Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Poduszki silnika wymienione,a rezonans nadal jest:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja się podepnę z trochę innym tematem. Jeśli jest szansa proszę moderatora o założenie nowego tematu.

Otóż niedawno nabyłem Passata z 2005 roku B5 FL z silnikiem 1.9 AVF. Podczas jazdy do ok. 2000 obrotów oraz na biegu z górki coś dziwnie buczy. Na początku myślałem, że tak ma być - w końcu pierwszy raz mam samochód z PD a chodzą słuchy, że ponoć jest głośniejszy silnik przez te pompki. Nie dawało mi to spokoju bo jednak jest irytujące. Podjechałem do ASO bo musiałem kupić pewne śrubki, podczas rozmowy z Panem z serwisu zaproponował diagnostykę tego buczenia oraz całą ścieżkę zdrowia za jedyne 30 zł - byłem w szoku. Zgodziłem się i po zakończonej diagnostyce werdykt padł taki: "buczenie z obudowy filtra powietrza do prędkości obrotowej 2000 obr./min. - do dalszej diagnozy".

Mam pytanie, czy ktoś już borykał się z podobnym problemem? Sprawdziłem z grubsza całą obudowę i trzyma się mocno i stabilnie, nie ma żadnych luzów, filtr powietrza dobrze dopasowany. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje jak wygląda oryginalna poduszka Lemfordera po niespełna roku spokojnej jazdy :

 

20150706_184831.jpg

20150706_184847.jpg

 

17 letnia oryginalna poduszka wyjęta z auta na szrocie wygląda lepiej od tej powyżej. WTF ?!

 

Nie wiem co o tym sądzić. Może to działanie ma skłonić użytkowników do zakupu części w ASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale akurat te poduchy fabrycznie też są Lemfordera z tego co kojarzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności