Skocz do zawartości
Gość Luk333

Wymiana teleskopów siłowników klapy bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie: kupiłem dziś siłowniki Hart do klapy do B3 o sile 460 N. Próbowałem je ścisnąć opierając jeden koniec o podłogę a drugi rękami. Teoretycznie powinny ustąpić pod działaniem ciężaru o masie 46 kg albo więcej trochę. A ja się opierałem na tym prawie całym ciężarem ciała (72 kg) i nie ruszyłem ich. To normalne? Jeżeli będę ich montował do auta i okażą się za długie, to nie ścisnę. A jak już zamontuję to boję się żeby nie pourywały zaczepów od klapy. Co z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wymieniałem u siebie miesiąc temu i jest to normalne ale dla pewności powinieneś zmierzyć te siłowniki bo z tego co wiem to są róznice w wymiarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Na poprzedniej stronie ktoś pisał parametry tych sprężyn, ale długości są takie same a różnią się jedynie siłą. Trzeba ich ściskać przy montażu, czy da się na tyle klapę odchylić żeby weszły? Bo jak nie to nie wiem co będzie, mam nadzieję że pod wpływem niskiej temperatury mogą osłabnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też mi było bardzo trudno zcisnąć, a ważę "trochę" więcej niż Ty ;) Okazały się trochę za długie, ale chwila modzenia i dało się dopasować. Tylko że na końcu nie zwalniają i muszę asekurować klapę :/ Ale lepsze to niż klapa lecąca na łeb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja musiałem trochę użyć siły a klapa była na maksa podparta i brakowało około 1cm tyle musiałem wcisnąć siłownik zeby go założyć i na pewno w niskiej temperaturze są słabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje mocowałem dzień przd świętami. kupilem zastepczaki w FOTA za 80zl para.

nie wiem jakiej byly sily ale ja ważę kolo 100kg i ni hu hu nie dało rady ich wcisnąć.

po wymianie jednej strony klapa juz sztywno sie trzymała wiec wnioskując po wcześniejszych próbach zciśnięcia przy demontażu drugiej strony - otrzymałem kolejny sygnał od klapy mojego pasqacza ze ona swoja wagę ma:mad: -nigdy jej tego nie zapomne:D

 

ale po zainstalowaniu dwóch nowych siłowników klapa płynnie otwiera sie i wyhamowuje idealnie. ale zeby ja zamknąć to juz potrzeba sporo sily i np moja małżonak ma z tym problem. dodatkowo przez pierwsze pare zamknięć wyraźnie dalo sie zauważyć ze ten silownik niemalże staje sie podpora dla dźwigni dzieki której naruszam zawiasy, balem sie ze to może uszkodzić właśnie klape i zawias ale po kilku zamknięciach problem ustal i jest juz oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odpowiedzi. Już sobie z tym poradziłem. Udało mi się ścisnąć te siłowniki dopiero w garażu poprzez klocek drewniany. A przy montażu musiałem je ścisnąć jakieś 1,5 cm żeby założyć na przegub. Z wysiłkiem, ale dało się. Teraz klapa dość mocno się podnosi, że trudno zamknąć i pod koniec ruchu otwierania trzeba ją przytrzymać. Mam nadzieję, że z biegiem czasu siłowniki trochę osłabną. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WioRaf

Witam

Moj problem leży w trochę innej kwesti. Siłowniki działaja dobrze lecz mocowanie tego okrągłego uchwytu który trzyma siłownik przy samochodzie jest luźny tak jakby od drugiej strony poluzowala sie nakrętka która go mocuje do blachy :( przy zamykaniu klapy slychac tylko zgrzyt :(

Jak dostatać się do tego uchwytu? czy jak sciągne bok tapicerki na słupku dostanę się do niego? jak ściągnąc tą tapicerkę na słupku żeby jej nie połamać? (raz próbowałem ale trzaski mnie zniecheciły, nie chciałem nic połamać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Padły mi oryginalne siłowniki klapy bagażnika w kombi B3. Na all-ro zakupiłem zamienniki. Po 3 miesiącach obydwa puściły olej i nic nie trzymają. Klapa ciężka jak diabli i takie jej użytkowanie grozi wręcz wypadkiem. Muszę kupić następne i stąd moje pytanie -czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone zamienniki?

 

 

_scalone

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polceam siłowniki firmy FAG Krosno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominicus

Witam

Mam problemik, od samego początku, tj. od zakupu paska. Otóż gniazdo, w którym zamontowany jest teleskop klapy bagażnika jest wyrobione lub mówiąc inaczej śruba, która "trzyma od dołu" teleskop nie jest do końca skręcona. Proszę podajcie jakiś sposób jak się do tego "dobrać". Problem dosyć głośny przy otwieraniu i zamykaniu klapy bagażnika. Poza tym wspomniane wyżej gniazdo na tyle się wyrobiło, że szkoda gadać. Proszę o pomoc.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problemik, od samego początku, tj. od zakupu paska. Otóż gniazdo, w którym zamontowany jest teleskop klapy bagażnika jest wyrobione lub mówiąc inaczej śruba, która "trzyma od dołu" teleskop nie jest do końca skręcona. Proszę podajcie jakiś sposób jak się do tego "dobrać". Problem dosyć głośny przy otwieraniu i zamykaniu klapy bagażnika. Poza tym wspomniane wyżej gniazdo na tyle się wyrobiło, że szkoda gadać. Proszę o pomoc.

nie ten dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić w swoim autku teleskopy tylnej klapy.Czy ktoś może wie jak się dostać do śrub pod plastikiem które trzymają teleskopy?A tak jeszcze korzystając z okazji,czy do B3 są różne długości teleskopów?Gostek w sklepie powiedział mi jak pytałem się o cenę abym najpierw zmierzył długość teleskopów jak klapa jest w górze.Czy to jest prawda.?Muszę wymienić już teleskopy bo dość już mam podpierania klapy kijem od szczotki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany teleskopów wystarczy płaski śrubokręt, nie musisz zdejmować żadnych plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wszystko jest na wcisk?Ma ktoś może jakieś fotki jak je wymienić?

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest taka metalowa blaszka otulająca główkę ściągasz ją śrubokrętem tak jak kolega wyżej zaproponował ona zeskakuje i luźno wyciągasz tą główkę z kulki na której siedzi, i tak z kazdej strony i tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teleskopy kup do passata B3 kombi wg katalogu. Co Ci po odpowiedniej długości jak siła może być za słaba żeby klapę podnieść czy utrzymać ;)

 

---------- Dodano o 12:56 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:54 ----------

 

http://allegro.pl/vw-passat-b3-b4-teleskop-silownik-klapy-kombi-i2955824085.html

Pierwszy z brzegu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam jest taka metalowa blaszka otulająca główkę ściągasz ją śrubokrętem tak jak kolega wyżej zaproponował ona zeskakuje i luźno wyciągasz tą główkę z kulki na której siedzi, i tak z kazdej strony i tyle:)

 

Dziś w celu sprawdzenia zdjąłem tą metalową blaszkę na dole teleskopu,dół wyskoczył ,ale u góry teleskopu zauważyłem taki cieniutki druciany pierścień.Jego też ściągać,czy wystarczy tylko pociągnąć za górę i cały teleskop wyjdzie?.Nie chcę nic schrzanić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to z dwóch stron jest taki sam zatrzask z blaszką;) podciągnij albo spróboj zeby wyskoczyło z bolca, tam raczej nie ma co urwac;) a jak masz nowe to widzisz co w nich zdjąć zeby je założyc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam to z dwóch stron jeszit taki sam zatrzask z blaszką podciągnij albo spróboj zeby wyskoczyło z bolca
kupię dopiero za parę dni,dziś tylko w celu sprawdzenia zdjąłem z lewego teleskopu dolny zatrzask i wyskoczył bez problemu tylko u góry takiej blaszki nie ma i dlatego właśnie nie wiem czy góra zejdzie jak wyjęty jest dół teleskopu.Jaj jutro zrobię foto to załączę zeby pokazać o co mi chodzi.Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności