Skocz do zawartości
Kimo

Zbyt bogata mieszanka - może to być odma?

Rekomendowane odpowiedzi

Na kompie wyskakuje błąd zbyt bogatej mieszanki...samochód raz jedzie bardzo dobrze - przyśpieszenie, dźwięk silnika...a raz jakby się trochę dusił, poszarpuje i nie ma takiej mocy, oraz brzmi tak jak by był "przytłumiony". To jest jedyny błąd. W samochodzie było wymienione naprawdę dużo - kable, świece, przepływka, czyszczona przepustnica, wycięty katalizator, rozrząd, filtry, oleje...pozostaje cały czas kwestia odmy, bo wiem, że kiedyś była już klejona...czy to może być przyczyną...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez pomysłów... :?????;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś błedy wywala czy czysto jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik - benzyna 1.8 APT bez gazu. Jedyne co wyskakuje na kompie - to "mieszanka za bogata" innych błędów brak. Objawy jak opisałem powyżej - mniej mocy, poszarpywanie, inny odgłos pracy silnika - nie występują zawsze - czasami jest ok.

Sonda lambda, przepływomierz, świece, wszystkie filtry,cewka,wydech,katalizator,przepustnica,rozrząd,przewody zapł - sprawne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to lewe powietrze, ale to też mam posprawdzane i nic nie znalazłem. Dlatego zastanawia mnie ta odma - czy to może dawać takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nikt nie ma pomysłu...chodzi tylko o to, czy zabrać się za sprawdzanie odmy...czy to może dawać takie objawy, nic więcej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze inaczej :)...czy ktoś wie gdzie dokładnie jest odma w passacie 1.8 APT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli odma to bylo by odwrotnie

Podaj dokladnie kod bleddu.Jak pracuje sonda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli odma gdzieś się rozszczelniła to będzie łapać lewe powietrze - dobrze myślę? Sonda jest ok - nowa i zakres pracy prawidłowy. Nie wiem jaki kod błędu, bo mechanik podłączył pod kompa i wyszedł wydruk a na nim "zbyt bogata mieszanka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli swiece i przewody wymienione i dusi sie przy gwaltownym przyspieszaniu to zostaje cewka.Masz racje z ta odmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kompie wyskakuje błąd zbyt bogatej mieszanki...samochód raz jedzie bardzo dobrze - przyśpieszenie, dźwięk silnika...a raz jakby się trochę dusił, poszarpuje i nie ma takiej mocy, oraz brzmi tak jak by był "przytłumiony". To jest jedyny błąd

Witam poradziłes sobie z tym problemem ?? Bo mam taki sam objaw a tez juz duzo czesci powymieniałem!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że powodem zmian zachowania silnika był padnięty napinacz łańcucha rozrządu (jest o tym sporo w innym wątku). Okazał o się również, że miałem założony zamiennik przepływomierza, a on powodował dziwne zachowanie samochodu na naciskanie pedału gazu. Co do lewego powietrza - błąd skasowany i więcej się nie pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak miałes padniety ten napiacz to było słychac u Ciebie jak klekocze łancuch czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było słychać bardzo głośno - na zimnym, na ciepłym, podczas postoju i jazdy na niższych obrotach. Pisałem o tym kilka wątków - przejrzyj moje tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak miałes padniety ten napiacz to było słychac u Ciebie jak klekocze łancuch czy nie??

 

Zawsze słychać jak jest padnięty :) Jaki masz silnik?-uzupełnij profil.Pozdrawiam "sąsiada" :)

Poczytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50277&highlight=napinacz+%B3a%F1cucha+rozrz%B1du

I to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27872&highlight=napinacz+%B3a%F1cucha+rozrz%B1du

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10670&highlight=napinacz+%B3a%F1cucha+rozrz%B1du

A z resztą poszukaj w tych wątkach interesującuy Cię temat ;)http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=4539905

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podobnie jak u kolegi zauwarzylem ze niskie obroty sa za wysokie wiec podlaczylem kompa wyskoczyl blad

KODY BŁĘDÓW - Silnik

Data 07.06.2014 Godzina 19:29:49 ´B0906018DH 1.8L R4/5VT G 0002

17544 Mieszanka za bogata strona 1 - regulacja długoterminowa - wolne obroty brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16891 Regulacja biegu jałowego - obroty powyżej założonych brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

skasowałem błędy i silnik zaczal strasznie nierówno chodzić co może być przyczyna takiego bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z góry przepraszam, że wtrącam się w temat ale nie wiem gdzie dokładnie napisać a nie chce bałaganu robić. DSC_0472.jpg rurka zaznaczoną strzałka to odma?? Jest popękana i wydaje mi się, że sztukowana :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurka zaznaczoną strzałka to odma??
Trochę powyżej strzałki na pokrywie głowicy widać jakby nadlew - z niego powinien chyba wychodzić jakiś króciec - to byłaby odma. Z tym że w 1,8T druga część odmy wychodzi z bloku silnika pod kolektorem i obie łączą się. Z tym - jeżeli masz popękane "węże" to wymieniaj bo wszystkie nieszczelności to potem szukanie i problemy. :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiennie :P muszę wiedzieć ino co zamawiać :] póki co passat zachowuje się normalnie oprócz głodu olejowego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności