Skocz do zawartości
Gość kincior

[ wnętrze] Ja sciągnąć obudowę ręcznego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kincior

Chcę się dobrać do regulacji nawiewu, a żeby to zrobić to na dzień dobry trzeba zdjąć obudowę ręcznego, której to nie mogę ruszyć. W instrukcji podane jest, że należy wcisnąć występ ustalający, ale ja go nie widzę. Obudowa ręcznego składa się z 2 części, jedna wchodzi w drugą. Czy ten występ znajduje się gdzieś we wzdłużnym wycięciu obudowy (nie rękojeści)? Jaki przyrząd najbardziej praktyczny, ile siły trzeba użyć, w które miejsce celować, żeby to puściło? Oczywiście wszystko pewnie na zaciągniętym na maxa ręcznym, a wciskanie występu "na czuja" (bo to od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego pytasz o b4 cz b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś ręczny

naciśnij od góry tył przedniej osłony (zaraz obok łączenia się tych osłon)

mocno do przodu (nie walnij w radio :) )

tylną po prostu wyciągasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Wiec wygląda na to, że to prostsze niż myślałem, tylko więcej siły trzeba użyc. Jutro spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko więcej siły trzeba użyc
:przestraszony:

Jakiej siły, nic na siłe tam nie schodzi, wszystko delikatnie (no może troszkę więcej niż delikatnie :ok: ) , zaciągnij ręczny, wyjmij popielniczkę z tyłu pod nią masz dwie śrubki (krzyżaki) odkręć z ręcznego zdejmij plastik i połowa tunelu schodzi następnie zdejmij mieszek skórzany pod nim są dwie nakrętki (chyba 10 nie pamiętam dokładnie klucza) odkręć je i powinna ci zejść reszta chyba że są tam jeszcze dwie śruby przy nogach to je odkręć ale tego już też nie pamiętam i środek masz w dwie minuty zdjęty :ok: Tak powinny być tam te dwie śruby

Ps. Jak by co to daj znać to podskoczę do garażu by się upewnić

Chcę się dobrać do regulacji nawiewu

Mam nadzieję że chodzi tobie o dostanie się do linek przy regulacji (pokrętła szybkość, ciep/zimn, i kierunek nawiewu)

Sprawa teraz będzie jasna :hurra:

[center:6f45e2d11f]tyl.jpg [/center:6f45e2d11f]

[center:6f45e2d11f]tunel.jpg [/center:6f45e2d11f]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo schodzi to właśnie źle, bo przy opuszczaniu ręcznego ta osłona lubi się przesunąć i nie da się nacisnąć przycisku, strasznie wkurzające. Trzeba zrobić tak żeby jednak potrzebna była siła do zdjęcia (przed zamontowaniem podgiąć delikatnie ten zatrzask plastikowy w przedniej części do góry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak łatwo schodzi to właśnie źle

Zgadza się nie miałem tego na myśli żeby luźny był, by przy każdym zaciągnięciu walnąć w radio :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności