Skocz do zawartości
Gość robert2905

Odcięcie na pompie paliwowej (jak zrobić??)

Rekomendowane odpowiedzi

pompa przy silniku jest dwufunkcyjna- zasila pompowtryski i wytwarza podciśnienie dla serwa hamulców.

Sprawdzałem w ETCE- dla silników z PD nie ma pompy paliwa, sprawdzałem też w SAM NAPRAWIAM ,,WKŁ" - jest to oczywiście teoria. Jeżeli ktoś miał z pompą praktyczne doczynienia proszę o sprostowanie ( wyprowadzenie z błędu ).

 

W PDkach jest pompa paliwa w baku. Na Allegro można obejrzeć jak to wygląda, np. http://www.allegro.pl/item284891969_pompa_paliwa_vw_passat_1_9_tdi_130_km_2004_r_okazj.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert2905

wolniej bo już się pogubiłem :kwasny: , to gdzie są te kable od tej pompy i na którym zrobić odcięcie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolniej bo już się pogubiłem :kwasny: , to gdzie są te kable od tej pompy i na którym zrobić odcięcie???

 

No przecież jest wtyczka z 4 przewodami zapinana na pompę w baku - dwa z nich to zasilanie pompy, a dwa to czujnik ilości paliwa w baku (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, w jakim kierunku zmierza ta dyskusja? Jeżeli koledze robert2905 chodziło o zabezpieczenie auta przed kradzieżą, to w przypadku silników z pompowtryskiwaczami daremny trud. Samochód i tak pojedzie, chociaż nie z pełną mocą, ale to małe pocieszenie. O samochodach z pompą wtryskową niech się wypowie ktoś inny, kto naprawdę zna temat.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert2905

miałem już jednego passata i tam było zabezpieczenie że trzeba było wcisnąć pewien przycisk koło radia i później ukryty i miałem 15 sekund na odpalenie auta po tym czasie zabezpieczenie się samo włączało.Chodzi mi żeby zrobić coś podobnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcat14
pompa przy silniku jest dwufunkcyjna- zasila pompowtryski i wytwarza podciśnienie dla serwa hamulców.

Sprawdzałem w ETCE- dla silników z PD nie ma pompy paliwa, sprawdzałem też w SAM NAPRAWIAM ,,WKŁ" - jest to oczywiście teoria. Jeżeli ktoś miał z pompą praktyczne doczynienia proszę o sprostowanie ( wyprowadzenie z błędu ).

1,9 TDI 130 km na pompowtryskach, pompa w zbiorniku jest bo w czasie kiedy autko odpalamy, to właśnie ona daje odpowiednie ciśnienie, dopiero po odpaleniu pracuje pompa waku która może przejąć tę funkcję. Ja u siebie słyszę ją wyraźnie, z czego penie nie powinienem być zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert2905

czyli w progu od kierowcy są kable i tam zrobić odcięcie na tej pompie w baku??a idzie zrobić na dwa przyciski ??kiedyś tak miałem że było trzeba coś włączyć w samochodzie i dopiero ukryty przycisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość melu

cy odciecie pompy paliwa nie szkodzi pompowtryskiwaczom?

tzn u mnie przed załozeniem odciecia pompka podawała zwiekszone cisnienie po właczeniu zapłonu, a teraz nie słychac zeby podawała.

czy to moze zaszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Mam paska 3B tdi 110 km afn gdzie zrobić odcięcie zapłonu działający na ukryty włącznik?????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności