Skocz do zawartości
Jonasz

Woda w kanale akumulatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz Mariusz ja nie widziałem gumy pod serwem dlatego ja jej nie ruszyłem. :P

Witam.Koledzy w moim Pasiaczku patrząc na serwo na dole lekko w lewo po dnim jest owalna zaślepka gumowa widoczna gołym okiem. Nie wygląda mi to na odprowadzenie wody z kanału aku?Ciekawe co to ?Może ktoś podpowie:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Koledzy w moim Pasiaczku patrząc na serwo na dole lekko w lewo po dnim jest owalna zaślepka gumowa widoczna gołym okiem. Nie wygląda mi to na odprowadzenie wody z kanału aku?Ciekawe co to ?Może ktoś podpowie:zeco
to jest odprowadzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod akumulatorem była zupełnie inna okrągła z takimi skrzydełkami a ta jest owalna cienka i jest z boku serwa a nie pod nim.Proszę o opinie innych kolegów z forum żeby się upewnić:zeco

Edytowane przez bakulinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Szkoda ze nie przeczytałem tego tematu po kupnie Passata B5(styczeń 2016)

Ja już mam odpływy po odtykane ale powiedzcie jak się pozbyć wody z kabiny nie wiem czy to tylko przez to ze odpływy były pozatykane miałem wszystkie wykładziny mokre prawa lewa strona przód tył (jak kupywalem było sucho Ten temat dotyczący kupowania przeczytałem)

Po prawej miałem mniej wody wysuszyło sie przez nadmuch na nogi wystarczyło 2 godziny ale po lewej jest dużo gorzej woda chlupie po przyciśnięciu ręka pojechałem na myjkę 4 litry mi niby wypompowali a woda po przyjechaniu do domu dalej pod dywanikiem po lewej jest. Juz nawet dobralem sie do tylnego korka spustowego w nogach pasażera troche pomaga ale nie wiem jak sie pozbyc wody z pod moich nóg nie chce zdejmowac wykladziny chyba ze wyjscia nie bedzie, wolabym jakies domowe sposoby Myjka skasowala mnie 40zl i mam tak samo jak przed wypompowaniem. Nie wiem co juz robic pogoda tez nie zrozpieszcza :( A i jeszcze spalil mi sie silniczek od spryskiwaczy istna skarbonka ten passat (mialem opla astre F z 1995 i tyle co wydalem na passat od stycznia nie wydalem na opla w rok) Oby to byl tylko poczatkowy kaprys tego modelu

Prosze o szybka odpowiedz bo mam do poniedzialku wolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podwinąć dywan i odsączyć wodę. W innym przypadku jest to mirodajne. Instalacja elektryczna najbardziej na tym ucierpi. Przy okazji sprawdz moduł komfortu czy oby nie dostała się do niego woda? do sprawdzenia też boczkiem wszystkich drzwi czy woda nie spływa po wewnętrznej stronie blachy znajdującej ie na drzwiach do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz podwinąć dywan i odsączyć wodę. W innym przypadku jest to mirodajne. Instalacja elektryczna najbardziej na tym ucierpi. Przy okazji sprawdz moduł komfortu czy oby nie dostała się do niego woda? do sprawdzenia też boczkiem wszystkich drzwi czy woda nie spływa po wewnętrznej stronie blachy znajdującej ie na drzwiach do środka.

Z tylu odwinelem i wyciagnelem korek z podlogi postawilem na gorce i slywa ale jak sie dostac do dywanika pod moimi stopami trzeba odkrecac fotel?? czy wystarczy jakies plastiki z boku

Co do drzwi to na progach mam wode ale nie siega do plastikowego progu mysle ze ta woda skapuje z gornej uszczelki jak otwieram drzwi odplywy w drzwiach drozne musze sprawdzic ten komputer i linke od otwierania maski czy tamtendy nie dostaje sie woda ale najpierw chce go wysuszyc ten filc mam mokry (w pracy pogadalem ze znajomym i zalatwilem komore lakiernicza mowi ze powinien sie wysuszyc ale wode musze wypompowac)

Pytanko jak podwinac dywanik pod moimi stopami co odkrecic jestem kompletnym laikiem auto mam od 2 miesiecy i nie wiem nic O module sobie poczytam to go sprawdze

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby dostać się pod nogi kierowcy trzeba zdjąć próg w środku i odsunąć na maksa fotel do tyłu mi pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160305_194523.jpg

 

takie bagno było u mnie wczoraj pod akumulatorem,do tego tradycyjnie pod filtrem kabinowym i obudową komputera i okolicach,odpływy zatkane mułem,wywaliłem te gumy,wszystko ładnie wyczyszczone ,przemyte nitro i uszczelnione silikonem,uszczelki fabryczne rozpadły sie w rękach,miałem wodę najpierw od strony pasażera a po jakimś czasie od strony kierowcy,trzeba było coś z tym zrobić,mam nadzieję że będzie ok

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze podstopnice odkręcić i dopiero podwiniesz dywan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności