000 niż diesel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności