Skocz do zawartości
Gość phoenixgold

roznice pomiedzy komputerem pokladowym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość phoenixgold

witam wlasnie jestem na etapie kupowania 2 letniego passata a ze narynku wiele ofert trafilem na dosc dobra tylko z ta podstawowa wersja komputera a wlasciwie moze wyswietlacza. Czy jest znaczna roznica w funkjonalnosci w sensie czy ten wyswietlacz imformuje o takich rzeczach jak naprzyklad spalanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Z tego co wiem to każdy podstawowy komputer/wyświetlacz informuje conajmniej o:

1. spalanie średnie

2. spalanie chwilowe

3. prędkość średnia

4. czas przejazdu

5. dystans przejechany

6. dystans do przejechania [na paliwie w zbiorniku]

7. temperatura zewnętrzna, z info o możliwości oblodzenia drogi

 

Dodatkowo posiada mozliwość wyświetlania o średniej prędkości, średnim zużyciu i łącznym czasie jazdy z dłuższego okresu czasu 9999 km lub 99h 99 min, po wartosci która wcześniej nastąpi wskaz "długodystansowy" zeruje się. Oczywisćie możesz zrobić to wcześniej.

 

Co do wersji rozszerzonej to mogę wypowiedzieć się o MFA+ w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phoenixgold

dzieki czyli info o spalaniu i ile mozna jeszcze przejechac na paliwie w baku jest wiec w sumie dla mnie to kluczowe informacje super dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo wyswietla komunikaty textowe typu otwarte drzwo bagaznika, zapnij, pasy, podczas odpalania wdus sprzeglo, niski poziom oleju itd itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phoenixgold

dzieki dzieki a o co chodzi z tym podczas odpalania zdus sprzeglo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalasz b6 musisz miec wduszone sprzeglo inaczej nie zalaczy rozrusznika. A komputer po prostu pokazuje napis w jakims tam jezyku " wcisnij sprzeglo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy!

 

Mam takie pytanie rookie`go :-)

Co należy przycisnąć, żeby skasować dane komputera? Mam MFA, a nie mam manuala w ludzkim języku.

 

PS.

Nie znalazłem lepszego tematu.

Edytowane przez defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz sterowanie menu - z kierownicy czy manetki od wycieraczek?

 

Jeśli z kierownicy to przytrzymujesz przycisk OK przez ok. 2 sekundy.

W przypadku manetki przytrzymujesz przycisk OK/RESET (ten od spodu).

Edytowane przez bartek.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam manetkę. Jakaś zaćma mnie dopadła, bo przecież napis [reset] powinien dać coś do myślenia. Choć głowę dałbym, że wciskałem - bez rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka sprawa:

czy to normalne, że wskazania komputera pokładowego resetują się po jakimś czasie (2 godziny?) Czy można to wyłączyć, żeby np. pokazywał spalanie przez cały wyjazd (np. 2 tygodnie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze taka sprawa:

czy to normalne, że wskazania komputera pokładowego resetują się po jakimś czasie (2 godziny?) Czy można to wyłączyć, żeby np. pokazywał spalanie przez cały wyjazd (np. 2 tygodnie)?

omg bylo na forum juz : w pozycji pierwszej kasuje sie co pare godziny w pozycji drugiej nie kasuje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz do mojego posta tutaj, a na przyszłość korzystaj z szukajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Założyłem nowe zegary do B6 z dużym komputerem i nie mam menu po dłuższym przytrzymaniu przycisku dolnego manetki dlaczego ?? W menu glownym są ustawienia rozne- navi,komunikaty itp. O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość einwohner
Z tego co wiem to każdy podstawowy komputer/wyświetlacz informuje conajmniej o:

1. spalanie średnie

2. spalanie chwilowe

3. prędkość średnia

4. czas przejazdu

5. dystans przejechany

6. dystans do przejechania [na paliwie w zbiorniku]

7. temperatura zewnętrzna, z info o możliwości oblodzenia drogi

no to się mylisz mam paska B6 bez komputera pokładowego tz. nie mam przycisków na manetce i kierownicy, a co za tym idzie nie mam możliwość sprawdzenia np. spalania paliwa...itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisal kazdy podstawowy komputer, a Ty nie masz kompa, wiec nie rozumiem Twojej wypowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć

 

Mam podobny problem z FIS. Wymieniłem zegar na duży FIS. Wszystko działa oprócz MENU nie można wejśc do dodatkowych ustawień. Poradziłes sobie z tym??

Pozrawiam

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam przycisków na manetce i kierownicy, a co za tym idzie nie mam możliwość sprawdzenia np. spalania paliwa

 

Podepnę się do tej wypowiedzi.

Mam okazję kupić "passka" b6 z 2007 roku ale też wersja bez komputera (2.0 TDI / 140KM/ DSG)

Pytanie, czy to jakoś bardzo przeszkadza brak tego komputera? Czy można np zamontować nawigacje (chodzi mi o oryginalna VW) albo przerobić na wersje "z komputerem" i czy to się w ogóle taka przeróbka opłaca?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czy interesuje Cie ile Ci samochód spala, jaki masz zasięg na baku, średnia prędkość i reszta takich pierdół :) no i najważniejsze bez kompa nie bedziesz mógł nic sam poustawiać.w takiej sytuacji tylko VAG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, czy to jakoś bardzo przeszkadza brak tego komputera?

Dawniej się jeździło bez takich bajerów i ludzie żyli. W niczym nie przeszkadza, prócz tego, że nie będzie Ci wyświetlać spalania, średniej prędkości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności