Skocz do zawartości
Gość hysek_litrusek

Brak postojowych z jednej strony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hysek_litrusek

Witam serdecznie forumowiczów

 

Dłuższy czas miałem to szczęście że tylko czerpałem wiedzę z forum z czystego zainteresowania. Niestety problemy kiedyś muszą sie w końcu pojawić, dlatego też zwracam sie z prośbą o pomoc.

 

 

Po zatrzymaniu sie pod domem zauważyłem brak postojowego światła z prawej strony zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu ( silnik był włączony ), pierwsze co - to sprawdziłem żarówki - wszystkie ok. , następnie bezpiecznik - też OK, pomyślałem że może jakieś błędy w kompie .. zdjąłem klemę z akku poczekałem z 5 minut włączylem i nadal nic.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być ?

Acha , dodam tylko, że jak wyłączę silnik i włączę prawy kierunkowskaz to te światła postojowe sie świecą - tzn ze styki, żarówki, itp są OK.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby wlacznik swiatel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe.

U mnie z przodu świeci postojowe lewe i obie lampy z tyłu.

Tak ma być:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gliniarzxxl

to napewno główny włączik świateł wymień go a napewno usterka ustąpi, miałem to samo, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hysek_litrusek

WITAM PONOWNIE

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, udało mi sie znaleźć przyczynę. Nie był to na szczęście wyłącznik świateł. Prawdopodobnie coś sie zawiesiło w elektronice lub elektryce. Wystarczyło WŁĄCZYĆ KIERUNKOWSKAZ (tej strony która nie świeciła) na wyłączonym silniku a następnie włączyć zapłon. Światło pozycyjne powinno sie zmienić w tym momencie na kierunkowskaz. Po tym "zabiegu" wszystko wróciło do normy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem tylko z lewej strony.A te czary z kierunkowskazem nie działają ale jeszcze popróbuję.Ciekawe czy komputer by coś wykazał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest ten sam problem tylko z lewej strony.A te czary z kierunkowskazem nie działają ale jeszcze popróbuję.Ciekawe czy komputer by coś wykazał?

No i po problemie wystarczyło włączając światła troszkę mocniej docisnąć włącznik i lewa strona już się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Podłączę się do tematu u mnie tez z jednej strony ( lewa ) nie świecą pozycje z przodu jak i z tyłu. Nie pomogło to co pisaliście. Ale jakiś czas temu chciałem włączyć halogeny i niestety nie świecą się. Podejrzewam wyłącznik ale może ktoś ma jakieś inne pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik wyłącznik. Ja już go 3 razy czyściłem. Kocha się brudzić i tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Rozbiorę go i zobaczę co się da zrobić może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

No i rozebrałem dziś przeczyściłem i jest wszystko oki. Dzięki za rady koledzy pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności