Skocz do zawartości
Kimo

Spada temperatura silnika przy większych prędkościach.

Rekomendowane odpowiedzi

Wracałem wczoraj z Zakopanego i zauważyłem, że przy prędkościach około 140 spada znacząco temperatura silnika...Termostat nowy, silnik nagrzewa się bardzo szybko i trzyma ładnie temp 90 bez żadnych problemów, ale do prędkości około 110 potem spada. Co to może być....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to może być....

 

Mróz na dworze :D

Nie pomyślałeś że podczas szybkiej jazdy mroźne powietrze ochładza chłodnicę i tym samym schładza płyn? Minimalne wahania temperatury mogą wystąpić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też sobie myślałem :) problem w tym że to nie są minimalne wahania tylko temp. spada do jednej kreski powyżej minimalnej wartości...jak zwolnię albo się zatrzymam to temp bardzo szybko się podnosi...Jak wracałem wczoraj to na autostradzie nie było mrozu tylko ok 3-4 stopnie a było tak samo jak przy -10 pod krakowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz stan płynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak spada do 1 kreski ponad minimalną temperaturę to czujnik klęknął.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu jest tyle ile powinno, czyli między min a max...i jest "w połowie nowy" bo przy wymianie termostatu trochę się powylewało. Czujnik temperatury też jest nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i czujnik...tylko, że w żadnych innych okolicznościach żadnych problemów z temperaturą nie mam, łapie szybko 90, trzyma tak jak powinien problem jest tylko przy tych wysokich prędkościach. Temperatura spada wtedy powoli i równomiernie - jak przyśpieszam to powoli spada, jak zwalniam to rośnie. Czujnik wymieniałem 2 miesiące temu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No to trzeba pomierzyć auto w czasie jazdy i jakie podaje odczyty ten nowy czujnik. Możę okazać się, że jednak coś świruje poza nim. Odchyły we wskazaniach to mogą być tylko wtedy gdy mamy silnik jescze niedogrzany po jakichś 3-5km i pojedziemy kolejny kilometr na ludzie z prędkością około 100km\h. Wtedy wskazanie wskaźnika powinno się ruszyć z 90 st.C w dół ale tylko o tą najmniejszą podziałkę i nic więcej. Po dodaniu gazu po koeljnych 500m - 1000m wszystko powinno wrócić do nowrmy 90 st. C.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności