Skocz do zawartości
Remek

Ubezpieczenie pierwszego auta

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie papiery mam zgodne z prawdą (za cienki jestem w te klocki), więc się nie boję. Ogólnie fajnie że mówisz. Może ktos jeszcze się wypowie na temat benefi24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam żonę, dzieci brak.

I tak po uwzględnieniu zniżek propozycje są następujące:

LINK 4 : 389 PLN (OC + holowanie + pomoc prawna + NNW + drobna naprawa)

Commercial Union Direct : 450 PLN (OC + NNW + pomoc prawna + assistance)

Liberty Direct : 480 PLN (OC + mini assistance + NNW)

mBank : 488 PLN (OC + NNW + ubezp. życia + pobyt w szpitalu)

Allianz : 707 PLN (nie zapisałem co wchodzi w skład...)

AXA : 842 PLN (OC + zielona karta + assistance + NNW)

Roczek minął, cza było się znów podowiadywać... W moich danych zmieniło się tylko to, że mam już dziecię, ale to niczego akurat w wysokości składek nie zmienia ;)

Nie wiem na jakiej podstawie, ale u niektórych ubezpieczycieli stawki się znacząco zmieniły ...

Oto jakie oferty dostałem do tej pory:

COMMERCIAL UNION: 944 :szok:

AXA: 450 :rolleyes:

GENERALI 376 :cool:

LINK4 371 :ok:

Z wiadomych przyczyn wybrałem to ostatnie. Po pierwsze nie chce mi się wypowiadać polisy, i zawierać nowej u innego ubezpieczyciela, a po drugie ... w tej cenie jest dodatkowa opłata 10 PLN dzięki której mogę mieć jedną stłuczkę rocznie i nie stracę przez to żadnych zniżek :hurra:

Co prawda czekam jeszcze na dwie oferty, ale wniosek na @ już dostałem, i nie sądzę żebym zmienił zadanie ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w Link4 i w tamtym roku mając 20% zniżki zapłaciłem 1145 zł a w tym dodali mi 10 % i wyszło im 1100 zł :D dlatego im dziękuję bo jak chciałem AC od samej kradzieży to nie dość że policzyli mi 700 zł to wycenili auto na 17.400 :szok: zadzwoniłem do AXA i OC mam za 740 zł a razem z AC od kradzieży i spalenia 1044 złote pakiecik z 15% udziałem własnym przy AC a auto wycenili na 22.500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniło się tylko to, że mam już dziecię, ale to niczego akurat w wysokości składek nie zmienia ;)

 

Żebyś się nie zdziwił... W Warcie jak masz dziecko do lat iluś (Ty na 100% się łapiesz :D ) masz jakąś zniżkę na AC...

 

I sprawdź jeszcze Wartę. Sporo moich znajomych ma tam ubezpieczenie i chwalą sobie...

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ja jak brałem pierwszy raz w Link4 to dostałem dodatkowo 10% zniżki na OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
Jeżeli chodzi o OC, to bierz najtańszą ofertę. To nie Ty będziesz miał z nimi do czynienia, tylko poszkodowany...

 

jakie to typowo polskie ....

 

narozrabiasz a poszkodowany nie ze swojej winy jeszcze jest kopniety w dupe przez takiego ubezpieczyciela, bo ten zaczyna cudowac, kombinowac, amortyzowac czesci, wkladac zamienniki, zenada ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no coz to jest smutne ja place 180£ na miesiac ehh ta Anglia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie to typowo polskie ....

 

narozrabiasz a poszkodowany nie ze swojej winy jeszcze jest kopniety w dupe przez takiego ubezpieczyciela, bo ten zaczyna cudowac, kombinowac, amortyzowac czesci, wkladac zamienniki, zenada ....

 

rozumiem że kolego ma OC u najdroższego ubezpieczyciela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał t-tk

Jeżeli chodzi o OC, to bierz najtańszą ofertę. To nie Ty będziesz miał z nimi do czynienia, tylko poszkodowany...

 

jakie to typowo polskie ....

 

narozrabiasz a poszkodowany nie ze swojej winy jeszcze jest kopniety w dupe przez takiego ubezpieczyciela, bo ten zaczyna cudowac, kombinowac, amortyzowac czesci, wkladac zamienniki, zenada ....

__________________

 

bla bla bla bla.

niemam zamiaru bawic sie w tereske(czy jak ja tam zwal). liczy sie tylko to,aby w moim portfelu zostalo jak najwiecej i g...o mnie obchadza inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

a z ajkiej paki ktos mialby niby martwic sie o innych, kazdy martwi sie o wlasna d**e......a co do polis, to zasada prosta Oc gdzie najtaniej, AC gdzie najlepsza opinia.....no chyba ze tak jak w moim przypadku L4 dal mi OC i AC taniej niz gdzie indziej, wiec tez nie bylo wybrou :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Najlepsze opinia o AC to gdzie?

2. Czy te "tańsze" firmy nie robią później problemów przy wypłacie?

3. Można mieć OC w 1 firmie a Ac w 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka pytań:

1. Najlepsze opinia o AC to gdzie?

2. Czy te "tańsze" firmy nie robią później problemów przy wypłacie?

3. Można mieć OC w 1 firmie a Ac w 2?

 

ad 1 i 2 cholera wie

ad 3 można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

1. najlepsze AC to tam, gdzie a) towarzystwo ma wzglednie dobra opinie ( i tu od razu czytajkac iopinie zwracaj uwage na te ktore sa opisane w szczegolach, bo niektorzy potrafia tak dla sportu nawrzucac cos na jakas firme, albo sami sa sobie winni) b) w miare niska cena.......czasami jest tak ze jak bierzesz w pakiecie jest taniej niz osobno.

 

2. to jakas bzdura totalna, wystarczy popatrzec po liczbie skarg do rzecznika ubezpieczonych i od razu widac ze to nei ma znaczenia, a poza tym na rynku trwa wojna cenowa, wiec tak naprawde kazdy jest tani, tylko jeden daje lepsza cene nissanom a inny passatom, jeden mlodym drugi starym

 

3.

mozna ale tak jak napisalem czasami pakiet moze Cie wyjsc taniej niz te dwie oddzielne rzeczy w dwoch roznych TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie: ile dni mam na załatwienie ubezpieczenia od momentu rejestracji, i jaka firma jest najtańsza?

Dzisiaj dzwoniłem do link4 wysenili mi OC na 2080 zł, wypełniłem też formularz na stronie CommercialUnion i tam wyszło 3300 zł za OC. Było jeszcze kilka innych formularzy w których nie znalazłem swojego modelu samochodu, w link4 też nie znaleźli więc poprosili o podanie ceny zakupu (kupiłem go dosyć tanio więc może dlatego takie niskie OC wyszło).

Jaką firmę polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem go dosyć tanio więc może dlatego takie niskie OC wyszło

Wartość samochodu ma wpływ tylko na wysokość stawki AC.

Sprawdź w PTU, oni lubią młodych kierowców (pytaj o pakiet mazowiecki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem agentem ubezp. wiec fachowo nie doradze. ale w swietokrzyskim mam ubezpieczone samochody VW Polo 1.4 97 rok, honde accord 2.0, i passata 1.9 tdi, i wszystkie wyszly najtaniej w generali, pare zlotych drozej bylo w CU. Tylko ja ubezpieczalem w pakiecie AC+OC+NW+Ubezpieczenie domu. Wyszlo mi np za honde 350 zlotych w generali... (fakt, ze znizki max mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy to robicie ale mnie zaproponowali kwote za samo OC ze znizka 40% w AXA LINK4 CU i Warta w okolicy 950-1100zl w warszawie za mojego paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wy to robicie ale mnie zaproponowali kwote za samo OC ze znizka 40% w AXA LINK4 CU i Warta w okolicy 950-1100zl w warszawie za mojego paska.

 

kolego bo to zależy też od miejsca zamieszkania wieku itd. kiedyś mi ubezpieczyciel tak tłumaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość ubezpieczenia zależy od miejsca gdzie macie meldunek i tak w wielkich aglomeracjach jest z górnej półki gdyż ryzyko stłuczki większe. Do tego jeszcze dochodzi wiek ubezpieczającego i wysokość zniżek :)

A więc dla młodego wiekiem bez zniżek i z meldunkiem w Warszawie ubezpieczenie będzie o wiele wyższe niż dla kogoś po 30-ce, z małym dzieckiem mieszkającym we wiosce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności