Skocz do zawartości
Gość UkasHel

Pedał hamulca twardy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

- wymiana łącznika gumowego na grodzi (stary był już sparciały i prawdopodobnie zaciskał się od podciśnienia)

można prosić o pokazanie na schemacie z etki o który łącznik chodzi bo też trapią mnie twardniejące hamulce i mam już dość podejścia fachowców do tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do AVB 2000r kupowałem ten http://allegro.pl/oryg-guma-tuleja-serwo-8d0611743b-audi-a4-b6-a6-c5-i6500298463.html

 

Ostatecznie i tak przez łącznik przepuściłem przewód http://allegro.pl/przewod-podcisnienia-silikonowy-zbrojony-d1spec-bl-i6101155467.html

Pasował idealnie na zaworek przy serwie i ten przy vacuum. Chciałem całkowicie wykluczyć łącznik gumowy i te kątowe przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś wskazówki jak się zabrać do jego wymiany? w miarę bezproblemowo da się to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie W AVB 200r w łącznik gumowy przewody są poprostu wciskane więc wystarczy je poprostu wyciągnąć. Ciągniesz i tyle.

Łącznik gumowy też siedzi w grodzi na wcisk i wystarczy tylko wziąć do ręki i wiadomo o co chodzi. Żadnego skomplikowania. Nie da się tego nie ogarnąć.

 

 

 

 

A jak sprawdzic ta vacum pompe chodzi ci konkternie o ten kruciec?

 

 

Musisz kupić vakuometr i wpiąć się nim w przewód pomiędzy pompą a servem i zbadać jakie tworzy podciśnienie. Zdrowa vacuum pompa ssie na około 0.9 bara.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro to sobie obejrzę i spróbuję wymienić jak dostanę tuleję

 

w ciągu roku przerobiłem już chyba wszystkie problemy z układem hamulcem i ciągle coś nie tak

- cieknące vacum - wymienione

- woda w serwo - wymienione

- zapieczone tłoczki - zregenerowane

 

i teraz znowu pedał twardnieje, jak to nie będzie tym razem podciśnienie to już nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo.

 

 

Pompa wymieniona na zdrową

Serwo nówka

Instalacja i zaworki nowe

Płyn nowy

 

 

Hamulce ciągle działają jak chcą, dosłownie co hamowanie to inaczej.

 

 

Wygląda mi to na pompę hamulcową i chyba teraz ona poleci do wymiany.

Niedługo jadę też obejrzeć przewody elastyczne. Może gdzieś jest spuchnięty i przez to hamulce działają raz tak raz srak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności